021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

رمز قفل کودک تلویزیون

رمز قفل کودک تلویزیون، به شما این امکان را می دهد که تنها خودتان بتوانید قفل کودک را فعال یا غیرفعال کنید. این ويژگی در تلویزیون های هوشمند وجود دارد و مانع از آن می شود که کودکان تنظیمات دستگاه را به هم بریزند. از طرفی اگر بخواهید فرزند شما به محتواهای نامناسب دسترسی نداشته باشد، فعال سازی و تنظیم قفل کودک، این امکان را برای شما فراهم می کند. 

در  ادامه این مطلب، نکاتی را در خصوص رمز قفل کودک تلویزیون و نحوه فعال سازی آن به شما ارائه می دهیم. برای دریافت راهنمایی های بیشتر در این زمینه، می توانید به صورت 24 ساعته با تیم  تعمیر تلویزیون  در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

رمز قفل کودک تلویزیون

کاربردهای رمز قفل کودک تلویزیون

معمولا کودکان کنجکاو هستند و جذب وسایلی همچون ریموت کنترل تلویزیون می شوند. یا با بازی کردن با کلیدهای روی تلوزیون، تنظیمات دستگاه را به هم می ریزند. گاهی همین دستکاری ها و بهم ریختن تنظیمات، مشکلاتی جبران ناپذیر را ایجاد کرده و هزینه تعمیرات تلویزیون را چند برابر می کند. رمز قفل کودک تلویزیون، به سادگی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می کند. می توان گفت که مهم ترین کاربرد قفل کودک در تلویزیون، همین است.

نحوه فعال سازی قفل کودک تلویزیون

خوشبختانه فعال کردن رمز قفل کودک تلویزیون کار سختی نیست. البته مراحل این کار در تلویزیون های برندهای مختلف، تا حدی متفاوت است. مثلا ممکن است نام گزینه ها یکسان نباشد یا نیاز به اجرای مرحله خاصی باشد. به همین علت بهتر است برای فعال کردن قفل کودک ابتدا دفترچه راهنمای تلویزیون را با دقت مطالعه کنید. اما به طور کلی عملیات فعال سازی قفل کودک تلویزیون در اغلب برندها به ترتیب زیر انجام می شود:

  • بعد از روشن کردن تلویزیون، دکمه menu را از روی ریموت کنترل بزنید.
نحوه فعال سازی قفل کودک تلویزیون
  • در صفحه ای که نمایش داده می شود، گزینه option را انتخاب کنید.
  • با این کار، لیستی از کلمات انگلیسی نمایش داده می شود که باید از میان آنها گزینه lock child را انتخاب کنید.
نحوه فعال سازی قفل کودک تلویزیون
  • ممکن است گزینه child lock در منوی تلویزیون شما وجود نداشته باشد؛ در این صورت باید دنبال گزینه ای مثل v_chip باشید.
  • بعد از انتخاب گزینه child lock می توانید انواع برنامه ها و کانال هایی که در تلویزیون وجود دارد را قفل کنید تا کودکان به آنها دسترسی نداشته باشند.
نحوه فعال سازی قفل رمز کودک تلویزیون

غیر فعال کردن قفل کودک در تلویزیون

ممکن است به هر دلیلی بخواهید رمز قفل کودک تلویزیون را غیرفعال کنید. در این صورت باید گزینه های menu>option>child lock>v_chip> remove child lock را به ترتیب فشار دهید. پس از انتخاب این گزینه ها اینتر بزنید تا تنظیمات در تلویزیون اعمال شوند. اگر حذف قفل کودک در تلویزیون شما مطابق مراحل بالا انجام نمی شود، باید دفترچه راهنمای تلویزیون را با دقت مطالعه کنید و مطابق با مراحل ذکر شده قفل کودک را در تلویزیون غیر فعال کنید. در صورت فراموش کردن رمزی که برای قفل کودک انتخاب کرده اید، ممکن است نیاز به ریست کردن تلویزیون باشد.

3.5/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *