021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

ارور low toner error در پرینتر چیست ؟

ارور low toner error یکی از متداول‌ ترین پیغام‌ های خطا است که کاربران مدل ‌های مختلف پرینتر با آن مواجه می ‌شوند. هنگامی که این پیام روی نمایشگر دستگاه ظاهر می‌ شود، بیانگر این است که میزان تونر پرینتر به حداقل رسیده است. اما گاهی اوقات با وجود این که تونر را به تازگی عوض کرده ‌اید، همچنان این ارور را می بینید. در چنین شرایطی می ‌توانید کد خطای low toner error را با ریست کردن چاپگر برطرف نمایید.

ارور low toner error در پرینتر

ارور low toner error چه موقع ظاهر می‌ شود؟

همان طور که گفته شد، ارور low toner error نشانگر این است که میزان تونر چاپگر کم است. چنانچه پودر یا جوهر کارتریج رو به اتمام رود، کیفیت چاپ به میزان قابل توجهی کاهش می ‌یابد. به همین دلیل این پیغام خطا نشان داده می ‌شود تا کاربر را از اتمام تونر آگاه سازد. به غیر از کم یا خالی بودن سطح تونر ممکن است ارور به این دلیل ظاهر شود که مواد موجود در مخزن کارتریج به طور مساوی توزیع نشده ‌اند.

بعد از این که میزان پودر کارتریج از حد استاندارد کمتر می ‌شود، باز هم دستگاه می ‌تواند به عملیات چاپ ادامه دهد. اما طبیعتاً تعداد چاپ ‌ها محدود خواهند بود و کیفیت برگه ‌های پرینت گرفته شده مانند سابق نیست. ناگفته نماند پیغام خطای low toner error همیشه قابل اعتماد نیست. زیرا گاهی تونر به حد کفایت وجود دارد، اما این ارور روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شود.

این آموزش رو از دست نده : آموزش اتصال پرینتر به شبکه

در این حالت ممکن است که کارتریج آسیب دیده و نیاز به تعویض داشته باشد. بنابراین باید کارتریج را به دقت مورد بررسی قرار داده و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. اگر مشکل از جانب کارتریج نبود، برای برطرف کردن ارور low toner error لازم است پرینتر ریست شود.

نحوه ریست کردن برای رفع کد خطای low toner error

یکی از مفیدترین اقداماتی که به رفع کد خطای low toner error کمک شایانی می‌ کند، ریست کردن پرینتر است. فرآیند ریست کردن با توجه به مدل چاپگری که مورد استفاده قرار می ‌دهید، متفاوت خواهد بود. به همین دلیل توصیه می ‌کنیم برای تعمیر پرینتر و رفع مشکلات آن از کارشناسان مرکز سخت ‌افزار ایران کمک بگیرید. معمولاً طی کردن مراحل زیر در اکثر برندها و مدل ها جواب می‌ دهد:

برای رمز گذاری روی پرینتر خود میتوانید این مقاله را بخوانید

  • نخست وارد بخش Settings چاپگر شوید.
  • سپس گزینه Printer Services را برگزینید.
  • در گام بعدی روی آیتم Reset to Default Factory بزنید.
  • اکنون یک پیغام اخطار روی نمایشگر دستگاه ظاهر می ‌شود. شما باید Yes را انتخاب کنید تا مراحل بازگرداندن به تنظیمات کارخانه تکمیل گردد.
نحوه ریست کردن برای رفع کد خطای low toner error
امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.