021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

راهنمای خرید تلویزیون

راهنمای خرید تلویزیون، مطلبی مفید برای آندسته از کاربرانی است که قصد خرید یکی از تلویزیون های موجود در بازار را دارند اما با توجه به تنوع و فراوانی این محصولات، دچار سردرگمی شده اند. انتخاب از بین فاکتورهایی مانند قیمت، برند تلویزیون، تکنولوژی بکاررفته در تلویزیون، اندازه صفحه نمایش، نوع صفحه، رابط هوشمند و مساله دشوارتر، گارانتی تلویزیون، کاربران را هرچه بیشتر سردرگم می‌کند. در راهنمای خرید تلویزیون تلاش شده تا مهم‌ترین معیارهای حال حاضر در خرید تلویزیون، بررسی و شرح داده شود. البته در نهایت تصمیم‌گیرنده نهایی در خرید این محصول شخص خریدار است که این تصمیم تا حدود زیادی بسته به نوع نیاز، خواست و سلیقه وی دارد. با توجه به اینکه قیمت تلویزیون ‎ها نیز مانند دیگر کالاهای الکترونیکی به شدت افزایش یافته است. پس بهتر است، در انتخاب خود نهایت دقت را به خرج داده و تنها به صحبت‌های فروشندگان اکتفا نکنید.

راهنمای خرید تلویزیون

نکات مهم در خرید تلویزیون

به هنگام خرید تلویزیون موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  1. شکل و ظاهر تلویزیون
  2. مشخصات فنی تلویزیون
  3. سایز تلویزیون
  4. صدای تلویزیون
  5. درگاه های ورودی و خروجی
  6. گیرنده دیجیتال
  7. فناوری تلویزیون
  8. سیستم عامل تلویزیون

شکل و ظاهر تلویزیون

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در خرید تلویزیون که می‌بایست در راهنمای خرید تلویزیون به آن پرداخته شود، شکل و طرح تلویزیون است. از آنجا که شکل و ظاهر تلویزیون برای برخی مهم‌ترین مؤلفه به حساب می‌آید، طراحان تلویزیون به زیبایی و شکل توجه ویژه‌ای دارند و در تلاشند تا دستگاه‌هایی کاربرپسند، زیبا و شکیل را روانه بازارهای جهانی سازند. در زمینه ی ساخت و تولید تلویزیون های باریک و ظریف اندام، برخی از کمپانی‌ها، بهترین عملکرد را داشته و توانسته‌اند باریک‌ترین و کم‌ضخامت‌ترین تلویزیون‌های بازار را تولید کنند. نکته آخر در این بخش آن است که اگر چه در نهایت شکل ظاهر و زیبایی تلویزیون اهمیت دارد اما آنچه از همه چیز مهم‌تر است، کیفیت تصویر تلویزیون است. پس اولویت اول خود را به کیفیت تصویر اختصاص دهید.

مشخصات فنی تلویزیون

سومین موردی که در راهنمای خرید تلویزیون به آن پرداخته می‌شود، مشخصات فنی تلویزیون است. اگرچه کمپانی‌های سازنده در شرح مشخصات فنی تلویزیون‌های خود، ویژگی‌های ریز و درشت بسیاری را ذکر می‌کنند اما بصورت خلاصه باید بدانید که کنتراست تصویر، رفرش‌ریت و زمان پاسخ گویی، بیشتر واژه‌های پرطمطراقی برای جذب مشتری هستند و در تلویزیون‌های مختلف، تفاوت چندانی باهم ندارند. تنها نکته‌ای که «راهنمای خرید تلویزین» توجه به آن را توصیه می‌کند، بررسی کیفیت تصویر تلویزیون، در شرایط مختلف است.

نکته: معمولاً تلویزیون‌ها زاویه دید افقی مناسبی دارند، پس بهتر است زاوید دید عمودی تلویزیون مورد بررسی قرار گیرد.

سایز تلویزیون

مورد دیگری که در می‌بایست در «راهنمای خرید تلویزیون» به آن پرداخته شود، سایز تلویزیون است. این فاکتور تا حد زیادی بستگی به فضایی دارد که قرار است تلویزیون خریداری شده در آن قرار گیرد.  سایز آن است، هرچه تلویزیون بزرگتر باشد بهتر است، اما نباید بدنبال یک تلویزیون خیلی بزرگ باشید. شما می‌توانید براساس مکان قرار گیری تلویزیون در منزل خود و فاصله‌ای که قرار است نسبت به آن نشسته و به تماشای بنشینید، تلویزیون خود را انتخاب کنید. قائده کلی زمانی که به سایز تلویزیون می‌رسد می‌گوید که بزرگتر بهتر است. اکثر مردم زمان بسیار کمتری را به تماشای صفحات نمایش کوچکتر اختصاص می‌دهند اما مدت زیادی طول نمی‌کشد تا به یک صفحه نمایش واقعا بزرگ عادت کنند.

صدای تلویزیون

مورد دیگری که در «راهنمای خرید تلویزیون» توجه به آن توصیه می‌شود، صدای تلویزیون و قدرت پخش آن است. تلویزیون‌های HDTV به دلیل باریکی و ضخامت کم معمولاً فاقد قدرت پخش بالا هستند بنابراین اگر صدای تلویزیون برای شما مهم است بهتر است در زمان خرید تلویزیون، یک سینمای خانگی نیز برای خود بخرید. در صورتی که از علاقمندان صدا و تصویر هستید و در حین تماشای فیلم، فوتبال و … می‌خواهید لذت بی‌وصفی را تجربه نمایید پیشنهاد ما در «راهنمای خرید تلویزیون» تهیه یک سینمای خانگی دالبی است.

چه تلویزیونی بخریم

این مقاله را از دست ندهید: علت خطوط افقی و عمودی تلویزیون

درگاه‌های ورودی و خروجی

مورد پنجمی که در راهنمای خرید تلویزیون به آن توجه شده است، درگاه‌های ورودی و خروجی تلویزیون‌هاست. اگرچه کمپانی‌های سازنده در شرح مشخصات فنی تلویزیون‌های خود، درگاه‌های ورودی و خروجی بسیاری را ذکر می‌کنند اما بصورت خلاصه باید بدانید که تنها درگاهی که احتمالاً به آن نیاز پیدا خواهید شد HDMI است. تمام ابزارهای خارجی مانند پخش کننده‌ها، ست‌آپ باکس‌ها و غیره همگی از HDMI پشتیبانی می‌کنند.

گیرنده دیجیتال

توصیه ما در راهنمای خرید تلویزیون آن است که اگر تلویزیون HDTV جدیدی خریداری کرده‌اید، بهتر است برای لذت از کیفیت تصاویر آن، یک گیرنده دیجیتال بخرید. زیرا بدون داشتن یک گیرنده دیجیتال، کیفیت تصویر سیگنال‌های آنالوگ در تلویزیون‌های HDTV بسیار پایین، ضعیف و غیر قابل تحمل خواهد بود.

فناوری تلویزیون

مورد هشتمی که در راهنمای خرید تلویزیون به آن خواهیم پرداخت، فناوری بکاررفته در تلویزیون است.

  • تلویزیون ال‌ای‌دی و ال‌سی‌دی

ساختار و عملکرد مانیتورهای LED شبیه به مانیتورهای LCD است یعنی در درون آن‌ها نیز از تکنولوژی کریستال مایع استفاده می شود؛ تنها تفاوت موجود در میان این دو نمایشگر به منبع نور در هر کدام از آن‌ها باز می‌گردد. همان‌طور که پیش از این گفتیم نور مورد نیاز در صفحات نمایشی ال‌سی‌دی توسط لامپ‌های فلورانس تأمین می‌شود در حالیکه صفحات LED‌ برای تأمین نور خود  از Light Emitting Diodes استفاده می کنند. منبع نور LED در قیاس با منبع نور LCD به سبب رنگ سفیدی که دارد موجب نمایش خالص‌تر و شفاف‌تر دیگر رنگ‌ها به‌ویژه رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد می‌شود. البته این فاکتور بیشتر زمانی خود را به رخ می‌کشد که شما در یک مکان دو دستگاه با فن‌آوری ال‌ای‌دی و ال‌سی‌دی را در کنار هم قرار دهید و آن‌ها را باهم مقایسه کنید.

  • تلویزیون اولد

برای ایجاد یک تصویر در تلویزیون تنها نیاز به نورهای قرمز، سبز و آبی است. تلویزیون های اولد در واقع با عبور جریان الکتریسیته از موادی که این رنگ‌ها را تولید می کنند، کار می‌کنند. هیچ تکنولوژی تلویزیون دیگری این طور مستقیم نور را به وجود نمی‌آورد. مهم‌ترین برتری OLEDها آن است که هر پیکسل بصورت مستقیم نور ساتع می‌کند. برخی از مزایای تلویزیون اولد عبارت است از: زاویه دید وسیع که امکان دیدن تصاویر از هر زاویه ای رو فراهم میکند، کاهش ۲۰ درصدی مصرف برق نسبت به LCD، وضوح تصویر بسیار بالا و در نهایت ایجاد رنگ های استثنایی با درخشندگی و ترکیب بی نظیر رنگ ها.

تلویزیون هوشمند

مورد نخستی که در راهنمای خرید تلویزیون به آن پرداخته می‌شود، هوشمند بودن تلویزیون است. منظور از تلویزیون هوشمند یا Smart TV، تلویزیونی است که با آن می‌توان به اینترنت وصل شد و از سرویس های مختلف اینترنتی استفاده کرد. تلویزیون‌های هوشمند به کاربر این امکان را می‌دهند که تصاویر در حال پخش را ضبط نماید و در فرصت ممکن آنها را تماشا کند. قابلیتی به نام  Time Shifting  نیز در تلویزیون‌های هوشمند وجود دارد که با کمک آن می‌توان پخش زنده فیلم‌ها و برنامه‌ها را دریافت و مشاهده کرد.

تلویزیون های هوشمند به واقع، کاربری تلویزیون را تغییر داده‌اند و آن را به تلفیقی از تلویزیون-کامپیوتر بدل کرده‌‌اند. برخی از تلویزیون‌های هوشمند از طریق کابل به شبکه متصل می‌شوند و برخی دیگر از طریق شبکه‌ بی سیم وای‌فای، پس اگر قصد خرید این نوع از تلویزیون‌ها را دارید براساس نیاز خود به نوع اتصال به شبکه آنها نیز دقت کنید. با تلویزیون‌های هوشمند به راحتی می‌توانید ویدیوها را در سایت‌هایی مانند Youtube به اشتراک بگذارید. آنها را مشاهده کنید، صفحات وب را باز کنید، ایمیل های خود را چک کنید، به شبکه های اجتماعی متصل شوید و از دیگر سرویس های اینترنتی استفاده کنید.

نکات خرید تلویزیون

نمایندگی تعمیرات تلویزیون

مرکز سخت افزار ایران ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های تعمیر و بهسازی انواع تلویزیون به متقاضیان است. دارندگان انواع تلویزیون، اعم از اولد، پلاسما، ال ای دی، ال سی دی و … می توانند در صورت بروز هر گونه اشکال در دستگاه مورد استفاده‌شان، با نمایندگی تعمیرات تلویزیون تماس بگیرند و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیرات تلویزیون را ثبت نمایند. تخصصی‌ترین مرکز تعمیرات تلویزیون، در تلاش است تا با همکاری نیروهای متخصص و مجرب، روز به‌روز خود را به استانداردهای جهانی این حوزه نزدیک‌تر سازد و بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینۀ تعمیر و سرویس‌های پس از آن به هموطنان گرامی ارائه نماید.

 احترام به مشتریان و هموطنان گرامی در کنار ارائه بالاترین خدمات، هدف مدیریت و کادر فنی نمایندگی رسمی تعمیرات تلویزیون می‌باشد. (در صورتی که نکات درج شده در راهنمای خرید تلویزیون، چنان که باید و شاید مفید واقع نشد، شما کاربران گرامی می‌توانید با مراجعه به مرکز سخت افزار ایران تخصصی‌ترین مشاوره‌ها و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.) واحدهای ارائه دهنده خدمات در نمایندگی تعمیرات تلویزیون در بخش زیر معرفی گشته است.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران با تجهیز کادر فنی خویش به پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات روز دنیا، فضایی فراهم آورده که در آن امکان ارائه تمامی خدمات مورد نیاز کاربران، بر اساس ضوابط و استانداردهای جهانی فراهم گشته است. مرکز سخت افزار ایران با تخصیص واحدهای مجزا به خدمات متنوع ارائه شده در این مرکز، در تلاش است تا تخصصی ترین تعمیرات و سرویس های ضروری را به کاربران دستگاه ها ارائه نمایند.

تخصیص واحدهای مجزای تعمیراتی به هر یک از دستگاه ها و محصولات سبب گشته تا در هر پارت، خدمات تخصصی مرتبط با یک محصول به کاربران ارائه گردد و تمرکز بر یک محصول و ساختار آن، کیفیت سرویس دهی در هر پارت را ارتقاء بخشد. شما کاربران گرامی می توانید با حضور در مرکز سخت افزار ایران و مراجعه به پارت مرتبط با دستگاه خویش، تمامی سرویس ها و تعمیرات مرتبط با آن دستگاه را به همراه ضمانت و گارانتی خدمات دریافت نمایید.

اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول در سایر بخش‌های وبسایت قابل پیگیری است.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *