اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

باگ ویندوز دیفندر هارد دیسک شما را پر از فایل های بی مصرف می کند!

باگ ویندوز دیفندر، هارد رایانه را پر از فایل های بی مصرف می کند. این مسئله را برخی از کاربران حرفه ای ویندوز هم گزارش داده اند که فضای هارد سیستم آنها پر از فایل هایی  شده است که ظاهرا سیستمی هستند. اما این فایل ها عملا فایل سیستمی نبوده و مربوط به باگ موجود در ویندوز دیفندر هستند. اما این باگ دقیقا چیست و چطور برطرف می شود؟ در ادامه این مسئله را به شکل تخصصی تر بررسی می کنیم.

دردسرهای باگ ویندوز دیفندر

اگر جزو کاربران ویندوز باشید، احتمالا با ویندوز دیفندر آشنایی دارید. ابزاری امنیتی که به نوعی کار آنتی ویروس را می کند. در صورت فعال کردن این قابلیت، ویندوز نوعی سپر دفاعی دارد و دیگر نیازی به آنتی ویروس های دیگر ندارد. در کنار تمامی این قابلیت های مفید و کاربردی، اخیراً برخی کاربران متوجه شدند که فضای هارد دیسک سیستم آنها پر از فایل‌ های به‌ ظاهر سیستمی شده است. این موضوع معمولاً نشانه وجود بدافزار یا ویروس مخرب است. اما باگ ویندوز دیفندر است که چنین فایل هایی را ایجاد کرده است.

باگ ویندوز دیفندر

آیا فایل های ایجاد شده توسط ویندوز دیفندر خطرناک هستند؟

اگرچه باگ ویندوز دیفندر باعث ایجاد هزاران فایل بی مصرف در سیستم می شود که فضای هارد را پر می کنند، اما لزوما نمی توان گفت که این فایل ها خطرناک هستند. وب ‌سایت Bleeping Computer عنوان کرده است که این باگ خطرناک نیست. با این حال نوشته شدن هزاران فایل در حافظه هارد دیسک، چندان هم بی ضرر نیست. این مسئله می توان سرعت سیستم را کاهش دهد و تداوم آنها حتی سرعت SSD را نیز پایین آورده و عمر آن را کم کند.

ویژگی های فایل های ایجاد شده در باگ Windows Defender

هنوز نمی دانیم فایل های اضافه ای که باگ ویندوز دیفندر تولید می کند، دقیقا هرچندوقت یکبار ساخته می شوند. اما این فایل‌ها بیشتر شبیه به هش‌های MD5 هستند؛ حداقل نام آن‌ها که شبیه به یک هش است. این تعداد فایل، حتی اگر کاربردی هم داشته باشند، بکاپ گیری ویندوز را به شدت مختل کرده و سرعت آن را کاهش می دهند. همچنین ایندکس کردن این فایل‌ ها برای جستجوی سریع ‌تر، پردازنده را درگیر کرده و شارژ لپ تاپ را کم می کند

رفع باگ جدید ویندوز دیفندر

مایکروسافت همیشه پشتیبانی خوبی از سیستم عامل انحصاری اش داشته است. در خصوص باگ ویندوز دیفندر هم این شرکت خیلی زود دست به کار شد و در آخرین نسخه، آن را برطرف کرد. نسخه ۱.۱.۱۸۱۰۰.۶ ظاهراً دیگر این مشکل را ندارد. برای خلاصی از این مشکل، منوی استارت را باز کرده و ویندوز دیفندر را اجرا کنید. سپس از بخش Settings و About عدد جلوی Engine Version را چک کنید. اگر از نسخه قدیمی‌تری استفاده می‌کنید می‌توانید از بخش Home ویندوز دیفندر آن را آپدیت کنید.

5/5(1 امتیاز)