خالی شدن گاز یخچال

تعمیر یخچال

یکی از رایج ترین مشکلات انواع یخچال در برند های گوناگون خالی شدن گاز یخچال می باشد. با توجه به اینکه تمامی عملکرد یک دستگاه الکترونیکی همانند یخچال وابسته به کارکرد درست تمامی قطعات و قسمت های موجود در آن می باشد تعمیرات یخچال در صورت آسیب دیدگی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. خال شدن گاز یخچال بر عملکرد این دستگاه تاثیر مستقیم داشته و در صورتی که به آن توجه نشود مشکلات بسیاری را برای آن به وجود خواهد آورد. در ادامه به بررسی نقش گاز در عملکرد یخچال ، دلایل خالی شدن گاز یخچال و … می پردازیم. لازم به ذکر است که تعمیرات انواع یخچال و شارژ گاز یخچال در مرکز سخت افزار ایران امکان پذیر می باشد. برای آشنایی بیشتر با دلایل تمام شدن گاز یخچال ادامه ی مقاله را مطالعه نمایید.

خالی شدن گاز یخچال

کارکرد گاز یخچال

در پشت یخچال های ال جی یک لوله کشی شبکه ای فلزی تعبیه شده که از کندانسور، رادیاتور، یخ ساز، اواپراتور، کمپرسور و سایر نقاط یخچال عبور می کنند. این لوله ها در مسیری قرار گرفته اند که گاز یخچال در آن وجود دارد. کمپرسور قطعه ای است که باعث حرکت گاز در این مسیر می شود. گاز یخچال در جا یخی یخچال تمامی سرمای خود را به مواد می دهد و خود گرم می شود و توسط کمپرسور مجددا به سمت گاز برد برگردانده می شود. خنکی مواد و منجمد شدن غذاهای داخل این دستگاه نیز به همین سبب ایجاد می شود. جالب است بدانید که یخچال های قدیمی از گاز آمونیاک استفاده می کردند. این ماده سمی بوده و قابلیت انفجار دارد؛ اما در حال حاضر در یخچال ها از گاز فریون استفاده می شود ، زیرا خطری برای کاربران نداشته و سالم است. خالی شدن گاز یخچال مربوط به زمانی است که این گاز به هر دلیلی از لوله های انتقال دهنده به بیرون از دستگاه نشت پیدا می کند. در صورت وجود اختلال تخلیه گاز یخچال لازم است به واحد تعمیرات یخچال در مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید.

علت خالی شدن گاز یخچال چیست؟

در صورتی که به صورت مداوم خنک نبودن فضای یخچال و همچنین خنک نگه نداشتن مواد غذایی در یخچال تکرار شد لازم است اختلال خالی شدن گاز یخچال را بررسی کنید. گاهی به دلیل فرسودگی گاز، این ماده فشار خود را از دست داده و نیم تواند به خوبی عمل نماید. اما نشتی گاز یخچال و خالی شدن آن معمولا به دلیل وجود نشتی در مسیر لوله ها و یا کمپرسور این دستگاه است. در بعضی وارد نیز پوسیدگی و ضرب خوردگی لوله ها باعث بروز این اختلال می شود.البته از تاثیر کیفیت پایین لوله ها هم نباید غافل شد. اگر لوله های پشت یخچال آهنی باشند، به دلیل نفوذ رطوبت بخصوص در قسمت های پایین لبه یخچال به راحتی دچار پوسیدگی می شوند. گفتنی است معمولا با استفاده از محلول کف و صابون، مشعل هالید، نشت یاب الکترونیکی و اشعه ماوراء بنفش، می توان نشت گاز یخچال در برند های مختلف را تشخیص داد.

رفع اختلال خالی شدن گاز یخچال

برای رفع اختلال خالی شدن گاز یخچال لازم است از نیروی متخصص و حرفه ای کمک بگیرید. شارژ گاز یخچال نیاز به ابزار و تجهیزات ویژه ای نیز دارد که تنها تعمیرکاران این حوزه با آن ها آشنایی کامل دارند. کارشناس مربوطه ضمن بررسی یخچال و تشخیص محل دقیق بروز نشتی، برای جایگزینی لوله ها و یا بستن محل های نشتی اقدام می نماید و سپس شارژ گاز یخچال را اعمال می کنند. متخصصان حاضر در واحد تعمیرات یخچال با بهره مندی از متخصصان حرفه ای دستگاه را عیب یابی کرده و سپس فرآیند تعمیرات را اعمال می کنند.

نمایندگی تعمیرات یخچال

نمایندگی تعمیرات یخچال یکی از واحد های فعال و تحت نظر مرکز سخت افزار ایران می باشد. انواع مدل های یخچال در مرکز سخت افزار ایران به صورت اورجینال و همراه با ضمانت نامه ی رسمی به فروش می رسند. همچنین مشتریان می توانند با مراجعه به نمایندگی یخچال برند های مختلف یخچال را مشاهده کرده و پس از دریافت اطلاعات تخصصی آن ها از مشاوران بهترین مدل را متناسب با نیاز خود انتخاب نمایند. تعمیر انواع عیوب یخچال نیز توسط متخصصان مجرب و با بهره مندی از ابزارآلات مدرن انجام می شود.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+