اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر تجهیزات کامپیوتر

تعمیر تجهیزات کامپیوتر یکی از خدمات مرکز سخت افزار ایران است. جهت تعمیرات کامپیوتر از متخصصین ارشد این حوزه بهره گرفته ایم. روند تعمیرات تجهیزات کامپیوتر به این صورت است که ابتدا مشکلات دستگاه معیوب توسط مشتری شرح داده می شود. سپس کادر فنی به بررسی و عیب یابی اولیه پرداخته واطلاعات لازم در مورد قطعه ی آسیب دیده را به همراه هزینه ی تقریبی مورد نیاز جهت تعمیرات کامپیوتر در اختیار مشتری قرار خواهند داد.

در مرحله ی بعدی تعمیر قطعه ی مورد نظر آغاز خواهدشد و متخصصین به تعمیر دستگاه می پردازند. در صورت بروز هر گونه مشکل در هر یک از مراحل تعمیر به مشتری گزارش داده خواهدشد. همچنین در صورت نیاز به تعویض قطعات، با مشتری تماس گرفته و در مورد علت تعویض قطعه و هزینه ی مورد نظر آن، اطلاعات لازم در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت. پس از پایان مراحل تعمیر کامپیوتر، نوبت به تایید نهایی کارشناسان ارشد مرکز سخت افزار ایران می رسد. دراین مرحله دستگاه تعمیر شده، توسط کارشناس ارشد بررسی می شود.

 پس از تایید کارشناس ارشد تعمیرات کامپیوتر ، دستگاه در حضور مشتری تست شده و در صحت و سلامت کامل در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است، خدمات گارانتی پس از تعمیر با توجه به مورد تعمیراتی و قطعه ی معیوب ارائه خواهد شد.

 

تعمیر تجهیزات کامپیوتر

خدمات تعمیر تجهیزات کامپیوتر

 • تعمیر مادربرد :

  مادر برد یک صفحه بزرگ است که روی آن اسلات هایی جهت قرار دادن اجزای مختلف کامپیوتر تعبیه شده. هر قطعه ای که از داخل یا بیرون به کامپیوتر متصل کنید، به نحوی به مادربورد متصل است. این قطعه سیستم عصبی و  جزء اصلی ترین قطعات در تعمیر تجهیزات کامپیوتر است که بازسازی یا نوسازی آن تاثیر شگفت انگیزی در کارکرد دستگاه شما خواهد داشت.

 • تعمیر CPU :

  CPU  مغز کامپیوتر است. وظیفه CPU پردازش اطلاعات ورودی و خروجی کامپیوتر می باشد. هر اطلاعاتی که شما به کامپیوتر می دهید در ابتدا، جهت پردازش وارد  CPU می شود. تعمیر CPUهم از اصلی ترین قسمت های تعمیر تجهیزات کامپیوتر به شمار می رود، زیرا همان طور که در ابتدا هم اشاره کردیم حکم مغز کامپوتر را دارد.

 • تعمیر Power :

  وظیفه برق رسانی به اجزای مختلف کامپیوتر به عهده پاور است. در تعمیر تجهیزات کامپیوتر نقطه کلیدی است، زیرا پاور ها برق را از کابل متصل شده به برق شهری دریافت و در کامپیوتر پخش می کنند.

 • تعمیر RAM :

  وظیفه اصلی رم ها جا به جایی اطلاعات است. در تعمیر تجهیزات کامپیوتر هرچه سرعت رم بالاتر باشد سرعت کارکرد سیستم شما بیشتر خواهد بود. لذا تعمیر و تعویض رم از جمله نکات مهم در تعمیر تجهیزات کامپیوتر است.

 • تعمیر Hard :

  همه می دانیم که محل ذخیره اطلاعات هارد است. هر فایلی که شما ذخیره می کنید در هارد دسته بندی می شود و شما در آینده می توانید مجددا به آن دسترسی داشته باشید. در تعمیر تجهیزات کامپیوتر ریکاوری و احیای اطلاعات هارد نیز گنجانده شده و تمام تجهیزات برای حفظ اطلاعات موجود است.

 • تعمیر کارت صدا :

  کارت صدا وظیفه تبدیل و انتقال فایل های صوتی به پخش کننده صدا را دارد. در تعمیر تجهیزات کامپیوتر هر زمان که شما یک فایل صوتی پخش می کنید CPU اطلاعات را از شما دریافت می کند و به کارت صدا می دهد. سپس کارت صدا آن را به اسپیکر می فرستد و فایل صوتی پخش می شود.

 • تعمیر کارت گرافیک :

  کارت گرافیک متصل کننده مانیتور به کامپیوتر است. در تعمیر تجهیزات کامپیوتر کارت گرافیک اهمیت ویژه ای دارد، زیرا تمامی اطلاعات قابل مشاهده وارد این قطعه می شوند و بعد از آن به مانیتور شما انتقال می یابند.

 • تعمیر DVD-ROM :

  وظیفه خواندن سی دی یا دی وی دی به عهده CD-ROM است. شاید استفاده ازآن کمی پیش پا افتاده برسد اما هنوز هم به وجود انها نیاز است؛ در تعمیر تجهیزات کامپیوتر به کمک این وسیله شما می توانید اطلاعات خود را روی DVD یا CD ذخیره نمایید.

 • تعمیر مانیتور :

  کارایی این دستگاه در نمایش اطلاعات پردازش شده در کامپیوتر و کارت گرافیک است. در تعمیر تجهیزات کامپیوتر باید به یاد داشته باشیم که  مانیتورها به صورت رنگی و تک رنگ ارائه می شوند. تک رنگ ها برای گزارش گیری و نمایش اطلاعات به کار می روند، اشعه ندارند و ارزانترهستند. رنگی ها به انواع CGA SUPERVGA VGA EGA یا به ترتیب ۴ رنگ، ۱۶ رنگ، ۲۵۶ رنگ و ۶۵ میلیون رنگ تقسیم می شود که امکان پخش تصاویر ویدئویی را دارند، البته نوع کارت گرافیک بر مانیتور تاثیر مستقیم دارد که در تعمیر تجهیزات کامپیوتر باید به آنها توجه کنیم؛ به طوری که اگر کارت گرافیک ضعیف و مانیتور قوی داشته باشیم تصاویر ضعیفی خواهیم داشت و بالعکس. همچنین در تعمیر تجهیزات کامپیوتر باید به این نکته توجه کرد که طرف پشت مانیتور اشعه بیشتری نسبت به طرف جلو صادر می کند و باید از نشستن در پشت مانیتور خودداری کرد. هر چقدر صفحه نمایش مانیتور صاف تر باشد، اشعه کمتری خواهد داشت.

 • تعمیر Keyboard :

  صفحه کلید برای ورود اطلاعات طراحی شده که در دو نوع نسل قدیم و نسل جدیدارائه می شود. نسل قدیم ۱۰۱ و ۱۰۲ کلیدی بوده و نسل جدید ۱۰۷ تا ۱۱۴ کلیدی هستند. در تعمیر تجهیزات کامپیوتر باید به هر دونسل آن دقت کنیم.

 • تعمیر Mouse :

  ماوس نیز همانند کی بورد جزو ابزارهای ورود اطلاعات به کامپیوتر است که جهت باز کردن منوها و کنترل کردن منوها و انجام بعضی از دستورات به کار می رود. در تعمیر تجهیزات کامپیوتر توجه به کارایی ماوس از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا به طور کلی همه کارهای صفحه کلید را به جز تایپ انجام می دهد. ماوس دارای انواع ساچمه ای و لیزری می باشد. نوع بی سیم آن نیز در بازار یافت می شود.

واحد تعمیرات کامپیوتر

تمامی تجهیزات کامپیوتر در واحد تعمیر کامپیوتر به صورت حرفه ای و با پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر و ترمیم می گردد. مهندسین و متخصصین تعمیرات کامپیوتر پس از بررسی قطعات کامپیوتر دل و تشخیص عیب اقدام به تعمیر قطعه ی معیبوب خواهند نمود . هر یک از تجهیزات جانبی کامپیوتر که نیاز مند تعمیرات باشد به سرعت و با کمترین هزینه ی ممکن تعمیر خواهند شد. در صورتی که تعمیرات رایانه امکان پذیر نباشد . تعویض قطعه با قطعات اصل انجام خواهد شد.

فهرست