021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

ترفندهایی برای استفاده بهتر از پرینتر

برخی افراد پس از خرید یک پرینتر با خود فکر می کنند که همه چیز تمام شده است و اکنون می توانند سالیان متمادی از دستگاه خود بهره مند باشند. اما نکته آن جاست که مراقبت از یک پرینتر و همچنین استفاده صحیح و اصولی از آن به اندازه خرید این دستگاه حائز اهمیت می باشد.

این پرینترهای بیچاره تا زمانی که جوهر  دارند برای این افراد کار کرده و به هنگامی که جوهرشان به پایان می رسد با کارتریجی ارزان قیمت و بی کیفیت شارژ می شوند. اما اگر دارندگان پرینتر بدانند که با انجام این کار، چه بلایی سر دستگاه خود می آوردند، احتمالأ رویه خود را عوض خواهند کرد.

گفتنی است، اگر کاربران با نکات و دستورالعمل های لازم برای استفاده بهتر از پرینترها آشنا باشند می توانند مدت زمان بسیار طولانی تری از دستگاه خود بهره مند بوده و از کارکردن با پرینتر محبوب خود لذت بیشتری ببرند. در این متن برآنیم، تا شما را با این نکات ریز و مهم آشنا سازیم.

ترفندهایی-برای-استفاده-بهتر-از-پرینتر

نمایندگی فروش و تعمیرات پرینتر

تعمیر پرینتر  یکی دیگر از خدمات تخصصی ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران است که پارت مجزایی را به خود اختصاص داده است و با رعایت تمامی پارامترها و استانداردهای این حوزه انجام می پذیرد. تعمیر چاپگر در این مرکز منحصر به مدل و برند خاصی نیست و کارشناسان این بخش به دلیل واکاوی تعداد بیشماری از چاپگرها موجود، قادر به تعمیر و بهسازی کلیه برندها و مدلهای این دستکاه هستند. نمایندگی فروش و  تعمیرات پرینتر  آماده ی ارائه ی خدمات در تمامی نقاط تهران ، کرج و شهرستان ها می باشد.

چگونه از پرینتر خود بهترین استفاده را داشته باشیم ؟

  • جلوگیری از خشک شدن جوهر و مسدود شدن نازل

واقعیت ناخوشانیدی که ممکن است برای پرینترهای جوهر افشان بوجود آید، آن است که در برخی شرایط جوهر کارتریج خشک شده و موجب مسدود شدن نازل می شوند. براساس یک سری از شواهد و گفته ها از سوی دارندگان پرینتر، این اتفاق بیشتر در مناطقی اتفاق می افتد که میزان رطوبت بسیار پایین است. یعنی، این مشکل برای افرادی که در مناطق مرطوب زندگی می کنند به هیچ عنوان رخ نخواهد داد. اما افرادی که در شهر ها و موقعیت های آب و هوایی خشک تری ( با سطوح رطوبت کمتر از ۱۰ تا ۱۵%) هستند، همواره از این موضوع رنج خواهند برد.

اگر شما از آن دسته از کاربرانی هستید که در منطقه ای کم رطوبت زندگی می کنید، تنها راه حل برای جلوگیری از خشک شدن جوهر و مسدود شدن نازل آن است که از یک دستگاه رطوبت ساز در دفتر کار خود استفاده کنید. ( به یاد داشته باشید که میزان رطوبت باید مناسب باشد، زیرا رطوبت خیلی بالا موجب چسبندگی مابین کاغذها و عملکرد نادرست پرینتر خواهد شد).به هر حال، اگر مشکل رطوبت نداشته اما از خشک شدن کارتریج خود کلافه شده اید، تنها راه آن است که پرینترتان را برای روزهای زیادی به حال خود رها نکرده و حداقل هفته ای دو برگه را به چاپ برسانید. این کار مانع از خشک شدن کارتریج شده و استفاده بهتر از پرینتر را برای شما تضمین خواهد کرد.

  • برطرف کردن چاپ های کثیف و سیاه بروی کاغذ

برای استفاده بهتر از پرینتر باید به نکات ریز و درشت بسیاری دقت نظر داشت به عنوان مثال: به هنگامی که شما از یک پرینتر با تکنولوژی جوهر افشان استفاده می کنید، ممکن است گاهی متوجه سیاه شدن کاغذهای خود شوید. دلیل این امر، بدون شک کثیف شدن هد پرینتر می باشد.اگر شما بلافاصله پس از شارژ کارتریج این مسئله را روئیت کردید، پیشنهاد می شود کارتریج را در آورده و مطمئن شوید که نوار محافظ به نازل نچسبیده باشد. برای انجام این کار مراقب باشید که به هیچ عنوان نازل را لمس نکنید.

  •   پشتیبانی از گزینه black-only

گاهی اوقات شما برای چاپ  تک رنگ اسنادی بسیار عجله دارید و متأسفانه در آن هنگام متوجه می شوید که پرینتر شما از کارتان پشتیبانی نمی کند. چرا که جوهر رنگ های دیگر به پایان رسیده است.بسیاری از پرینترها، دارای گزینه رنگی مشکی (black-only) بوده و برای پرینت سیاه و سفید از آن بهره می گیرند. بنابراین، اگر پرینتر شما دارای این گزینه نمی باشد، همواره باید جوهر آن را چک کنید تا دچار چنین چالشی نشوید. این موضوع نیز در استفاده بهتر از پرینتر می تواند کمک کننده باشد.

  • بهبود کیفیت با تنظیم کاغذ مناسب

یکی از عمومی ترین دلایل شکایت از خروجی بی کیفیت پرینترهای جوهر افشان، آن است که  تنظیمات انجام شده متناسب با نوع کاغذ نبوده است. به یاد داشته باشید که کاغذهای متفاوت نیاز به مقادیر متفاوتی از جوهر داشته و نسبت های متفاوت رنگ تعیین کننده خروجی خواهد بود.برخی از پرینترهای جوهر افشان بطور اتوماتیک نوع کاغذ را تشخیص داده و براساس آن تنظیمات را انجام می دهند. اما اگر این قابلیت، بروی پرینتر شما نبود، می توانید برای استفاده بهتر از پرینتر خود این کار را قبل از شروع چاپ به صورت دستی انجام دهید.

  • انتخاب کاغذ با کیفیت

کاغذی که شما برای پرینتر انتخاب می کنید، تأثیر مستقیمی بروی کیفیت خروجی شما خواهد گذاشت. هر چه شما کاغذ سفید تر، روشن تر و با کیفیت تری برای این کار تهیه کنید، طرح های گرافیکی درخشنده تر و رنگ های شاد تری را در نتیجه چاپ مشاهده خواهید کرد.از این رو، برای استفاده بهتر از پرینتر و بهره مندی از چاپ های خیره کننده و زیبا، دور کاغذهای ارزان قیمت را خط کشیده و وقت و زمان بیشتری برای خرید کاغذهای خوب بگذارید. چرا که، این عمل به مانند یک سرمایه گذاری اصولی بروی فرایند کاری تان خواهد بود.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.