چگونه کامپیوتر را به تلویزیون تبدیل کنیم؟

چونه کامپیوتر را به تلویزیون تبدیل کنیم؟ گاهی ممکن است در شرایطی باشید که تلویزیون در دسترس شما نبوده و نیاز داشته باشید که یکی از برنامه های آن را تماشا کنید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که در این شرایط می توانید از رایانه یا لپ تاپ خود به عنوان تلویزیون استفاده نمایید. شما می توانید با چند ترفند ساده که در ادامه ذکر می کنیم، به راحتی کامپیوتر خود را به تلویزیون تبدیل کرده و هر برنامه ای را تماشا کنید.

نکته جالب اینجاست که با تبدیل کردن کامپیوتر به تلویزیون، می توانید هم زمان فرایندهای پردازشی خود را نیز انجام دهید. در واقع شما با انجام این کار می توانید هم کارهای شخصی خود را در سیستم انجام دهید و شبکه رادیویی یا تلویزیونی مورد نظر خود را دریافت کرده و مشاهده کنید. در ادامه، روش ها و ترفند های تبدیل کامپیوتر به تلویزیون را به شما کاربران عزیز آموزش می دهیم.

تبدیل کامپیوتر به تلویزیون

پیش زمینه تبدیل کامپیوتر به تلویزیون

برای تبدیل کامپیوتر به تلویزیون ، اول باید پیش زمینه هایی را فراهم نمود. این کار نیاز به ملزوماتی در زمینه نرم افزار و سخت افزار دارد تا با استفاده از آنها، بتوان امکان دریافت سیگنال ها را در رایانه یا لپ تاپ فراهم نمود. ملزومات سخت افزاری شامل چند کابل است و تجهیزات نرم افزاری نیز به برنامه هایی اشاره دارد که روی سیستم نصب شده و منجر به دریافت سیگنال های تلویزیونی می شوند. این نرم افزار ها معمولا رایگان بوده و به راحتی می توانید آنها را دانلود و نصب نمایید. اتصالات و کابل ها را نیز می توانید از فروشگاه های مربوطه و با قیمت مناسب تهیه نمایید. همچنین شما به یک گیرنده دیجیتال هم نیاز دارید که در واقع اصلی ترین ابزار برای تبدیل کامپیوتر به تلویزیون محسوب می شود.

گیرنده دیجیتال چیست؟

گیرنده دیجیتال دستگاهی است که به عنوان رسیور استفاده می شود و سیگنال های تلویزیونی را دریافت کرده و به تلویزیون ارسال می کند. این وسیله که در ابعاد و شکل ‌های مختلف ساخته می ‌شود، قادر است که امواج تلویزیون دیجیتال، که باید صدا و سیمای شهر شما از آن پشتیبانی کند را دریافت کرده و آن را برای نمایش در کامپیوتر آماده می کند. علی رغم اینکه کامپیوترها امکانات و قابلیت های متعددی دارند، اما فاقد گیرنده دیجیتال هستند.

لذا برای تبدیل کامپیوتر به تلویزیون، شما باید یک گیرنده دیجیتال را به صورت مجزا تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید. این گیرنده از طریق یک کابلUSB  به کامپیوتر یا لپ تاپ مورد نظر متصل می شود و با کمک نرم افزار مربوطه، سیگنال ها را دریافت می کند. به این ترتیب شما می توانید شبکه و برنامه مورد نظر خود را بدون نیاز به تلویزیون، دریافت و مشاهده نمایید.

مزایای تبدیل رایانه به تلویزیون

تبدیل کامپیوتر به تلویزیون مزایایی دارد که با انجام این کار از آنها بهره مند خواهید شد. یکی از مهم ترین فواید انجام این کار، این است که می توانید برنامه های مورد نظر خود را ضبط کنید. همچنین می توانید با استفاده از برخی نرم افزارهای موجود، دیدن تلویزیون را مثل دیدن یک فیلم سینمایی تجربه کنید و هیچ لحظه‌ ای را از دست ندهید. از همه مهم تر این است که برای تماشای مورد علاقه خود در جاهایی مثل خوابگاه های دانشجویی، الزامی به وجود یک تلویزیون نداشته و می توانید برنامه را در لپ تاپ خود مشاهده کنید.

مراحل تبدیل کردن رایانه به تلویزیون

برای تبدیل کامپیوتر به تلویزیون ، باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • نصب و راه اندازی گیرنده دیجیتال به کامپیوتر یا لپ تاپ
  • نصب پورت های مربوطه به کامپیوتر و گیرنده دیجیتال
  • نصب نرم افزار های مربوطه در رایانه یا لپ تاپ
  • اجرای نرم افزار ها در کامپیوتر

نکات مهم تبدیل لپ تاپ یا کامیپوتر به تلویزیون

برای تبدیل کامپیوتر به تلویزیون ، بهتر است چند نکته را مد نظر قرار دهید؛ رعایت این نکات کمک می کند که این کار را راحت تر انجام داده و از نتیجه کار رضایت بیشتری داشته باشید. یکی از این نکات، در مورد گیرنده است؛ شما می توانید به جای گیرنده دیجیتال، از یک کارت آنتن استفاده کنید که انتخاب نوع و مدل آن به کیفیت کامپیوترتان بستگی خواهد داشت.

به این ترتیب شما یک جعبه آنتن تلویزیون خارجی خواهید داشت. توجه داشته باشید که کارت آنتن باید توسط یک متخصص نصب شود، در غیر این صورت ممکن است در کیفیت تصاویر مشکلی رخ دهد. همچنین باید در نصب نرم افزار دقت کنید که آن را از سایت معتبر دانلود کنید و به این ترتیب، از ورود ویروس ها به سیستم خود جلوگیری نمایید.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ، یک مرکز تخصصی است که تحت نظارت مرکز سخت افزار ایران فعالیت می کند. این مرکز با بهره مندی از کادری مجرب و متعهد، تخصصی ترین خدمات را در زمینه ترمیم انواع مدل های تلویزیون به کاربران ارائه می دهد. این مرکز با راه اندازی سرویس کاربردی سرویس در محل تلویزیون ، گام بلندی در مسیر تحقق اهداف مشتری مداری برداشته است.

به این ترتیب دیگر نیازی به صرف زمان و هزینه برای جابجایی تلویزیون نبوده و کاربران می توانند شاهد رفع کلیه مشکلات تلویزیون خود در منزل باشند. دستگاه ها و ابزار آلاتی که تکنسین های این مرکز مورد استفاده قرار می دهند، از بین پیشرفته ترین نمونه های روز دنیا انتخاب شده و کیفیت ترمیم را به استانداردهای جهانی نزدیک تر نموده است.

برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات حوزه تلویزیون و سایر لوازم خانگی ، به سایر بخش های سایت مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+