021-62948

اشتراک گذاری

ریست پرینتر

ریست پرینتر به معنی پاک کردن تنظیمات دستگاه و بازگردانی آن به حالت پیش فرض یا کارخانه است. اگر قصد فروش چاپگرتان را دارید، با ریست کردن آن می توانید تنظیمات را پاک کرده و به حالت اولیه باز گردانید. در واقع ریست کردن پرینتر اقدامی شبیه به ریست فکتوری تبلت و موبایل است. بنابراین باید دقت داشته باشید که با انجام این فرایند، تمام تنظیمات و احیانا اطلاعات دستگاه پاک می شوند.

گاهی تعمیرکاران برای برطرف کردن برخی از مشکلات و ایرادهای عملکردی چاپگر نیز آن را ریستارت می کنند. در این مقاله ما روشها، نکات و مراحل ریست پرینتر را به شما آموزش می دهیم.

ریست پرینتر

نکات مهم ریست پرینتر

اولین و مهم ترین نکته ای که باید در مورد ریست کردن پرینتر به آن توجه کنید، این است که این کار را در چه شرایطی انجام دهید. ریست کردن چاپگر زمانی کاربرد دارد که دستگاه یک ایراد عملکردی داشته باشد و این ایراد با روشهای دیگر برطرف نشود. یا وقتی که تنظیمات خاصی روی پرینتر اعمال شده و روند کاری آن را مختل کرده است. در شرایط خاص، می توان برخی از ارورهای پرینتر  را نیز با ریست کردن آن برطرف کرد. نکته دیگر این که با ریست کردن چاپگر، تمام تنظیمات این دستگاه پاک شده و به حالت اولیه باز می گردد.

این یعنی بعد از پایان روند ریست، باید مجددا تنظیمات بخشهای مختلف را انجام دهید. به عنوان مثال اگر دستگاه در شبکه بوده، باید پس از ریست هم مجددا تنظیمات شبکه کردن پرینتر را به صورت کامل انجام دهید. همچنین باید بدانید که ریست پرینتر ، بخشی از مشکلات و ایرادهای این دستگاه را برطرف می کند. اما این بدان معنا نیست که تمام ایرادهای دستگاه رفع می شوند و نمی توان ریست کردن چاپگر را به عنوان یک روش تعمیراتی در نظر گرفت. نکته آخر این که در طول اجرای عملیات بازنشانی تنظیمات پرینتر، به هیچ عنوان نباید دستگاه را خاموش کنید.  باید بدانید که نحوه ریست چاپگر در محصولات برندهای مختلف کمی متفاوت است و نکات ارائه شده، مربوط به پرینترهای برند اچ پی هستند. البته کلیت کار یکسان است و تنها برخی جزئیات دارای تفاوتهایی هستند.

نحوه ریست کردن پرینتر

روند کلی ریست پرینتر در مدل های مختلف، به ترتیب زیر انجام می شود:

 1. برای بازگردانی تنظیمات پرینتر به حالت کارخانه، اول وارد منوی Settings دستگاه شوید.
 2. گزینه Printer Services را انتخاب کنید.
 3. در مسیر فعلی گزینه Reset to Default Factory را برگزینید.
 4. با انتخاب گزینه ریست پرینتر ، یک اخطار روی صفحه نمایش چاپگر نمایش داده می شود.
 5. در آخرین مرحله ریست چاپگر، گزینه  Yes را انتخاب کنید.
نحوه ریست کردن پرینتر

ریست چاپگر به روش Hard Reset

ریست سخت افزاری پرینتر یا هارد ریست هم روش دیگری است که می توان از آن برای بازگردانی تنظیمات چاپگر به حالت کارخانه استفاده کرد. برای ریست پرینتر به روش Hard Reset، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. پرینتر را خاموش و از برق جدا کنید.
 2. اجازه دهید که چاپگر حدود 30 ثانیه در حالت خاموش بماند.
 3. مجددا دستگاه را به برق زده و روشن کنید.
 4. موقع روشن شدن پرینتر، انگشتتان را حدود 20 ثانیه روی دکمه OK یا Resume نگه دارید تا چراغ های پرینتر شروع به چشمک زدن کنند.
 5. چند دقیقه ای به پرینتر زمان بدهید تا فرایند ریست را انجام دهد.
 6. در ادامه مراحل ریست پرینتر ، منتظر بمانید تا دستگاه به صورت کامل بالا بیاید و آماده استفاده شود. ممکن است پرینتر چند بار خاموش و روشن شود بنابراین صبر کنید تا مراحل کار به درستی انجام شوند.

بازگشت به تنظیمات کارخانه در پرینتر دارای نمایشگر

اگر از پرینترهایی استفاده می کنید که نمایشگر دارند، برای ریست کردن آن باید مراحل دیگری را طی کنید. ریست پرینتر دارای نمایشگر به ترتیب زیر انجام می شود:

 1. پرینتر را خاموش کرده و از برق بکشید.
 2.  بعد از حدود 30 ثانیه، مجددا چاپگر را روشن کنید.
 3. هنگام روشن شدن دستگاه، انگشتتان را در قسمت پایین سمت راست صفحه نمایش لمسی نگه دارید. این کار را تا 20 ثانیه ادامه دهید.
 4.  وقتی عبارت Permanent Storage init را دیدید، دستتان را از روی نمایشگر بردارید.
 5. بعد از خاموش و روشن شدن پرینتر، فرایند بازگشت به تنظیمات کارخانه در پرینتر دارای نمایشگر به پایان رسیده و می توانید مجددا از دستگاه استفاده کنید.
بازگشت به تنظیمات کارخانه در پرینتر دارای نمایشگر

مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر

مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر ، به صورت تخصصی بر ترمیم این محصول متمرکز شده است. هریک از مدل های چاپگر ازبرندهای مطرحی همچون اچ پی، کانن، اپسون، توشیبا، شارپ، ریکو و … که در عملکرد خود دچار مشکل شود، در این مرکز بررسی شده و در اسرع وقت ترمیم می گردد. تعمیرات پرینتر در محل، یکی از خدمات ویژه ای است که نمایندگی مجاز تعمیر پرینتر به کاربران ارائه می دهد.

به این ترتیب دیگر نیازی نیست برای ترمیم چاپگر خود به تعمیرگاه مراجعه کنید. حضور کارشناسان دوره دیده و مجرب در نمایندگی تعمیرات پرینتر، ارتقاء چشمگیر سطح کیفی خدمات را در پی داشته است. همچنین به دلیل استفاده از ابزار و تجهیزات پیشرفته و فناوری های نوین، دست تعمیرکاران کاملا باز بوده و شاهد تعمیرات انواع پرینترهای لیزری، جوهرافشان و … به شکل کاملا تخصصی هستیم.

2.8/5(10 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.