021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی

یکی از خدمات تخصصی ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران، تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی است. داشتن تجربه در زمینه تعمیرات دستگاه کپی و مسلط بودن به ساختار و کارکرد تاچ پنل در این دستگاه ها برای عیب یابی و تعمیرات تاچ پنل دستگاه کپی ضروری است. تاچ پنل یا همان صفحه نمایش لمسی، موظف به دریافت دستورات کپی و انتقال آنهاست تا به این ترتیب کاربر بتواند با استفاده از دستگاه اسناد مد نظر خود را کپی کند.

علاوه بر این تمامی تنظیمات مورد نیاز در دستگاه کپی از طریق همین بخش انجام می شود. تاچ پنل در ارتباط با برد دستگاه کپی کار می کند و از همین جهت، مشکلات آن باید به دقت بررسی و عیب یابی شوند. دلایل مختلفی موجب بروز مشکل در تاچ پنل می شوند. برای تعمیر این قطعه نیز باید با نشانه های خرابی و دلیل آن آشنا بود. در ادامه با بررسی علائم خرابی این بخش، به معرفی نکاتی در مورد فرایند تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی می پردازیم.

تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی در محل

هزینه تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی

برای تعیین و برآورد هزینه تعمیر پنل نمایش دستگاه فتوکپی، باید به میزان خرابی آن توجه کرد. گاهی اوقات مشکل تاچ پنل در حدی است که با تعمیر یا تعویض یک سری قطعات می توان آن را برطرف کرد. در برخی موارد نیز میزان آسیب در حد بالایی است و حتی ممکن است تعمیر این قطعه امکان پذیر نباشد.

در نتیجه به دلیل نیاز به تعویض تاچ پنل به جای تعمیر آن، قطعا هزینه های تعمیرات نیز بیشتر خواهند بود. از همه مهم تر این که معمولا از آنجایی که تاچ پنل در ارتباط با برد عمل می کند، در صورتی که به همراه تاچ پنل برد دستگاه کپی هم دچار مشکل شده باشد ، قطعا هزینه تعمیرات بیشتر است. استفاده از قطعات اصلی و به روزترین تکنیک ها در تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی ضرورت زیادی دارد که قطعا هزینه تعمیرات را در مقایسه با استفاده از قطعات غیر اصلی بالاتر می برد.

علائم خرابی تاچ پنل فتوکپی

نشانه های خرابی تاچ پنل بسته به دلیل خرابی این قطعه در دستگاه های کپی متفاوت است. معمولا مشکلات تاچ پنل در اثر نوسانات برقی، عدم استفاده از محافظ برق استاندارد برای دستگاه، استفاده طولانی مدت از دستگاه کپی و روشن ماندن دائمی آن، نفوذ مایعات در دستگاه کپی و وارد شدن آسیب های فیزیکی و ضربه دچار مشکل می شود.

از این رو مهم ترین نشانه های خرابی تاچ پنل شامل کند شدن دستگاه کپی در اجرای دستورات یا عدم اجرای آنها، کار نکردن صفحه لمسی و کاهش کیفیت آن می شود. در صورت از کار افتادن این بخش، معمولا به دلیل عدم اجرای دستورات امکان کار با دستگاه نیز وجود ندارد و نمی توان از دستگاه کپی برای چاپ اسناد استفاده کرد. به همین دلیل باید تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی در اولویت قرار بگیرد.

نحوه تعمیر پنل دستگاه فتوکپی

فرایندی که برای تعمیر تاچ پنل فتوکپی دنبال می شود، بسته به نوع مشکل ایجاد شده در آن متفاوت است. برای مثال در صورت نفوذ آب و رطوبت به دستگاه، معمولا روند تعمیر به این صورت است که تعمیرکار پنل را باز می کند و با گرما دادن به آن به صورت اصولی، پنل را خشک می کند. به همین ترتیب مراحل تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی، شامل بررسی، عیب یابی و شروع تعمیرات می شوند.

تعمیر و تعویض مدارها یا انجام یک سری تنظیمات و تعمیرات نرم افزاری نیز می توانند بخشی از این مراحل باشند. به هرحال مهم ترین نکته در تعمیر این قطعه این است که از بهترین و تخصصی ترین شیوه ها به همراه ابزارهای تخصصی برای تعمیر و عیب یابی نمایشگر لمسی دستگاه فتوکپی استفاده شود. خصوصا این که گاهی اوقات تعمیرات دستگاه کپی  تخصصی تر و گسترده تر می شود و برای مثال به همراه تاچ پنل به تعمیر برد دستگاه کپی  نیز احتیاج است.

تعویض تاچ پنل دستگاه کپی هزینه تعویض تاچ پنل دستگاه کپی

تعویض تاچ پنل دستگاه کپی

در برخی مواقع که تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی امکان پذیر نیست، مانند مواردی که این قطعه دچار شکستگی های شدید و گسترده ای شده یا به صورت کامل سوخته است، باید نمایشگر را تعویض کرد. در خصوص تعویض تاچ پنل دستگاه کپی به دلیل تاثیر مستقیمی که در کارکرد دستگاه کپی دارد، باید حتما از نمونه اصلی و سازگار با دستگاه استفاده شود. از طرفی در زمان باز کردن دستگاه کپی و تعویض صفحه نمایش لمسی، به دلیل ارتباط و اتصال آن به برد دستگاه، باید دقت بسیار زیادی به خرج داد. از این رو برای تعویض تاچ پنل در صورت نیاز باید حتما از کارشناسان با تجربه و مسلط به تعمیر دستگاه کپی کمک بگیرید.

4/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.