021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر تبلت لنوو

هر مشکلی که برای تبلت لنوو شما به وجود آمده باشد از مشکلات ریز و درشت نرم‌افزاری گرفته تا مشکلات سخت و پیچیده سخت‌افزاری، می‌توانید جهت تعمیر تبلت لنوو از خدمات مرکز سخت‌افزار ایران بهره‌مند شوید. خدماتی که تکنسین‌های این مرکز در زمینه تعمیرات تبلت لنوو به شما ارائه می‌دهند در یک نگاه شامل: سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل، عیب‌یابی تخصصی تبلت لنوو، تعمیرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری این دستگاه، ارائه گارانتی تعمیر به مشتری و … می‌باشند. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با خدمات و مراحل تعمیرات تخصصی تبلت لنوو در مرکز سخت‌افزار ایران آشنا شوید.

تعمیر تبلت لنوو

تعمیرات تبلت لنوو در تهران

آیا تبلت شما روشن نمی‌شود؟ آیا تبلت شما دائم هنگ می‌کند و ریستارت می‌شود؟ آیا تبلت صدا ندارد؟ هر مشکلی که برای تبلت لنوو شما به وجود آمده باشد، می‌توانید عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی آن را به نمایندگی تعمیرات تبلت لنوو در تهران بسپارید. در هر کجای تهران که سکونت داشته باشید از شمال تا غرب، شرق، مرکز و جنوب تهران می‌توانید از خدمات این مرکز استفاده کنید. 

چراکه نمایندگی تعمیر تبلت لنوو در ستارخان فرجام، پیروزی، ولیعصر و امیرآباد شعبه دارد و خدمات عیب‌یابی و تعمیرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری انواع مدل‌های تبلت لنوو را به کاربران ارائه می‌دهد. درضمن اگر نمی‌توانید به صورت حضوری به نمایندگی لنوو مراجعه کنید می‌توانید از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل توسط این مرکز استفاده کنید.

تعمیرات تخصصی تبلت لنوو در کرج

کاربران کرجی تبلت لنوو نیز می‌توانند مانند کاربران تهرانی این دستگاه از خدمات عیب‌یابی و تعمیرات تبلت لنوو توسط نمایندگی رسمی لنوو استفاده کنند. چراکه این مرکز علاوه‌بر اینکه در کلان‌شهر تهران شعبه‌های متعددی دارد در کلان‌شهر کرج نیز شعبه دارد.

شعبه نمایندگی تبلت لنوو در کرج، در منطقه شاهین ویلا قرار گرفته است که خدمات تعمیر انواع مدل‌های تبلت لنوو را به کاربران کرجی در هر کجای این کلان‌شهر که باشند از جهانشهر گرفته تا عظیمیه، فردیس، هشتگرد، مهرشهر و … ارائه می‌دهد. با این وجود اگر در کرج زندگی می‌کنید و با مشکلی در تبلت لنوو مواجه شده‌اید، می‌توانید تعمیرات آن را با خیال راحت به نمایندگی لنوو بسپارید.

هزینه تعمیرات تبلت لنوو

تا زمانی که تبلت شما به صورت کامل بررسی و عیب یابی نشود، نمی توان هزینه تعمیرات آن را برآورد کرد. در واقع هزینه تعمیرات تبلت لنوو و هر برند دیگری و اساسا هزینه تعمیر دستگاه های الکتریکی، بستگی به نوع و شدت آسیب دیدگی آن دستگاه دارد. اگر مشکل نرم افزاری باشد، لازم نیست هزینه زیادی بابت تعمیر دستگاه و اصلاح تنظیمات آن پرداخت کنید. مگر آن که نیاز به اقدام خاصی مثل بازیابی اطلاعات باشد.

