021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آموزش انتقال پیامک از یک گوشی اندروید به گوشی اندروید دیگر

انتقال پیامک از اندروید به اندروید یکی از مسائلی است که هنگام تعویض گوشی های اندرویدی مورد توجه بالایی قرار می گیرد. اگر به دنبال راهی برای انتقال پیامک ‌ها از یک گوشی اندروید به گوشی اندروید دیگر هستید، چندین روش موجود است که می‌ توانید از آن ها استفاده کنید. از جمله این روش ها می توان به استفاده از گوگل درایو، استفاده از برنامه های و نرم افزاری انتقال در دستگاه، استفاده از نرم افزارهای مرتبط و بسیاری از روش های دیگر اشاره کرد. در این مقاله، به چندین روش معمول برای انتقال پیامک‌ ها در اندروید می پردازیم و آن ها را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می دهیم.

انتقال پیامک به اندروید

5 روش انتقال پیامک از اندروید به اندروید

1. استفاده از Google Drive

استفاده از برنامه گوگل درایو یکی از اصلی ترین روش های انتقال پیامک از اندروید است. برای انجام این اقدام نیازمند مراحل زیر هستید:

 • ابتدا در هر دو گوشی اندروید، اپلیکیشن Google Drive را از فروشگاه Google Play دانلود و نصب کنید.
 • در ادامه در گوشی اول، به تنظیمات Google Drive بروید و یک نسخه پشتیبان از پیامک ‌ها بگیرید.
 • سپس در گوشی دوم، با همان حساب Google که پشتیبان گرفته ‌اید، به Google Drive وارد شوید.
 • در انتها در گوشی دوم، گزینه بازیابی فایل پشتیبان گرفته شده را انتخاب کرده و پیامک ‌ها را به گوشی دوم منتقل کنید.

این مقاله را از قلم نیندازید: ویروس کشی گوشی اندرویدی

2. استفاده از اپلیکیشن سازنده گوشی

بسیاری از برند های سازنده گوشی‌ اپلیکیشن‌هایی برای انتقال داده‌ های مختلف، از جمله پیامک‌ ها، ارائه می‌ دهند. برخی از این اپلیکیشن‌ ها عبارتند از برنامه Samsung Smart Switch برای گوشی‌ های سامسونگ یا نرم افزار OnePlus Switch برای گوشی‌ های وان ‌پلاس است.

چگونه پیامک را به اندروید انتقال دهیم

3. استفاده از اپلیکیشن ‌ها و برنامه های مرتبط

یکی دیگر از روش های انتقال پیامک از اندروید مربوط به استفاده از نرم افزارهای مرتبط با این موضوع می شود. برخی از اپلیکیشن ‌های طراحی شده نیز امکان انتقال پیامک ‌ها از یک گوشی به گوشی دیگر را فراهم می‌ کنند. به عنوان مثال، برنامه SMS Backup & Restore یک اپلیکیشن محبوب برای انتقال پیامک‌ ها است.

انتقال sms از اندروید به اندروید

4. نحوه انتقال پیامک از اندروید به اندروید بدون کامپیوتر

نرم افزار MobileTrans بهترین برنامه ا انتقال پیامک از اندروید است که به شما امکان می دهد تا اطلاعات مختلفی به راحتی انتقال دهید. با قابلیت انتقال اس ام اس، می توانید به آسانی تنها با یک کلیک تمام پیام های مهم خود را از دستگاه اندرویدی قدیمی خود به دستگاه جدید خود منتقل کنید. جهت انتقال sms در گوشی های تلفن همراه اندروید نیاز به طی کردن مراحلی دارید. از جمله این مراحل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مرحله 1: برنامه MobileTrans را در تلفن خود دانلود و نصب کنید. همچنی انتخاب کنید مایل به انتقال اطلاعات از کدام گوشی تلفن همراه هستید.
 • مرحله 2: تأیید کنید که به کدام تلفن داده ها را ارسال می کنید.
 • مرحله 3: داده های مورد نیاز برای انتقال را انتخاب کنید.
 • مرحله 4: فرآیند باید در عرض چند ثانیه تکمیل شود.

4. نحوه انتقال پیامک از اندروید به کمک نرم افزار پیامک اندروید

همچنین چند برنامه به راحتی در دسترس هستند که می توانید از آن ها برای انتقال پیام ها از اندروید به اندروید استفاده کنید. به عنوان مثال، Android SMS Transfer یکی از برنامه های قدیمی است که می تواند به شما کمک کند. این برنامه ابتدا از پیام های اندرویدی شما یک نسخه پشتیبان تهیه می کند و بعداً می تواند آن ها را به دستگاه اندروید مورد نظر بازیابی کند.

با گرفتن فایل پشتیبان از اطلاعات پیامکی خود در واقع یک فایل در کارت حافظه یا حافظه داخلی گوشی تلفن همراه خود درست کرده اید. در حالی که فرآیند انتقال پیامک به اندازه MobileTrans – Phone Transfer سریع و مستقیم نیست، اما می تواند نیازهای اولیه انتقال پیامک شما را برآورده کند. برای انجام این اقدام نیاز به طی کردن مراحلی خواهید بود. این مراحل عبارت اند از:

 • مرحله 1: ابتدا برنامه Android SMS Transfer را در گوشی تلفن همراه اندروید خود دانلود و اجرا کنید. از منوی اصلی برنامه، روی گزینه «پشتیبان گیری پیامک» کلیک کنید.
 • مرحله 2: از شما خواسته می شود که فایل پشتیبان پیام های اندرویدی خود را انتخاب کنید. برای این اقدام فقط نام هر فایل را وارد کنید و ادامه دهید.
 • مرحله 3: در این مرحله نرم افزار نشان می دهد که از فایل مورد نظر شما که در اینجا پیامک های هستند، یک نسخه پشتیبان ایجاد شده است. ایجاد شدن نسخه پشتیبانی با توجه به مدل گوشی تلفن همراه شما متفاوت است در برخی شرایط این فایل در کارت حافظه و در شریط دیگر در حافظه داخلی دستگاه شما انتقال پیدا می کند.
 • مرحله 4: پس از عبور از مراحل نام برده کارت حافظه خود را از دستگاه خارج کنید و به دستگاه جدید منتقل کنید. همچنین می توانید فایل پشتیبان گرفته شده را با استفاده از بلوتوث به دستگاه جدید انتقال دهید.
 • مرحله 5: برنامه را دوباره راه اندازی کنید و روی گزینه “بازیابی SMS” کلیک کنید. فایل پشتیبان حاوی پیام های متنی خود را مرور کنید و آن ها را در تلفن Android مورد نظر بازیابی کنید با استفاده از کارت SD می توانید پیام ها را از اندروید به اندروید منتقل کنید.

نکات پایانی درمورد انتقال پیامک از اندروید

 • پشتیبان‌ گیری قبلی: همیشه پیشنهاد می ‌شود قبل از هر گونه عملیات انتقال، از اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان دریافت نمایید.
 • سینک حساب Google: اطمینان حاصل کنید که حساب Google شما در هر دو گوشی فعال و سینک شده باشد.
 • اطمینان از سازگاری: مطمئن شوید که روش انتخابی شما با گوشی ‌های مورد نظر سازگار است. استفاده از یکی از روش ‌های فوق به شما این امکان را می‌ دهد که پیامک‌ های خود را بدون هیچ گونه مشکلی از گوشی قدیمی به گوشی جدید منتقل کنید.
5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *