اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش نصب چاپگر در ویندوز 10

در این مطلب با آموزش نصب چاپگر در ویندوز 10 در خدمت شما کاربران عزیز هستیم. نصب پرینتر در این نسخه از ویندوز کار چندان سختی نیست و بیشتر مراحل به صورت خودکار انجام می گردد. اما گاهی کاربران در برخی مراحل کار دچار مشکل شده و قادر به نصب کردن درایو مربوط به پرینتر خود در کامپیوتر یا لپ تاپ شان نیستند. ما در این مطلب، مراحل نصب چاپگر را به صورت کامل به شما عزیزان آموزش داده و شما عزیزان را با نکاتی در این مورد آشنا خواهیم نمود. مطالعه این مقاله به شما کمک می کند که بدون هیچ مشکلی، پرینتر مورد نظرتان را در سیستم نصب نموده و با آن کار کنید. چنانچه در انجام هریک از مراحل ذکر شده دچار مشکل شدید، می توانید با کارشناسان تعمیرات پرینتر در مرکز سخت افزار ایران تماس گرفته و راهنمایی های لازم را از همکاران ما دریافت نمایید. برای آشنایی با روش ها و مراحل نصب چاپگر در ویندوز 10 ، توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنیم.

نصب چاپگر در ویندوز 10

نصب چاپگر بی سیم در ویندوز 10

پرینتر های جدید به گونه ای طراحی شده اند که به صورت بی سیم و از طریق اتصال وای فای می توان آنها را به کامپیوتر متصل نمود. همانطور که پیش تر اشاره کردیم، بیشتر مراحل نصب چاپگر در ویندوز 10 در این مدل ها به صورت خودکار انجام می شود. مراحل این فرایند عبارتند از:

  1. روشن کردن پرینتر و کامپیوتر
  2. اطمینان از فعال بودن اینترنت بی سیم در هر دو دستگاه
  3. مراجعه به بخش Settings در منویStart  ویندوز 10
  4. کلیک روی آیکون Devices
  5. انتخاب گزینه Printers & scanners در صفحه باز شده
  6. انتخاب گزینه Add a printer or scanners در منوی Printers & scanners (در این مرحله ویندوز شروع به جستجوی چاپگر می کند.)
  7. کلیک روی نام و مدل چاپگر مورد نظر
  8. پس از طی مراحل بالا، مراحل نصب چاپگر در ویندوز به صورت خودکار انجام می شود.

نصب چاپگر کابلی در ویندوز 10

پرینتر های بی سیم معمولا قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل های این دستگاه دارند و به همین دلیل برخی کاربران قادر به خریدن آنها نیستند. بسیاری از کاربران برای نصب چاپگر در ویندوز 10 از مدل های کابلی استفاده می کنند. برای نصب این نوع پرینتر، باید پس از ورود به بخش Settings در منوی Start ، آیکون Devices را انتخاب کرده و سپس منوی Add a printer را انتخاب نمایید. سپس در قسمتی که ویندوز پرینترها و اسکنرها را جستجو می کند، گزینه ای تحت عنوان Find a printer by other options  را پیدا کنید. پس از انتخاب این گزینه چندین روش مختلف برای نصب پرینتر مشاهده می شود و می توانید یکی از آن ها را برای نصب پرینتر خود انتخاب کنید. گزینه “My printer is a little older. Help me find it”: برای نصب پرینترهای نسبتا قدیمی کاربرد دارد که در چند سال گذشته تولید شده اند. گزینه “Select a shared printer by name”: ، نصب چاپگر در ویندوز 10 را برای پرینتر های اداری و تحت شبکه میسر می سازد. همچنین با این گزینه می توانید پرینتری را که در شبکه مخفی شده است، به راحتی شناسایی کنید.

سایر روش های نصب چاپگر در ویندوز 10

یکی دیگر از روش های نصب چاپگر در ویندوز 10، استفاده از گزینه Add a printer used a TCP/IP address or hostname””:  است. در این روش شما باید تنظیمات را به صورت دستی انجام دهید و پنجره ای برای شما باز خواهد شد که می توانید در آن نوع وسیله یا Device Type و همچنین hostname یا IP Address را مشخص کنید. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، باید تنظیمات قسمت Port Device را روی TCP/IP قرار دهید. سپس لازم است که hostname  یا address IP و یا Portname  چاپگر خود را جستجو کنید. همچنین گزینه “Add a Bluetooth, wireless or network discoverable printer”:  نیز یکی دیگر از روش های نصب چاپگر در ویندوز 10 است که نیازی به وای فای ندارد. بلوتوث این امکان را به شما می دهد که مشکلاتی همچون عدم شناسایی پرینتر و یا مشکلات ناشی از قطع شدن اینترنت را به راحتی برطرف نمایید. چنانچه برای انجام دادن هریک از موارد ذکر شده دچار مشکل شدید، می توانید از متخصصین ما در مرکز تعمیر چاپگر مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیرات پرینتر در تهران

تعمیرات پرینتر در تهران در یک مرکز مجهز و تخصصی در مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. این مرکز مجموعه ای از جدید ترین و پیشرفته ترین ابزار و دستگاه های تعمیراتی را فراهم نموده و به این ترتیب، دست تکنسین ها را برای انتخاب نوین ترین متدهای تعمیری روز دنیا باز گذاشته است. فرایند ترمیم در این مرکز توسط افرادی انجام می شود که جزء مجرب ترین تکنسین های تعمیر ماشین های اداری هستند و از مهارت و تخصص بالایی در این زمینه برخوردار می باشند. به واسطه این ویژگی ها، سطح کیفی خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات پرینتر در تهران به میزان چشمگیری ارتقا یافته و کاربران می توانند از رفع کلیه مشکلات دستگاهشان اطمینان کامل داشته باشند.

فهرست