021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

فیلم آموزش ارتقا و نصب رم لپ تاپ

ارتقاء رم لپ تاپ یکی از راه‌ های افزایش عملکرد و سرعت سیستم است. برای انجام این ارتقا رم باید مراحلی را طی کنید. از جمله این مراحل می توان به تعیین نیازها، سازگاری سیستم، انتخاب نوع رم، مقدار رم، پشتیبان گیری از اطلاعات، خاموش کردن لپ تاپ، باز کردن قاب لپ تاپ، نصب رم جدید، بستن لپ تاپ و راه اندازی مجدد دستگاه اشاره کرد. در این مقاله، به بررسی مراحل ارتقا رم لپ تاپ می پردازیم و به صورت تخصصی این مراحل را مورد بررسی قرار می دهیم.

ارتقای رم لپ تاپ

1. تعیین نیازها

اولین قدم در ارتقا رم لپ تاپ تعیین نیازهای شما برای ارتقا رم است. در صورتی که نیاز به قدرت پردازش بیشتر در لپ تاپ خود هستید، ارتقا رم برای دستگاه شما توصیه می شود.

2. سازگاری سیستم

اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ شما قابلیت ارتقاء رم دارد و رم مورد نظر با سیستم شما سازگار است. برای بررسی دقیق این موضوع می توانید از طریق وب سایت رسمی برند لپ تاپ خود این اطلاعات را مورد بررسی دقیق قرار دهید.

پیشنهاد سایت: ارتقای هارد لپ تاپ

3. انتخاب نوع رم

رم های مدل DDR4 و DDR3 انتخاب‌های رایج هستند. انتخاب بهترین نوع رم با توجه به نیازهای سیستم خود گام بعدی در ارتقا رم لپ تاپ است.

4. مقدار رم

بر اساس نیازهای شما، مقدار رم مورد نظر را انتخاب کنید. ارتقاء به حداکثر ظرفیت ممکن معمولا توصیه می ‌شود. برای بررسی میزان ممکن ارتقا رم برای لپ تاپ می توانید به صورت حضوری به نمایندگی تعمیرات مجاز مراجعه کنید. همچنین در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است، می توانید با مراجعه به مرکز گارانتی کننده خدمات مورد نظر را به صورت رایگان دریافت نمایید.

5. پشتیبان‌گیری از داده‌ها

قبل از هر اقدامی، داده‌های مهم را پشتیبان‌ گیری کنید تا در صورتی که مشکلی پیش بیاید، اطلاعات شخصی شما باقی بماند.

6. خاموش کردن لپ تاپ

پس از بررسی مراحله عنوان شده، قبل از اقدام به ارتقاء، لپ تاپ خود را خاموش کنید و هر اتصالی که به آن متصل است را جدا کنید.

7. باز کردن قاب

با استفاده از ابزارهای مناسب، قاب لپ تاپ را باز کنید. در صورتی که تجهیزات لازم برای انجام این اقدام را ندارید جهت ارتقا لپ تاپ خود به نمایندگی تعمیرات مجاز مراجعه نمایید.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید: رفع ارور System Compatibility Report نرم افزارهای ادوبی

8. نصب حافظه جدید

حافظه جدید را با دقت وارد محل مخصوص آن کنید و قبل از انجام این کار از فیلم های آموزش ارتقا لپ تاپ استفاده کنید تا از جای اسلات رم دستگاه خود مطلع شوید.

9. بستن قاب

پس از نصب رم، قاب را محکم ببندید و اطمینان حاصل کنید که همه قطعات به درستی در محدوده خود قرار داشته باشند.

10. راه‌اندازی مجدد سیستم

لپ تاپ خود را راه‌اندازی کرده و از تغییرات حافظه به درستی استفاده کنید. ارتقاء رم لپ تاپ می ‌تواند تاثیر چشمگیری در عملکرد سیستم داشته باشد. با توجه به نکات فوق و دقت در انتخاب و نصب حافظه، می‌ توانید رم لپ تاپ خود را به بالاترین میزان مجاز ارتقا دهید. همچنین، بهتر است از خدمات تخصصی برای نصب حافظه استفاده کنید اگر خود اطمینان کافی ندارید.

چگونه می توان تشخیص داد که سیستم شما قابل ارتقا است؟

بیایید با مک بوک های اپل شروع کنیم. اگر سیستم شما بعد از 2011/2012 ساخته شده باشد، معمولا امکان ارتقا رم برای دستگاه شما وجود ندارد. اما در مورد سیستم ویندوز، همه چیز بسیار پیچیده تر است. دو راه برای تشخیص اینکه آیا RAM سیستم شما قابل ارتقا است وجود دارد.  برای بررسی این دو روش مراحل زیر را بررسی کنید:

  1. مشخصات دستگاه خود را در دفترچه راهنمای تنظیمات بررسی کنید. به دنبال عبارتی مانند “رم قابل ارتقا” باشید.
  2. دستگاه خود را برای بررسی دقیق به نمایندگی تعمیرات ببرید. این مراکز معمولا دارای تجهیزاتی هستند که می توانند به شما در بررسی دقیق این موضوع کمک کنند.

درمورد ایرادات لپ تاپ بخوانید: دلیل کند شدن لپ تاپ + راهکارها

بررسی میزان رم لپ تاپ

برای ارتقا رم لپ تاپ ابتدا نیاز دارید تا میزان رم دستگاه خود را بدانید. برای بررسی این موضوع مراحل زیر را مورد بررسی دقیق قرار دهید:

  • ابتدا کلید ویندوز را فشار دهید.
  • سپس روی تنظیمات کلیک کنید.
  • در ادامه در قسمت سمت راست، به قسمت About بروید و روی آن کلیک کنید.
  • رم نصب شده در قسمت مشخصات دستگاه ظاهر می شود.
  • در انتها صفحه درباره در برنامه تنظیمات در ویندوز اطلاعات دقیق دستگاه نشان داده می شود.

فیلم آموزش نصب رم در لپ تاپ

ارتقا و نصب رم در لپ تاپ شاید به نظر ساده باشد اما باید با دقت و به درستی انجام شود. فیلم آموزش ارتقا و نصب رم لپ تاپ دل به شما کمک می کند که این فرایند را به صورت درست و اصولی و بدون کوچک ترین خطا و اشتباهی انجام دهید. این فیلم حاوی مراحل و نحوه تعویض این قطعه و نصب نمونه جدید است.

شما مشاهده می کنید که تکنسین، اجزای مربوطه را باز کرده و رم جدید را در لپ تاپ نصب می کند. دقت کنید که اگر مهارت کافی در این زمینه ندارید، به دیدن فیلم آموزشی اکتفا نکرده و ارتقا رم را به متخصصین حوزه تعمیرات لپ تاپ محول نمایید.

5/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *