آنچه درباره پرش تصویر تلویزیون نمی دانید

تعمیر تلویزیون

پرش تصویر جزء ایرادهایی است که تقریبا افراد زیادی از بروز آن در تلویزیون خود شکایت می کنند. آنچه در ادامه مطلب پیش رو می خوانید، راهنمایی جامع و کامل در مورد پرش تصویر تلویزیون، دلایل بروز و روش های رفع این مشکل است. شما پس از مطالعه این مقاله خواهید دانست که:

1- پرش تصویر چیست و به چه شکلی اتفاق می افتد؟

2- چرا تصویر تلویزیون پرش یا لرزش دارد؟

3- چه عواملی موجب پرش تصویر در تلویزیون می شوند؟

4- چطور می توان مشکل پرش تصویر را در تلویزیون برطرف کرد؟

5- قطع و وصل شدن تصویر چه تفاوتی با پرش آن دارد؟

توصیه می کنیم در صورت مشاهده این ایراد، هرچه سریع تر برای شناسایی دلایل و رفع مشکل پرش تصویر تلویزیون خود به صورت تخصصی اقدام کنید. برای آشنایی بیشتر با ابعاد مختلف این اختلال، همراه ما باشید.

پرش تصویر تلویزیون

علت پرش تصویر تلویزیون چیست؟

پرش تصویر تلویزیون یا سوسو زدن و لرزش تصویر، مساله ای نسبتا رایج است. به این معنی که کاربران زیادی ممکن است با آن مواجه شوند. برای تشخیص منشأ و دلیل بروز این ایراد، معیارهای مشخصی وجود دارد. معیار Image Flicker یکی از این معیارهاست. توضیح این که اگر نوارهای حرکتی تصویر کوچک ترین آسیبی ببینند یا به هر دلیلی درست کار نکنند، تصاویر به صورت روان و بدون پرش پخش نخواهند شد. بنابراین یکی از عواملی که باعث پرش تصویر در تلویزیون می شود، از کار افتادن همین نوارهاست. با توجه به جهت پرش تصویر هم می توان منشأ سوسو زدن تصویر تلویزیون را تشخیص داد.

وقتی پرش تصویر به سمت بالاست، علت آن کم شدن فرکانس عمودی است. اما پرش و بریدگی تصویر به سمت پایین، یعنی فرکانس عمودی افزایش پیدا کرده است. جالب است بدانید که پالس عمودی و افقی در تلویزیون های جدید، از پالس کلاک پردازشگر تصویر تهیه می شود. این یعنی میزان بروز مشکل پرش تصویر تلویزیون در مدل های جدید این دستگاه، بسیار کاهش پیدا کرده است. با این حال، گاهی خرابی قطعاتی همچون پنل تلویزیون، بک لایت و برد، زمینه را برای بروز این ایراد فراهم می کند.

چطور مشکل پرش تصویر در تلویزیون را برطرف کنیم؟

برای برطرف کردن مشکل پرش تصویر تلویزیون ، باید بر اساس دلایل و عوامل ایجاد کننده عمل شود. بهترین اقدام برای این منظور، بررسی و ترمیم پنل است. در بیشتر موارد، آسیب دیدگی های پنل به گونه ای هستند که نمی توان آنها را ترمیم کرد و راهی جز تعویض پنل باقی نخواهد ماند. البته تعویض پنل هزینه زیادی دارد و تقریبا معادل قیمت یک تلویزیون جدید خرج خواهد داشت.

بنابراین در این شرایط بهتر است از تعویض پنل صرف نظر کرده و یک تلویزیون جدید خریداری کنید. اما پرش تصویر تلویزیون همیشه هم ناشی از خرابی پنل نیست. اگر به موقع برای تعمیر و رفع مشکل پرش تصویر تلویزیون خود اقدام کنید، نیازی به تعویض پنل یا خرید تلویزیون جدید نخواهد بود. تیم تعمیرات تلویزیون مرکز سخت افزار ایران، تلاش می کنند که بدون نیاز به تعویض پنل، مشکل پرش تصویر در تلویزیون شما را برطرف کنند تا متحمل هزینه سنگین تعویض قطعات نشوید.

قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

در کنار پرش تصویر تلویزیون، قطع و وصل شدن و سیاه شدن تصویر هم مساله دیگری است که بعضا بروز پیدا می کند. عوامل مختلفی در بروز این ایراد دخیل هستند که اگر به موقع شناسایی شوند، می توان آنها را به راحتی برطرف کرد. خرابی بک لایت، یکی از این عوامل است. اگر لامپ های بک لایت درست کار نکنند، شاهد قطع شدن تصاویر و وصل شدن سریع آنها خواهید بود. خرابی مین برد، ایرادات پنل و مشکلات پاور نیز دیگر دلایل این ایراد به شمار می روند.

گاهی شدت آسیب دیدگی این قطعات پایین است و با ترمیم آنها می توان مشکل را برطرف کرد. اما گاهی امکان تعمیر قطعات وجود نداشته و نیاز به تعویض آنها می باشد. در این صورت، برای رفع مشکل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون، اجزاء آسیب دیده با نمونه های جدید و اورجینال جایگزین می گردند. به این ترتیب، هم پرش تصویر تلویزیون و هم قطع و وصل شدن آن برطرف شده و می توانید بدون هیچ ایرادی از این دستگاه استفاده کنید.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون با خدماتی متمایز

 نمایندگی تعمیرات تلویزیون ، بررسی و تعمیر انواع مدل های تلویزیون را در شرایطی ویژه و تخصصی انجام می دهد. به این ترتیب که با اختصاص واحدی مجزا برای این کار و تجهیز آن به دستگاه ها و ابزار آلات پیشرفته تعمیری، تمرکز کار تعمیرکاران را افزایش داده و روند ترمیم را تسهیل نموده است. به دلیل حساسیت های بالای قطعات این محصول، تیمی از مجرب ترین تعمیرکاران بر مراحل کار نظارت داشته و از بروز هرگونه خطا در اجرای این مراحل جلوگیری می کنند. به این ترتیب شما کاربران گرامی می توانید از تعمیر انواع مدل های تلویزیون سونی، سامسونگ، ال جی، شارپ، توشیبا، پاناسونیک و …  در نمایندگی تعمیرات تلویزیون اطمینان کامل داشته باشید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+