021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود

ماشین ظرفشویی کنوود یک نمونه از محصولات در حوزه لوازم خانگی کمپانی کنوود است که در مدل های گوناگون تولید و روانه بازار می شود. این دستگاه همچون بسیاری از  دیگر محصولاتی برقی و الکترونیکی ممکن است دچار اختلالات و درگیری های شود که نیاز به سرویس و تعمیر و ترمیم داشته باشد. ماشین ظرفشویی در دنیای امروز به خوبی جای خود را باز کرده است.

این دستگاه نه تنها برای صرفه جویی در مصرف آب بسیار ایده آل است، بلکه از لحاظ زیست محیطی و سلامتی نیز مزایای فوق العاده ای دارد که برای اطلاع از آنها می توانید مقاله اختصاصی  تعمیر ماشین ظرفشویی  را از این قسمت مطالعه کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود در محل و منزل

تعمیرات ماشین ظرفشویی کنوود در محل

با تعمیر ظرفشویی کنوود در محل، لازم نیست که این دستگاه را به مرکز تعمیرات منتقل کنید. بنابراین دردسرها و خطرات باز کردن دستگاه و تکان دادن آن نیز به صفر می رسند. برای دریافت سرویس در محل ماشین ظرفشویی کنوود، با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. همکاران ما در اولین فرصت به آدرس شما آمده و ماشین را بررسی و عیب یابی می کنند. در گام بعدی، قطعه یا قطعات آسیب دیده و معیوب، تعمیر یا تعویض می شوند تا بتوانید بدون ایراد از این دستگاه استفاده کنید.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود

قیمت تعمیرات ظرفشویی کنوود، مانند دیگر برندها، به عوامل مختلفی از جمله مدل دستگاه، قطعات آسیب دیده و نوع و شدت خرابی این دستگاه بستگی دارد. معمولا در شرایطی که آسیب دیدگی قطعات جزئی است و نیاز به تعویض آنها نیست، لازم نیست مبلغ زیادی برای تعمیر ظرفشویی هزینه کنید. اما در صورتی که نیاز به تعویض اجزای دستگاه باشد، هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود به قیمت قطعه جدید بستگی دارد.

خدمات تخصصی تعمیرات ماشین ظرفشویی کنوود

به عنوان بخشی از مهم ترین خدمات تعمیر ظرفشویی کنوود، می توان به اقداماتی همچون بررسی دقیق دستگاه و عیب یابی آن، شناسایی قطعات معیوب، تعمیر موتور، تعمیر و تعویض هیتر، رفع ارورهای ظرفشویی، تعمیر پمپ و جت پمپ (در مدل های جدید) پاکسازی و تعویض فیلترها، تعویض تسمه های آسیب دیده، رفع ایرادات عملکردی، رفع صداهای غیر عادی ظرفشویی، رفع بوی بد دستگاه، برطرف کردن نشتی آب، رفع مشکلات مربوط به برق و اتصالات، رفع ایرادات نصب و تعویض کلیدهای آسیب دیده اشاره کرد. در پایان به شما ضمانت نامه مرکز سخت افزار ایران ارائه می شود تا ضمن اطمینان از اصالت خدمات، امکان پیگیری مشکلات احتمالی را در بازه زمانی تعیین شده داشته باشید.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی کنوود

برد یکی از مهم ترین اجزای ماشین ظرفشویی است که خرابی آن، مشکلات زیادی را در دستگاه ایجاد می کند. به عنوان مثال ممکن است برنامه هایی که برای شستشو تنظیم می کنید به درستی عمل نکرده و به هم بریزند. در این صورت اگر اقدامات اولیه مفید واقع نشدند، بدون شک ایراد از برد است و باید این قطعه را تعمیر یا در صورت نیاز، تعویض کنید.

از کار افتادن و کار نکردن پنل جلویی ماشین، خاموش شدن پنل، خاموش شدن ناگهانی ظرفشویی در حین کار و به طور کلی از کار افتادن دستگاه هم مشکلات دیگری هستند که تیم تعمیرات ظرفشویی کنوود با دیدن آنها اقدام به تعمیر یا تعویض برد می کنند.

تعمیر موتور ظرفشویی کنوود

یکی دیگر از اقداماتی که برای تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود و دیگر برندها انجام می شود، تعمیر موتور است. اگر موتور بسوزد یا به هر دلیل دیگری از کار بیفتد، عملیات شستشو به طور کامل متوقف می شود. از طرفی تداوم خرابی موتور، دیگر اجزای ماشین ظرفشویی را نیز در معرض خرابی قرار می دهد. تعمیر موتور ظرفشویی کنوود و هر برند دیگری به مهارت بالایی نیاز دارد و باید توسط تعمیرکاران حرفه ای و مجرب انجام شود.

تعمیر پمپ ظرفشویی

اگر آب ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود در مرحله تخلیه آب، صدای وزوز می شنوید، به احتمال زیادی پمپ دستگاه آسیب دیده یا از کار افتاده است. در چنین شرایطی بهتر است از تکنسین های تعمیرات ظرفشویی کنوود برای عیب یابی دقیق و تعمیر تخصصی دستگاه کمک بگیرید. پمپ، مسئول تخلیه آب است و خرابی آن، مانع از بیرون رفتن آب از دستگاه می شود. پمپ معمولا قابل تعمیر است؛ اما اگر شدت آسیب دیدگی این قطعه زیاد بوده و یا تعمیر آن صرفه اقتصادی نداشته باشد، کارشناسان تعمیر ظرفشویی آن را تعویض می کنند.

نمایندگی تعمیرات ظرفشویی کنوود

تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود

برای اینکه ماشین ظرفشویی کنوود ، عملیات شست‌وشوی ظروف را به‌خوبی انجام دهد و کمتر به خدمات حوزه تعمیر ظرفشویی نیاز پیدا کنید، باید قبل از مواجه با هر مشکل نکات مربوط به کاربری درست و اصولی از این دستگاه را به خوبی رعایت کنید.

مثلا ظروف را به ‌درستی در ماشین بچینید؛ به‌گونه‌ای که به بازوهای آب‌پاش گیر نکنند، دستگاه را به‌طور منظم جرم‌گیری کنید تا پس از شست‌وشو ظروف کدر نشوند. می توانید به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی کنوود خود مراجعه کنید و نکات بیشتری را نیز مطالعه شوید.

در هر صورت اگر ظرفشویی شما به‌درستی کار نمی‌کند و نیاز به تعمیر پیدا کرده است، اصلا جای نگرانی نیست؛ به کمک  تکنسین های فنی و متخصص مرکز تعمیر ظرفشویی کنوود ، همه مشکلات را بررسی و واکاوری  می کنیم و با ریشه یابی دقیق، از مسیر درست آنها را رفع می کنیم.

مهمترین مشکلات ظرفشویی کنوود

تمیز نشستن ظرف ها

درجه حرارت پایین آب و استفاده نکردن از نمک و مواد شوینده قوی و موثر دلیل این مشکل است. اگر از قرص و پودر های مخصوص ظرفشویی کنوود هم استفاده می کنید، اما همچنان ظرف ها تمیز نمی شوند؛ باید فیلتر آب ورودی به دستگاه را تمیز کنید.

ماندن لکه های مواد شوینده بر روی ظروف

نرسیدن آب کافی در زمان شستشو روی ظروف علت این معلول شایع است. از میزان درجه گرمای مناسب آب مطمئن باشید. مواد شوینده ای استفاده کنید که فاسد یا تاریخ مصرف گذشته نباشند و به درستی در جاپودری قرار بگیرند. فیلتر ماشین ظرف شویی کنوود را چک کنید، اگر پر است، آن را تمیز کنید.

خشک نکردن کامل ظرف ها

قرار ندادن ظروف به طرز صحیح در جایگاه خود و چرخش هوای خشک و بدون حرارت در حین شستشو ممکن است از خشک کردن ظروف جلوگیری کند. برای خلاصی از این مشکل و تعمیر ظرفشویی کنوود ، ظرف ها را درست بچینید و از مواد شوینده به اندازه مناسب استفاده کنید. پس از اتمام کار نیز باید بلافاصله درب ماشین ظرف شویی کنوود را باز کرده تا بر روی ظروف تمیز بخار آب به صورت قطره ای تشکیل نشود.

مواد شوینده تخریب کننده

مواد شوینده ای که بیشتر از سه ماه نمی توان از آنها استفاده کرد، خریداری نکنید. این مواد به ظروف آسیب رسانده و باعث شکنندگی آنها می شوند.

تیره شدن ظروف

اگر فشار آب منطقه شما بالا است، باید از رسوب آهک در درون دستگاه جلوگیری کنید. تیره شدن ظروف ناشی از  تجمع رسوب زیاد در مواد معدنی آب است. فشار آب را کنترل و مواد شستشوی را تنظیم کنید. اگر این تیرگی زیاد بود از نمک و مواد شوینده قوی تر استفاده کنید تا تعمیر ظرفشویی کنوود محقق شود.

سر و صدای غیرعادی ماشین ظرف شویی کنوود

دقت کنید که ظروف درست چیده شده باشند و با قسمت آبفشان ماشین تماسی نداشته باشند، زیرا صدای شستشو در حین روشن بودن دستگاه به دلیل فشار بالای آب رسانی به ظروف عادی است؛ اگر در زمان تخلیه یا آب گیری این مشکل به وجود آمد، برای تعمیر ظرفشویی کنوود از یک مرکز معتبر کمک بگیرید.

بررسی برخی از ارور های ماشین ظرفشویی کنوود

 • Fl

سرریز شدن آب

 • FE

نقص در کارت الکترونیکی

 • F7

بالا بودن دما ظرفشویی کنوود

خرابی سنسور دما  ومدار برد چک شود

 • F9

نقص در محل قرارگیری دستگاه

 • F6

مربوط به سنسور گرمایی دستگاه

مقدار اهم سنسور گرمایی ظرفشویی کنوود و مدار برد بررسی شود.

 • F5

علت این خطا از کافی نبودن آب داخل دستگاه است

چک کنید که شیر آب تا آخر باز باشد؛ ممکن است خرابی از مدار برد دستگاه هم باشد

 • F3

مسیر آب ورودی دستگاه مشکل دارد

شیر آب ورودی، خرابی اکوا استاپ مقدار مقاومت و  سلامت مدار برد الکترونیک چک شود

 • F2

آب از ماشین ظرفشویی کنوود خارج نمی شود

لوله خروجی آب ، فیلتر های موتور و مدار برد باید بررسی شوند

 • F8

خطا در گرم کننده آب دستگاه

مقاومت هیتر و مدار برد الکترونیک ظرفشویی کنوود باید چک شود

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

2 پاسخ

 1. ما کنوود KDWA/8-12 داریم. کد ارور H3 و H6 می داد. بعد از تعویض موتور تقسیم الان H6 باقی مانده و آبگیری انجام نمی شود با اینکه آکوا استاپ و سنسور ورودی آب سالم هست.
  در ضمن زمان سنج حرکت ندارد و عملیاتی انجام نمی شود. جای سنسور گرمایی کنوود کجا هست و چه شکلی هست؟

  1. سلام دوست عزیز ، ایراد پیش امده برای دستگاه شما سخت افزاری بوده و در این رابطه میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ثبت شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *