021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آموزش نحوه تنظیم فیس آیدی با ماسک

همان طور که می دانید سری های جدید تر گوشی های هوشمند آیفون دارای قابلیتی برای تشخیص چهره هستند که با این مشخصه کاربر گوشی می تواند قفل گوشی خود را باز کرده و از آن استفاده کند. برای استفاده از این قابلیت، کاربر گوشی باید ابتدا تصویر چهره خود را به صورت کاملا واضح و بدون هر گونه مانعی برای گوشی تعریف کند و سپس برای استفاده از این مشخصه نیز باید چهره به صورت کاملا واضح درست مانند همان چیزی که در دستگاه تعریف شده است، رو به روی گوشی قرار بگیرد. حال با توجه به موقعیت این روز ها و اجباری که در استفاده از ماسک صورت وجود دارد، بسیاری از کاربران برای استفاده و تنظیم فیس آیدی با ماسک مشکل دارند.

 این امر خصوصا در ارتباط با افرادی مطرح می شود که برای مدت زمانی طولانی در بیرون از منزل بوده و باید ماسک بزنند. همچنین کارکنان مراکز درمانی مشکلات بیش تری برای استفاده از فناوری تشخیص چهره با ماسک دارند. اما با بررسی های اخیر صورت گرفته مشخص شده که می توان با وجود استفاده از ماسک صورت نیز از مشخصه تشخیص چهره گوشی استفاده کرد. در این خصوص تنها نیاز به انجام یک سری تنظیمات وجود دارد. در ادامه به بررسی آموزش نحوه تنظیم فیس آیدی با ماسک می پردازیم تا در این روز های کرونایی نیز بتوانید از این ویژگی دستگاه خود استفاده کنید.

استفاده از قابلیت تشخیص چهره دستگاه با تنظیم فیس آیدی با ماسک

یکی از راهکار های پیشنهادی در خصوص استفاده از این قابلیت حتی با وجود ماسک زدن این است که دستگاه خود را روی تشخیص چهره خود زمانی که ماسک زده اید تنظیم کنید. برای این منظور باید ماسک را به گونه ای بزنید که نصف صورت شما را بپوشاند و بخش قابل توجه صورت تان یعنی چشم ها و بینی تان برای دستگاه قابل تشخیص باشد. در واقع بهتر است ماسک را تا نوک بینی خود قرار دهید. به عبارتی دیگر، در این راهکار توصیه می شود ابتدا بخشی از چهره خود را با نصف یک ماسک بپوشانید و این قسمت را برای تشخیص و تایید چهره مقابل فیس آیدی قرار دهید و سپس برای تکمیل فرایند تنظیم فیس آیدی با ماسک، نصف دیگر صورت خود را با نصف ماسک بپوشانید و در معرض دستگاه قرار دهید.

چگونه تنظیمات فیس آیدی را با ماسک انجام دهیم؟

برای این منظور ابتدا باید در بخش تنظیمات دستگاه وارد شد و در آن جا گزینه های مربوط به فیس آیدی را انتخاب کرد. هم می توان از گزینه Alternate Appearance استفاده کرد و هم می توان برای تنظیم فیس آیدی با ماسک از اول، گزینه Face ID Reset را انتخاب کرد. در ادامه با انتخاب گزینه ست آپ در یکی از دو حالت ذکر شده، کار تنظیم فناوری تشخیص چهره با ماسک را آغاز کرد.

در این مرحله باید ماسک را به گونه ای پوشید که نصف صورت را بپوشاند. سپس منتظر دریافت پیغام “ Face Obstructed “ بمانید. بعد از دریافت این پیغام، ماسک خود را کمی جا به جا کرده تا دستگاه شروع تایید کردن چهره شما کرده و پیغام “ Move Your head slowly to complete the circle “ روی صفحه دستگاه نمایش داده شود. برای موفقیت آمیز بودن تنظیم فناوری تشخیص چهره با ماسک، بهتر است در این مرحله ماسک را تا نوک بینی خود بیش تر بالا نبرید. با تکمیل دو مرحله اسکن باقی مانده، باید فرایند تنظیم فیس آیدی با ماسک با موفقیت به اتمام برسد.

بعد از اتمام کار، می توانید یک بار این فرایند را در حالتی که ماسک خود را به صورت کامل پوشیده اید چک کرده تا از کارکرد درست آن مطمئن شوید. در صورت تشخیص راحت چهره شما توسط دستگاه در حالی که ماسک روی صورت دارید، فرایند تنظیم فیس آیدی با ماسک با موفقیت انجام شده است.

تنظیم دستگاه روی تشخیص چهره در دو حالت با ماسک و بدون ماسک

یکی دیگر از راه حل هایی که برای استفاده راحت تر از دستگاه در این روز ها توصیه می شود این است که دستگاه خود را به گونه ای تنظیم کنید که هر دو گزینه با ماسک و بدون ماسک در آن ذخیره شده باشد. در این خصوص یک بار که فرایند تنظیم تشخیص چهره شما بدون استفاده از ماسک انجام شده و آن در دستگاه ذخیره شده است.

در گزینه دوم، باز هم با ورود به بخش تنظیمات و انتخاب گزینه “ Alternate Appearance “ حالت دوم را برای تنظیم فیس آیدی با ماسک اختصاص دهید. درست مانند فرایند بالا، با قرار دادن نصف ماسک روی صورت خود، کار اسکن و تشخیص چهره را تکمیل کنید. به این ترتیب دستگاه این قابلیت را دارد تا چهره شما را هم با ماسک و هم بدون ماسک تشخیص داده و قفل گوشی را باز کند.

انجام راهکار هایی راحت تر به جای تنظیم فیس آیدی با ماسک

اگر نمی خواهید به صورت کلی قابلیت فیس آیدی گوشی خود را در این روز هایی که به اجبار باید از ماسک استفاده کنید خاموش نمایید، می توانید از راه حل های بی دردسر تر دیگری استفاده کنید. یکی از این راهکار ها استفاده از نسخه به روز شده iOS است. شما به راحتی می توانید با به روز کردن سیستم عامل دستگاه خود به نسخه iOS 13.5 به جای تنظیم فیس آیدی با ماسک، از گوشی خود در زمانی که دستگاه قادر به تشخیص چهره شما با ماسک نیست نیز استفاده کنید. در این نسخه برای باز کردن قفل دستگاه به سرعت صفحه ورود پین کد برای شما نمایش داده می شود و می توانید با وارد کردن پین کد، قفل دستگاه را به راحتی باز کنید، بدون این که نیاز باشد منتظر بمانید تا دستگاه قادر به تشخیص چهره شما نباشد تا این صفحه نمایش داده شود.

راه دیگری نیز وجود دارد که در صورت موفق نشدن به تنظیم فیس آیدی با ماسک، می توانید بدون نیاز به خاموش کردن این مشخصه در دستگاه خود، از آن در مواقع به خصوصی استفاده کنید. برای این منظور می توانید فیس آیدی را تنها برای موارد و برنامه های به خصوصی روشن نگه دارید و برای برخی قابلیت ها مانند باز کردن قفل گوشی آن را موقتا خاموش کنید. به این ترتیب اگر مجدد بخواهید دستگاه خود را برای تشخیص چهره فعال کنید، نیازی به طی کردن فرایند تشخیص چهره و ذخیره سازی مجدد آن نیست. در ضمن می توانید قابلیت فیس آیدی را برای برخی برنامه های مهم خود همچنان فعال نگه دارید تا امنیت برنامه های خود را حفظ کنید.

برای استفاده از فیس آیدی ماسک را از روی صورت خود برندارید!

اما در نهایت توصیه می شود به هیچ عنوان برای استفاده از قابلیت تشخیص چهره خود زمانی که در بیرون هستید و ماسک روی صورت دارید، ماسک خود را برای این منظور از روی صورت تان برندارید، چرا که این کار به شدت می تواند برای خود شما و دیگر افراد خطرناک باشد. راهکار های تنظیم فیس آیدی با ماسک را امتحان کنید تا بتوانید با حفظ اصول بهداشتی، باز هم از فناوری تشخیص چهره خود استفاده کنید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.