021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

راهنمای خرید هدفون مناسب سفر

زمانی که در حال بستن ساک سفر خود هستید، قطعا یکی از ابزار های همیشگی مورد نیاز شما یک هندزفری یا یک هدفون مناسب سفر است. خرید هدفون با توجه به تنوع بسیار بالایی که این دستگاه ها دارند و این همه تولید کننده بزرگ و شناخته شده ای که در تلاش برای تولید نمونه ای به روز و ارتقا یافته هستند، کمی دشوار است. خصوصا که باید یک هدفون مناسب برای استفاده در سفر خریداری کرد، به نحوی که به خوبی بتواند نیاز های کاربر در طول سفر را برطرف کرده و بسیار کاربردی باشد. 

هدفون ها برای گوش دادن به موسیقی در طول سفر مورد استفاده قرار می گیرند و باید کیفیت لازم را داشته باشد. اما ویژگی هایی که یک هدفون مناسب سفر باید داشته باشید چیست؟ در زمان خرید این دستگاه ها باید به چه معیار ها و مشخصاتی توجه داشت؟ آیا خریدن هدفونی که برای سفر مناسب باشد کار دشواری است؟ در ادامه به بررسی تمام این موارد می پردازیم تا یک انتخاب بسیار خوب داشته باشید.

خرید هدفون مناسب سفر

ویژگی های هدفون مناسب سفر

یک هدفون مناسب برای سفر باید مشخصات و ویژگی های به خصوصی داشته باشد تا بتواند نیاز های ما در یک سفر خاطره انگیز و لذت بخش را برآورده کند. این ویژگی ها باید با توجه به زمینه کاربرد آن ها، که برای سفر است در نظر گرفته شود. در کاربرد های دیگر، مانند انتخاب بهترین هدست های گیمینگ در بازار ایران، قطعا مشخصه های دیگری در نظر گرفته می شود. در نتیجه در زمان خرید هدفون برای استفاده در مسافرت باید به این ویژگی ها توجه کرد.

کیفیت پخش صدا و میزان عایق سازی صدا در هدفون

اولین موردی که در زمان خرید و انتخاب هدفون مناسب سفر باید در نظر گرفت، کیفیت پخش صدا در هدفون مورد نظر است. یک هدفون مناسب باید به خوبی صدا را انتقال دهد و کیفیت بالایی داشته باشد. صدای پخش شده باید کیفیت اصلی آهنگ را انتقال داده و هیچ گونه خشی در صدای پخش شده در هدفون وجود نداشته باشد. علاوه بر کیفیت صدایی که پخش می شود، عایق بودن این صدا نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

هدفون نباید صدا را به بیرون انتقال دهد. خصوصا زمانی که از هدفون در ماشین یا در اتاق استفاده می شود. پخش صدای آهنگ به بیرون و نشت آن می تواند مزاحم بقیه افراد شود. این عایق صدا بودن باید دو طرفه باشد. یعنی باید صدا های بیرون نیز به داخل نفوذ نکند. به این ترتیب می توان از گوش کردن به موسیقی با یک هدفون بی نظیر لذت برد. خصوصا اگر از هدفون در قطار، هواپیما یا مکان های عمومی استفاده می شود، عایق صدا بودن دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارد.

اندازه هدفون سفر

یک هدفون مناسب سفر باید اندازه ای ایده آل و مناسب داشته باشد تا بتوان به راحتی آن را در وسایل جا داد. در واقع این هدفون نباید جای بسیار زیادی را اشغال کند یا برای آن نیاز به فضای زیادی باشد. در زمان خرید هدفون برای سفر باید به ابعاد و اندازه هدفون توجه کرد و ترجیحا یک هدفون کوچک را انتخاب کرد.

هدفون سنگین گزینه خوبی نیست

مورد مهم بعدی در خرید هدفون، توجه به وزن آن است. در کنار ابعاد و اندازه، هدفون مناسب سفر نباید بیش از حد سنگین باشد. این مورد هم برای حمل و جا به جایی راحت تر هدفون و هم برای استفاده از آن اهمیت دارد. هدفون های سنگین در سفر دست و پا گیر خواهند بود و استفاده از آن ها راحت نیست. خصوصا برای پیاده روی های طولانی در سفر، یک هدفون سبک که حمل راحت تری دارد، بهترین گزینه خواهد بود.

راحتی در استفاده از هدفون

نکته مهم بعدی در انتخاب هدفون مناسب سفر، توجه به راحتی استفاده از این ابزار هاست. هدفونی که برای استفاده در سفر خریداری می شود باید کاربری راحتی داشته باشد، به راحتی به تمامی دیوایس ها متصل شود، پیچیدگی خاصی در استفاده از آن وجود نداشته باشد و از همه مهم باید در زمان استفاده از هدفون و گوش دادن به آهنگ، کاربر احساس راحتی داشته باشد.

یک هدفون مناسب باید به راحتی روی گوش قرار بگیرد، گوش را اذیت نکند و کاربر احساس ناراحتی نداشته باشد، با سایر وسایل مورد استفاده در سفر مانند عینک و … تداخل نداشته باشد و به راحتی به صورت ثابت روی سر بایستد. تمام این ها را باید در زمان خرید هدفون بررسی کرد و با امتحان کردن هدفون مورد نظر، یک خرید مطمئن را انجام داد.

مقاومت و دوام هدفون مناسب سفر

هدفونی که برای سفر خریداری می شود، باید دوام و مقاومت بسیار بالایی داشته باشد. خصوصا اگر این هدفون در مکان های باز و طبیعت مورد استفاده قرار می گیرد، بهتر است دوام آن بالاتر باشد. دوام بیشتر در برابر ضربه، آب و رطوبت و تابش آفتاب از این موارد است.

بنابراین در زمان خرید و انتخاب هدفون مناسب سفر، بهتر است به دنبال گزینه های با دوام تر و با کیفیت تر باشید تا این ابزار ها در تمام طول سفر سالم و قابل استفاده باقی بمانند. خصوصا که معمولا امکان تعمیر یا حتی خرید مجدد هدفون در بسیاری از مواقع در طول مسافرت وجود ندارد.

خرید هدفون بی سیم برای سفر

هدفون های موجود در بازار به دو دسته تقسیم می شوند. برخی از آن ها جز هدفون های با سیم هستند و به واسطه کابل به گوشی یا سیستم وصل می شوند. دسته دوم نیز هدفون هایی هستند که اتصال بی سیم دارند و از طریق بلوتوث متصل می شوند. قطعا برای انتخاب هدفون مناسب سفر، بهتر است به دنبال گزینه های بی سیم بود. دستگاه های بی سیم می توانند امکان استفاده و اتصال بسیار راحت تری را فراهم کرده و معمولا هم کم تر دست و پا گیر خواهند بود.

میزان نگهداری شارژ هدفون

اما اگر هدفون خریداری شده از نوع بی سیم باشد، یک گزینه دیگر را هم باید مد نظر قرار داد، میزان نگهداری شارژ هدفون چقدر است؟ در خصوص دستگاه های بی سیم که برای کار کردن شان باید آن ها را شارژ کنید، قطعا نکته مهمی که باید در نظر داشت، مدت زمان نگهداری شارژ توسط این دستگاه هاست.

این مورد برای انتخاب هدفون مناسب سفر اهمیت زیادی دارد. یک گزینه ایده آل باید بتواند ساعت های بیشتری شارژ را نگه دارد تا بتوان ساعت ها از گوش دادن به موسیقی در طول سفر لذت برد. خصوصا در سفر هایی در طبیعت که امکان شارژ دستگاه ها و دسترسی به پریز برق محدود و کم است.

انتخاب نوع هدفون مناسب سفر

نکته بعدی در زمینه انتخاب و خرید هدفون، توجه به نوع هدفون است. هدفون ها در سه دسته کلی برای سفر طراحی شده اند. یک نمونه از آن ها را با نام ایرفون می شناسند که داخل گوش قرار می گیرد. دسته دوم نیز هدفون هایی هستند که روی گوش قرار می گیرند. در نهایت دسته سوم هدفون ها نیز دور گوش قرار می گیرند. هر یک از این مدل ها مزیت ها و معایبی دارند که باید در زمان انتخاب مدل مورد نظر به آن ها توجه داشت.

برای مثال ایرفون ها هم از نظر اندازه و ابعاد و هم از نظر کیفیت صدا و گرفتن نویز ها عملکرد بسیار خوبی دارند. اما با این حال از آن جایی که درون گوش قرار می گیرند، می توانند گوش را اذیت کنند. هدفون های رو گوشی استفاده بسیار راحتی دارند، اما وزن و اندازه آن ها معمولا بزرگ است. انواع هدفون های دور گوش نیز کیفیت صدا و عایق صدای بسیار خوبی هستند.

قیمت هدفون مسافرتی

در نهایت نکته نهایی در خرید هدفون برای استفاده در سفر، قیمت ابزار مورد نظر است. قطعا خرید یک هدفونِ با کیفیت با قیمتی مقرون به صرفه عالی خواهد بود. اما معمولا اگر به دنبال تمام مشخصات و معیار های یک هدفون مناسب سفر باشید، به صرف هزینه بیشتری نیز نیاز خواهید داشت.

معرفی برترین مدل های هدفون مسافرتی

در این جا یک راهنمای جامع و کامل در خصوص معیار های انتخاب هدفون مناسب سفر را ارائه دادیم. اما در پایان بهتر است برای خرید هدفون ایده آل، برخی از برترین هدفون های مسافرتی در سال 2020 را نیز بشناسیم. این هدفون ها توسط برترین تولید کننده ها و برند های دنیا ساخته شده است و خرید هر یک از آن ها می تواند مزیت های زیادی داشته باشد:

  • هدفون RP-HJE120 برند پاناسونیک، یک هدفون با سیم است که درون گوش قرار می گیرد
  • هدفون رو گوشی و بی سیم برند پلنترونیکس مدل BackBeat 500
  • هدفون داخل گوشی وان مور تریپل مدل E1001
  • ایرفون فیلیپس مدل SHE3900
  • هدفون سوپرلوکس مدل HD562
  • هدفون Sennheiser مدل HD 2.10
  • هدفون Beyerdynamic مدل DTX 501 P
  • هدفون تو گوشی و بی سیم سونی مدل WF-1000XM3 که وزن و حجم بسیار کمی دارد
  • هدفون بی نظیر بی سیم اپل مدل air pods pro با وزن و حجم بسیار کم و طراحی بسیار پیشرفته
  • هدفون بی سیم و پیشرفته بوز مدل sound spot free با فناوری پیشرفته شارژ
5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.