خرابی قطعات دو حالت دارد؛ یا مشکل جدی نیست و قطعه آسیب دیده قابل ترمیم است که در این صورت، هزینه تعمیرات تبلت لنوو زیاد نیست. در حالت دوم، قطعه ای کاملا از کار افتاده و یا سوخته است. در این صورت، باید قطعه مورد نظر تعویض شود که بسته به نوع قطعه و قیمت نمونه اورجینال آن، ممکن است هزینه تعمیرات افزایش پیدا کند. مثلا تعویض ال سی دی تبلت، اقدامی هزینه بر بوده و گران تمام می شود.

خدمات تعمیر تبلت لنوو

هر کدام از قطعات تبلت شما که آسیب دیده باشند و به تعمیر یا تعویض نیاز داشته باشند توسط تکنسین‌های تعمیر تبلت مرکز سخت‌افزار ایران که از تخصص ویژه‌ای در این زمینه برخوردارند مورد عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی قرار می‌گیرند.

تعویض تاچ و ال سی دی تبلت لنوو

از کار افتادن یا شکستگی تاچ و ال سی دی تبلت  به دلیل وارد شدن ضربه به صفحه‌نمایش این دستگاه از بارزترین خرابی‌های آن است که کاربران را به نمایندگی تعمیر تبلت لنوو می‌کشاند. در حالتی که وارد شدن ضربه به تاچ و ال سی دی تبلت موجب بروز شکستگی در آن شده باشد، راهی جزء تعویض تاچ و ال سی دی این دستگاه وجود ندارد.

اما در حالتی که وارد شدن ضربه به نمایشگر تبلت موجب بروز چندین شکستگی بر روی آن شده باشد در حالیکه تاچ و ال سی دی آن بدون هیچ مشکلی کار کنند، نیازی به تعویض آن‌ها نیست. درواقع بروز چنین مشکلی نشان می‌دهد تنها گلسی که در کارخانه بر روی مجموعه تاچ و ال سی دی پرس شده است، دچار آسیب‌دیدگی شده و می‌توان به تعویض آن اکتفا کرد.

تعمیر آی سی تغذیه تبلت لنوو

یکی از مهمترین قطعاتی که در مدار هر تبلتی وجود دارد، آی سی تغذیه است. این قطعه در تامین ولتاژ و جریان الکتریکی مورد نیاز تبلت نقش به سزایی دارد. جالب است بدانید که آی سی تغذیه وظیفه مدیریت بخش‌های مختلفی را در تبلت برعهده دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کنترل کلیدهای ولوم، دکمه پاور، کنترل دمای CPU، هدایت و کنترل NTC، دوربین و باتری اشاره کرد.

یکی از بارزترین علائمی که نشان می‌دهد آی سی تغذیه تبلت لنوو با مشکل مواجه شده است، خاموش شدن ناگهانی تبلت است. درواقع زمانی که آی سی شارژ تبلت آسیب ببیند شارژ مجدد آن انجام نمی‌شود و همین مسئله موجب خاموش شدن تبلت می‌شود.

تعمیر مادربرد تبلت لنوو

مادربرد که به آن مین برد یا برد اصلی نیز می‌گویند، دربرگیرنده مهم‌ترین قطعات تبلت از جمله پردازنده، رم و تمامی ورودی / خروجی‌های این دستگاه است که نه تنها بین آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند بلکه نقش و مسئولیت هر یک از آن‌ها را نیز مشخص می‌کند. با این وجود اگر مشکلی برای آن به وجود بیاید، تبلت ناگهان خاموش شده یا اینکه روشن نمی‌شود.

مهم‌ترین عواملی که در خراب شدن مادربرد تبلت نقش دارند شامل: رطوبت، ضربه و نوسان برق می‌باشند. بنابراین بهتر است از وارد شدن ضربه به این دستگاه و نفوذ رطوبت به آن خودداری کنید و از همه مهم‌تر اینکه هنگام شارژ کردن تبلت آن را به محافظ برق متصل کنید.

تعمیر و تعویض دوربین تبلت لنوو

دلیل کرش کردن دوربین تبلت چیست؟ دلیل تیره بودن عکس‌ها در دوربین تبلت چیست؟ چرا لنز دوربین تبلت صدا می‌دهد؟ چرا دوربین تبلت فوکوس نمی‌کند؟ بروز برخی از این مشکلات در دوربین تبلت لنوو نرم‌افزاری و بروز برخی از آن‌ها سخت‌افزاری می‌باشد. برای مثال کرش کردن دوربین تبلت و تیره شدن عکس‌ها به معنای خراب شدن لنز دوربین این دستگاه است که راهی جزء تعویض آن وجود ندارد.

اما صدا دادن لنز گوشی به معنای خراب شدن کل دوربین تبلت است و باید کل دوربین این دستگاه را تعویض کرد. اما فوکوس نکردن دوربین تبلت می‌تواند منشأ نرم‌افزاری داشته باشد که باید آن را برطرف کرد. اگر شما هم با هر یک از این مشکلات در دوربین تبلت لنوو درگیر هستید، می‌توانید عیب‌یابی، تعمیر یا تعویض دوربین این دستگاه را به نمایندگی تعمیر تبلت لنوو بسپارید.

نمایندگی تعمیرات تبلت لنوو

رفع مشکلات نرم‌افزاری تبلت لنوو

گاهی‌اوقات این مشکلات نرم‌افزاری هستند که گریبان‌گیر کاربران تبلت می‌شوند اما کاربر را به اشتباه می‌اندازند و باعث می‌شوند که او فکر کند مشکل سخت‌افزاری برای تبلش به وجود آمده است. در ادامه تصمیم داریم برخی از مهم‌ترین و البته رایج‌ترین مشکلات نرم‌افزاری تبلت لنوو را مورد بررسی قرار دهیم. درصورتی که در این دستگاه با هر مشکل نرم‌افزاری مواجه شدید، می‌توانید تعمیر تبلت لنوو را به تکنسین‌های سخت‌افزار ایران بسپارید.

خالی شدن بی‌دلیل شارژ باتری تبلت

دلایل متعددی هستند که در خالی شدن بی‌دلیل شارژ  باتری تبلت     نقش دارند منتهی اکثر آن‌ها نرم‌افزاری هستند از مصرف بیش از اندازه برخی از اپلیکیشن‌ها از شارژ باتری تبلت گرفته تا بالا بودن میزان روشنایی صفحه‌نمایش تبلت و فعال بودن مداوم موبایل دیتا و بلوتوث. با این وجود بهتر است در بخش تنظیمات تبلت خود وارد قسمت مصرف باتری شوید تا بتوانید میزان استفاده هر اپلیکیشن از شارژ باتری دستگاه را مشاهده کنید.

 سپس آن دسته از اپلیکیشن‌هایی که بیش از اندازه از شارژ باتری تبلت استفاده می‌کنند را متوقف کنید یا اگر به آن‌ها نیازی ندارید، برای همیشه حذفشان کنید. از طرفی میزان روشنایی صفحه تبلت را تنظیم کنید و سعی کنید هنگامی که به موبایل دیتا و بلوتوث نیازی ندارید، برای افزایش طول عمر باتری تبلت آن‌ها را غیرفعال کنید.

البته ناگفته نماند که گاهی‌اوقات مشکل زود خالی شدن شارژ باتری تبلت از خراب بودن باتری آن است که مسئله‌ای بدیهی می‌باشد چراکه باتری یک قطعه مصرفی است که دیروز یا زود دست شما را توی پوست گردو می‌گذارد و باید تعویض گردد.

از کار افتادن دوربین تبلت

یکی دیگر از اختلالات نرم‌افزاری تبلت لنوو که امکان دارد برای هر کاربری به وجود بیاید، از کار افتادن دوربین تبلت است. البته این مشکل زمانی نرم‌افزاری است که هیچ فشار و ضربه‌ای به دوربین تبلت شما وارد نشده و دچار شکستگی نشده باشد چون در این صورت باید تعمیر یا تعویض دوربین این دستگاه را به نمایندگی تعمیر تبلت لنوو بسپارید. از مهم‌ترین عوامل نرم‌افزاری که موجب بروز چنین مشکلی در تبلت لنوو می‌شوند، می‌توان به فریز شدن یا هنگ کردن این دستگاه، ویروسی شدن و نصب بدافزار بر روی آن اشاره کرد.

منتهی اکثر اوقات این بروزرسانی سیستم‌عامل تبلت لنوو است که دوربین این دستگاه را از کار می‌اندازد. اگر شما هم اندروید تبلت خود را بروزرسانی کرده‌اید و پس از آن با مشکل کار نکردن دوربین این دستگاه مواجه شدید باید نرم‌‌افزار Camera را از روی تبلت خود به کلی حذف کرده و آن را مجدداً از گوگل پلی دانلود و بر روی این دستگاه نصب کنید.

سپس در بخش تنظیمات تبلت، وارد بخش Camera شوید و گزینه Force Stop را انتخاب کنید تا تمامی دیتاهای اضافی و کش‌های مزاحم حذف شوند. سپس تبلت را یک بار خاموش و روشن کنید و در بخش تنظیمات آن گزینه Build Number را انتخاب کنید و در این قسمت گزینه Use Nuplayer را غیرفعال کنید. اکنون دوباره تبلت را خاموش و روشن کنید. بعد از اینکه تبلت روشن شد، می‌بینید که مشکل دوربین آن برطرف شده است.

خاموش شدن ناگهانی تبلت

خاموش شدن خود به خود تبلت لنوو از آن مشکلاتی است که جان کاربر را به لبش می‌رساند و باعث می‌شود که او فکر کند چه بلایی بر سر تبلتش آمده است. درصورتی که بروز این مشکل همیشه به معنای وجود اختلال سخت‌افزاری در تبلت لنوو نیست و گاهی‌اوقات هم نرم‌افزاری است.

بارزترین مشکل نرم‌افزاری که موجب خاموش شدن ناگهانی تبلت می‌شود، پر شدن حافظه RAM تبلت است. برای حل این مشکل باید برنامه‌هایی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید را از روی تبلت خود حذف کنید یا اینکه کارکرد آن‌ها را در بخش تنظیمات این دستگاه با انتخاب گزینه Force Stop به طور کامل متوقف کنید. 

اگر با انجام این کار موفق نشدید مشکل خاموش شدن ناگهانی تبلت خود را برطرف کنید، مطمئن شوید که این دستگاه دچار نوسان برق نشده است و هیچ فشار و ضربه‌ای به آن وارد نشده است چراکه امکان دارد هارد، مین برد یا آی سی تغذیه آن آسیب دیده باشد. در این حالت بهتر است عیب‌یابی و تعمیر تبلت لنوو را به مرکز سخت‌افزار ایران بسپارید.

رفع مشکلات سخت‌افزاری تبلت لنوو

اکثر اوقات مشکلات سخت‌افزاری زمانی به سراغ تبلت شما می‌آیند که این دستگاه را تحت فشار یا ضربه قرار می‌دهید یا زمانی که در حال شارژ شدن است آن را به محافظ برق متصل کنید و همین مسئله موجب بروز نوسان برق در آن می‌شود. در ادامه تصمیم داریم شما را با برخی از رایج‌ترین مشکلات سخت‌افزاری تبلت لنوو آشنا کنیم که درصورت بروز هر یک از آن‌ها می‌توانید تبلت خود را جهت عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی به نمایندگی تعمیر تبلت لنوو بسپارید.

داغ شدن بیش از اندازه تبلت

با وجود اینکه بروز مشکلات نرم‌افزاری در تبلت از ویروسی شدن این دستگاه گرفته تا اجرای بدافزار و بازی‌های سنگین بر روی آن و … موجب داغ شدن بیش از اندازه تبلت می‌شوند اما اگر این مسئله ادامه‌دار باشد یعنی اینکه پای یک مشکل سخت‌افزاری وسط است.

از مهم‌ترین مشکلات سخت‌افزاری که می‌توانند موجب داغ شدن بیش از اندازه تبلت شوند می‌توان به خرابی باتری و پردازنده این دستگاه اشاره کرد. البته اگر زمانی که تبلت شما در حال شارژ شدن است بیش از اندازه داغ می‌شود، امکان دارد که مشکل از شارژر آن باشد. با این وجود برای تشخیص دقیق منشأ مشکل داغ شدن تبلت باید این دستگاه را جهت عیب‌یابی به تکنسین‌های نمایندگی تعمیر تبلت لنوو واگذار کنید.

بوت نشدن تبلت

بالا نیامدن تبلت یا به اصطلاح بوت نشدن آن درصورتی که ضربه‌ای به تبلت وارد شده باشد یا هنگام شارژ شدن دچار نوسان برق شده باشد، نشان می‌دهد که مشکل از هارد این دستگاه است. همانطور که می‌دانید تمامی اطلاعات تبلت در هارد یا بهتر است بگوییم حافظه داخلی آن قرار می‌گیرند.

با این وجود اگر هارد دچار آسیب‌دیدگی شود و بخشی از اطلاعات آن از بین برود، عملکرد تبلت با اختلال مواجه می‌شود که یکی از این اختلالات، بالا نیامدن یا بوت نشدن تبلت است. در این صورت بهتر است با مراجعه حضوری به مرکز سخت‌افزار ایران یا استفاده از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل عیب‌یابی و تعمیر تبلت لنوو را به این مرکز بسپارید.

کند شدن بیش از حد سرعت تبلت

اکثر اوقات کند شدن بیش از حد سرعت تبلت به دلیل مشکل نرم‌افزاری است و بیشتر به دلیل پر شدن حافظه داخلی تبلت می‌باشد. اما زمانی که فشار و ضربه سنگینی به این دستگاه وارد می‌شود، مسئله کمی متفاوت است. چراکه امکان دارد هارد یا پردازنده تبلت آسیب دیده باشند و موجب کند شدن سرعت تبلت شوند.

با این وجود اول از همه باید از خالی بودن حافظه داخلی تبلت خود مطمئن شوید و تمام اطلاعاتی که در حافظه داخلی این دستگاه دارید را به رم آن منتقل کنید. سپس از ویروسی نبودن و عدم نصب بدافزار بر روی تبلت خود مطمئن شوید. حتی می‌توانید به عنوان آخرین راهکار تبلت خود را فلش کنید. اما اگر باز هم با چنین مشکلی در تبلت خود مواجه بودید بهتر است از تکنسین‌های نمایندگی تعمیر تبلت لنوو برای عیب‌یابی این دستگاه کمک بگیرید.

رفع مشکلات رایج تبلت های لنوو

تعمیر هنگ کردن تبلت لنوو

منظور از هنگ کردن تبلت، زمانی است که دستگاه کاملا فریز شده و هیچ یک از برنامه ها اجرا نمی شوند. دلیل این اتفاق هم عواملی مثل به روز نبودن برنامه ها یا سیستم عامل، ویروسی شدن، معیوب بودن اپلیکیشن ها و ایرادات نرم افزاری است. در واقع به ندرت پیش می آید که تبلت به دلیل مشکلات و معایب سخت افزاری هنگ کند. برای تعمیرات تبلت لنوو یا دیگر برندها، اقداماتی مثل ریست فکتوری، ویروس کشی، آپدیت کردن برنامه ها و فلش نرم افزاری موثر هستند.

تعمیر داغ شدن تبلت لنوو

داغ شدن تبلت مساله ای نسبتا رایج است که گاهی نگران کننده می شود. اگر چندین برنامه به صورت همزمان در حال اجرا هستند یا تبلت پس از کار زیاد داغ می شود، زیاد جای نگرانی نیست. اما تداوم این وضعیت می تواند منجر به خرابی قطعات و آسیب دیدگی شدید دستگاه شود. ویروسی شدن تبلت و خرابی باتری، مهم ترین عواملی هستند که موجب افزایش دمای تبلت و گوشی های هوشمند می شوند. تعمیرات تبلت Lenovo که ویروسی شده چندان سخت نیست اما در صورت خرابی باتری، باید در اسرع وقت این قطعه را تعویض کرد تا دیگر اجزاء تبلت در معرض خطر قرار نگیرند.

رفع مشکل روشن نشدن تبلت Lenovo

یکی دیگر از مشکلات نسبتا رایج تبلت، روشن نشدن آن است که دلایل آن از خرابی باتری تا ایرادهای نرم افزاری و سخت افزاری را شامل می شود. اگر با این مشکل مواجه شدید، اول تبلت را شارژ کنید تا مطمئن شوید که علت روشن نشدن آن، شارژ نداشتن نیست. اگر باز هم تبلت روشن نشد، ممکن است پاور ایراد داشته باشد. خرابی مین برد هم می تواند باعث بروز این مشکل شود. در نهایت، خرابی باتری جزء دلایل اصلی روشن نشدن تبلت است که باید به سرعت بررسی شود. برای تعمیر تبلت لنوو در این شرایط، پاور، باتری و مین برد بررسی شده و در صورت نیاز، تعمیر یا تعویض می شوند.

برطرف کردن شارژ نشدن تبلت های لنوو

گاهی ممکن است تبلت را به شارژر وصل کنید اما هیچ تغییری در درصد باتری آن مشاهده نکنید. اگر چند بار کابل شارژ را وصل کردید اما تغییری در روند شارژ دستگاه ایجاد نشد، ممکن است سیم یا آداپتور شارژر ایراد داشته باشند. خرابی سوکت شارژ هم می تواند مانع از شارژ شدن تبلت یا موبایل شود. مشکلات نرم افزاری همچون ویروسی شدن نیز بعضا منجر به شارژ نشدن تبلت می شوند.

از خرابی باتری هم نباید غافل شد چرا که فرسودگی یا خرابی این قطعه باعث بروز مشکلاتی در روند شارژ تبلت می شود. تعمیرات تبلت لنوو در شرایط شارژ نشدن دستگاه، منوط به عیب یابی باتری، شارژر و سوکت شارژ و ترمیم یا تعویض آنهاست. مدار و آی سی شارژ هم بخش های دیگری هستند که ممکن است در این شرایط نیاز به ترمیم یا تعویض داشته باشند.

تعویض قطعات تبلت لنوو با نمونه‌های اورجینال

یکی از مهم‌ترین نکات در فرآیند تعمیرات تبلت لنوو، تعویض قطعات از کارافتاده با نمونه‌های اورجینال است. بی‌توجهی به این مسئله سبب استهلاک سایر قطعات در دراز مدت و کاهش عملکرد تبلت تعمیر شده می‌گردد. به عبارتی دیگر اگر در تعویض قطعات تبلت از نمونه‌های غیراورجینال و بی‌کیفیت استفاده شود، این مسئله در دراز مدت آسیب بسیاری به دیگر قطعات وارد کرده و خرابی‌ آنها را در پی خواهد داشت.

مرکز سخت افزار ایران، جهت پیشگیری از این مسئله، آرشیوی جامع از تخصصی‌ترین قطعات مرتبط با انواع تبلت لنوو را فراهم کرده و جهت تعویض در اختیار تعمیرکاران خود قرار داده است. این موضوع کیفیت خدمات نمایندگی تبلت لنوو را دوچندان ساخته  تأثیر بسزایی بر رضایت مشتریان این مرکز داشته است.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.