021-62948

اشتراک گذاری

آموزش تراز کردن یخچال

بخشی از مشکلات و ایرادهای عملکردی یخچال، ناشی از نصب اشتباه این دستگاه و تراز نبودن آن است. یخچالها باید روی یک سطح صاف نصب شوند و شیب آنها در قسمت جلویی و پشتی مناسب باشد. اگر نصب یخچال به درستی انجام نشود و یا به هر دلیلی این دستگاه از حالت تراز خارج شود، عملکرد آن مختل می گردد. مثلا ممکن است بر اثر نشتی گاز یخچال، سرمای یخچال کم شده و حتی مواد غذایی فاسد شوند که در مطلب تنظیم دمای یخچال نیز آن را بررسی کرده ایم.

از طرفی تراز نبودن یخچال، موجب افزایش مصرف برق این دستگاه نیز می شود. در واقع اگر بخواهیم بهترین عملکرد را از یخچال دریافت کنیم، باید ضمن رعایت شیب، دستگاه را به طور کامل تراز کنیم. در این مقاله ضمن آموزش تراز کردن یخچال ، نکاتی را در مورد نحوه انجام این کار و چگونگی تشخیص تراز بودن یخچال به شما ارائه می دهیم.

تراز کردن یخچال

تراز کردن یخچال چگونه انجام می شود؟

برای تراز کردن و تنظیم ارتفاع و شیب یخچال، باید پایه های جلویی تنظیم شوند. اولین کاری که باید برای این منظور انجام دهید، این است که پایه ها را هماهنگ کنید. پایه ها باید طوری تنظیم شوند که درب یخچال موقع باز شدن ثابت بماند و بسته نشود. اقدام بعدی که باید برای تراز کردن یخچال انجام دهید، بالا آوردن پایه هاست. این کار را تا جایی انجام دهید که یخچال کمی به سمت عقب شیب پیدا کند. اگر در این حالت درب را باز کنید، به آرامی بسته می شود. همچنین باید شبکه قسمت جلو در زیر یخچال را باز کنید.

این بخش دارای چند پیچ است که برای باز کردن آنها می توانید از دفترچه راهنمای یخچال کمک بگیرید. در نهایت نوبت به تنظیم شبکه پشتی یخچال می رسد. البته برخی یخچال ها غلطک هایی دارند که می توان از آنها برای تراز کردن یخچال و تنظیم ارتفاع استفاده کرد. کافی است پایه های تراز را بچرخانید تا ارتفاع یخچال یا یخچال فریزر شما به خوبی تنظیم شود. بهتر است از فرد دیگری بخواهید که یخچال را به سمت عقب هول بدهد تا بتوانید پایه ها را راحت تر تنظیم کنید.

مراحل تراز کردن یخچال فریزر

برای این که راحت تر یخچال خود را تراز کنید، می توانید به ترتیب زیر عمل کنید:

  1. با استفاده از یک پیچ گوشتی تخت، پایه یخچال را بچرخانید. چرخش در جهت عقربه های ساعت، پایه ها را بالا می برد و برعکس آن، پایه ها را به سمت پایین هدایت می کند.
  2. برای اطمینان از تراز شدن یخچال به صورت درست و بی نقص، باید از “ابزار تراز” استفاده کنید.
  3. تراز را بالای یخچال فریزر یا روی یکی از قفسه های آن قرار دهید.
  4.  مطمئن شوید که مایع وسط ابزار تراز، کمی به جلو متمایل شده است.
  5.  پیچ پایه ها را تا جایی شل و سفت کنید که مایع تراز به جلو متمایل شود.
  6. اگر یخچال شما با غلطک تنظیم می شود، باید دنبال پیچ تنظیم در کنار غلطک باشید.
  7. در بیشتر مدل ها می توان پیچ غلطک را با پیچ گوشتی محکم کرد تا قسمت جلویی یخچال بالا بیاید.
  8. با شل کردن پیچ، قسمت جلویی یخچال پایین می آید.
  9. اگر کف آشپزخانه شما هموار نیست، باید برای تراز کردن یخچال خود از چیزی مثل تکه سنگ یا مقوای ضخیم استفاده کنید.
  10. بعد از تراز شدن یخچال، مطمئن شوید که درب یخچال هم تراز شده و به درستی باز و بسته می شود.

چگونه تراز بودن یخچال را تشخیص دهیم؟

یکی از مراحل عیب یابی یخچال، بررسی تراز بودن دستگاه است. روش های مختلفی وجود دارند که به شما کمک می کنند بدانید یخچالتان به درستی تراز شده است یا خیر. ساده ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که موقع قرار دادن یخچال در موقعیت مورد نظر، دو سوم یک لیوان را آب ریخته و آن را روی سقف یخچال قرار دهید. اگر آب در داخل لیوان به صورت صاف ایستاد، یخچال درست تنظیم شده و تراز است.

صاف نبودن آب داخل لیوان، نشان می دهد که یخچال به درستی تراز نشده و باید هرچه زودتر ارتفاع و شیب آن را تنظیم کنید. همچنین می توانید درب یخچال را باز کنید و ببینید چطور بسته می شود. اگر درب خود به خود و به آرامی بسته شود، یعنی یخچال در حالت تراز است. در غیر این صورت، نیاز به تراز کردن یخچال می باشد.

نمایندگی تعمیرات یخچال پشتیبانی مطمئن

نمایندگی تعمیر یخچال، یک مجموعه منظم و همه جانبه است که توسط مدیریت مرکز سخت افزار ایران و با هدف ترمیم تخصصی انواع مدل های این محصول راه اندازی شده است. با هدف ارتقا سطح کیفی خدمات، این نمایندگی به انواع به روز و پیشرفته ی تجهیزات تعمیراتی مجهز شده است. همچنین پرسنل و تکنسین های فعال در این نمایندگی، از بین مجرب ترین تعمیرکاران لوازم خانگی انتخاب شده اند. این افراد، دوره های تخصصی تعمیرات یخچال را گذرانده اند و با ریزه کاری های این فرایند آشنایی کامل دارند.

از این رو می توان خدمات این نمایندگی را در فهرست با کیفیت ترین ها جای داد. نکته ی ویژه در مورد مرکز مجاز تعمیرات یخچال، خدمات دهی در زمینه تولیدات برندهای مطرح یخچال از جمله ال جی، سامسونگ، پاناسونیک، سونی، توشیبا، شارپ، دوو و … است. گفتنی است نمایندگی تعمیر یخچال در جهت تحقق اصول و اهداف مشتری مداری و فراهم نمودن شرایط راحت تر برای کاربران گرامی، سرویس در محل یخچال را نیز به خدمات خود افزوده است.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.