021-62948

اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن فیلتر پروژکتور

اگر از پروژکتور استفاده می کنید و با نحوه تمیز کردن فیلتر این دستگاه آشنایی ندارید، پیشنهاد می دهیم ادامه مطلب را دنبال کنید. ویدئو پروژکتورها بخشی به نام فیلتر دارند که آلودگی ها و گردوخاک محیط را جذب می کنند. در واقع فیلترها مانع از نفوذ گرد و خاک و آلودگی به قطعات دستگاه می شوند. اما خود این فیلترها هم پس از مدتی مسدود شده و نیاز به گردگیری یا حتی تعویض دارند. اگر این لایه ها بر اثر گرد و خاک مسدود شوند، گردش هوا در پروژکتور به درستی انجام نمی شود و به دنبال آن شاهد بروز مشکلاتی در روند کاری دستگاه و یا حتی از کار افتادن قطعات هستیم.

در واقع برای افزایش طول عمر پروژکتور ضروری است که فیلتر آن را در فواصل زمانی مشخص تمیز کنید. آموزش تمیز کردن فیلتر پروژکتور مطلبی جامع است که در آن به بررسی نکات و مراحل تعویض فیلترها می پردازیم. اگر با ساختار و شیوه نگهداری پروژکتور آشنایی ندارید و قبلا آن را باز و بسته نکرده اید، پیشنهاد می دهیم تعویض فیلتر ویدئو پروژکتور خود را به یک تعمیرکار مجرب و ماهر محول کنید.

نحوه تمیز کردن فیلتر پروژکتور

اولین کاری که باید برای تمیز کردن فیلتر ویدئو پروژکتور انجام دهید، خاموش کردن دستگاه است. به هیچ عنوان این کار را هنگام روشن بودن یا کار کردن پروژکتور انجام ندهید. شما باید کاور را برداشته و فیلتر آلوده را از دستگاه بیرون بیاورید. پس از آن می توانید با استفاده از یک جاروبرقی مخصوص تمیز کردن کامپیوتر، فیلترها را با دقت گردگیری کنید. البته با کمپرس های هوا استفاده که با قدرت هوا را پراکنده می کنند هم می توان استفاده کرد.

کارشناسان توصیه می کنند که برای تمیز کردن فیلتر پروژکتور از آب و مواد شوینده استفاده نکنید. چرا که وجود مواد شیمیایی موجب آسیب زدن به پوشش فیلتر می شود. اگر آلودگی فیلترها به اندازه ای است که قابل تمیز شدن نیستند، بهتر است اقدام به تعویض فیلتر پروژکتور کنید. پس از این که مطمئن شدید فیلترها به خوبی تمیز شده اند، جا فیلتری را هم تمیز کنید. البته گردگیری این بخش با یک دستمال تمیز هم کفایت می کند. اکیدا توصیه می کنیم که به هیچ عنوان از موادی همچون الکل یا مایعات برای تمیز کردن فیلتر ویدئو پروژکتور یا جا فیلتری استفاده نکنید. در نهایت پس از پایان عملیات، فیلتر را مجددا نصب کرده و درب دستگاه را ببندید.

تمیز کردن فیلتر پروژکتور چه موقع انجام می شود؟

تکنسین های تعمیر و عیب یابی پروژکتور به کاربران توصیه می کنند که هر چند ماه یک بار، فیلتر پروژکتور را بیرون آورده و گردگیری کنند. چرا که این دستگاه همیشه در معرض آلودگی است و تجمع گرد و خاک در آن، می تواند به قطعات داخلی آسیب برساند. پروژکتورهای دیجیتال با صدور ارورهای مشخصی، زمان تعویض یا پاکسازی فیلترها را به کاربران اطلاع می دهند. بهترین زمان برای تمیز کردن فیلتر پروژکتور ، هر سه ماه یک بار است. در واقع بهتر است پس از 100 ساعت استفاده از دستگاه، فیلترهای آن را پاکسازی کنید.

اگر محلی که ویدئو پروژکتور در آن نصب شده محیط پر گرد و خاکی باشد، بهتر است پاکسازی فیلترها هم در فواصل زمانی کوتاه تر انجام شود. تمیز کردن فیلترها کمک زیادی به بهبود کاری دستگاه می کند و طول عمر کاری آن را نیز به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. با این حال توصیه می شود پس از چند باز تمیز کردن فیلتر ویدئو پروژکتور، این بخش را تعویض کرده و از فیلترهای جدید استفاده کنید.

چرا باید فیلترهای پروژکتور را تمیز کنیم؟

به نظر شما اصلا چرا باید فیلتر پروژکتور را تمیز کرد؟ پیش از هر چیز باید بدانید که تداوم آلودگی فیلترها قطعاتی از قبیل لامپ و برد را در معرض خرابی یا قرار می دهد. فیلترها حرارت پروژکتور را به بیرون منتقل می کنند و اگر آلوده باشند، دمای دستگاه کاهش پیدا نمی کند. در نتیجه ممکن است لامپ بسوزد و یا حتی در دستگاه بشکند. به عبارت بهتر اگر فیلترها به موقع تمیز نشوند، گرد و خاک در آنها مانده و مثل یک عایق عمل می کنند.

از طرفی گرد و غبار موجود در پروژکتور می تواند روی پنل ال سی دی و لنز پروژکتور بنشیند و باعث کاهش کیفیت تصاویر و یا تداخل رنگ گردد. بنابراین تمیز کردن فیلتر پروژکتور ، اقدام بسیار مهمی است که باید به صورت منظم انجام شود. در صورتی که چراغ چشمک زن پروژکتور به رنگ پرتقالی یا قرمز در بیاید، باید فیلترها را تمیز کنید.

نمایندگی تعمیرات پروژکتور

برای این که از تعمیر پروژکتور خود به درست ترین شکل ممکن اطمینان داشته باشید، با نمایندگی تعمیرات پروژکتور در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. استفاده از تجهیزات پیشرفته و نوین تعمیرات و نظارت کادر فنی حرفه ای در این مجموعه موجب شده که سطح کیفی سرویس های این مجموعه به بالاترین حد رسیده و دارای تمایزی فاحش با سایر مراکز مشابه باشد. با توجه به حساسیت های موجود در فرایند تعمیر ویدئو پروژکتور، مراحل کار توسط متخصصین زبده و با کمترین درصد خطا انجام می گردد.

مرکز تخصصی تعمیرات ویدئو پروژکتور برای اثبات صحت خدماتش در این حوزه، گارانتی معتبری را نیز به کاربران ارائه می دهد. به این ترتیب شما کاربران ارجمند می توانید اطمینان داشته باشید که پروژکتورتان به دقت بررسی شده و پس از طی فرایند تعمیر، مثل روز اول کار می کند. رفع مشکلاتی از جمله به هم ریختن تصویر، به هم ریختگی رنگ، سوختن لامپ، خاموش شدن دستگاه، روشن نشدن، کار نکردن و … از جمله خدمات واحد تعمیرات نمایندگی پروژکتور به شمار می روند. گفتنی است نمایندگی تعمیر پروژکتور محصولات تمامی برندهای این دستگاه از جمله ریکو، کانن، ایسر، اپسون، پاناسونیک، فوجیتسو، ایسوس، دل، سونی، زیراکس، شارپ و … را تحت پوشش خدمات تخصصی اش قرار می دهد.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.