قیمت کولر گازی اینورتر

یکی از سیستم های نوین استفاده شده در کولرهای گازی که نقشی تعیین کننده در تعیین قیمت کولر گازی دارد سیستم اینورتر است. با توجه به بازار داغ کولر گازی اینورتر دار متأسفانه بسیاری از افراد سودجو از عدم آشنایی خریداران کولر گازی با این سیستم سوء استفاده کرده و کولرهایی با سیستم معمولی را با قیمت بالا به جای کولر گازی اینورتر به خریداران عرضه می کنند. اگر شما نیز قصد خرید کولر گازی دارید و قیمت کولر گازی برای شما مهم است مطالعه مطالب بعدی را دست ندهید.

قیمت کولر گازی اینورتر

فروش کولر گازی اینورتر

مشکل بسیاری از کاربران با کولر گازی و اسپلیت، مصرف بالای برق این دستگاه هاست. تولید کنندگان در تلاشند که این نقطه ضعف را برطرف کرده و مصرف برق کولر را کاهش دهند. در همین راستا چندسالی است که کولرهایی با عنوان اینورتر تولید شده اند. اینورتر فناوری جدیدی در موتور است که مصرف برق کولر را کاهش می دهد. چنانچه تمایل به خرید این مدل دارید، کافی است با نمایندگی فروش کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. فروش کولر گازی اینورتر نیز همچون سایر خدمات نمایندگی کولر با ضمانت نامه رسمی مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. همچنین مشاورین ما ضمن ارائه اطلاعات فنی و تخصصی، شما را راهنمایی می کنند تا خرید درست تری داشته باشید.

فروش کولر گازی ال جی

فروشگاه کولر گازی ال جی

نمایندگی فروش کولر گازی ال جی

فروش کولر گازی فوجیتسو

فروشگاه کولر گازی فوجیتسو

نمایندگی فروش کولر گازی فوجیتسو

فروش کولر گازی سامسونگ

فروشگاه کولر گازی سامسونگ

نمایندگی فروش انواع کولر گازی سامسونگ

مرکز فروش کولر گازی

مرکز فروش رسمی کولر گازی

مرکز تخصصی فروش انواع کولر گازی

فروش کولر گازی توشیبا

فروشگاه کولر گازی توشیبا

نمایندگی فروش کولر گازی توشیبا

مزایای کولر گازی اینورتر

از مزایای کولر گازی اینورتر نوسان کم دمای محیط، راه اندازی نرم و آرام کمپرسور و مصرف کمتر انرژی در زمان رسیدن کولر به دمای مناسب است. معایب این دستگاه نیز مواردی چون قیمت بالاتر در زمان خرید و تعمیرات و لوازم گرانتر در زمان خرابی می باشد.

به خاطر داشته باشید که کولر گازی اینورتر در پیک کار خود و حداکثر توان کارکرد، دارای مصرف برق مشابه کولر گازی معمولی است و تفاوت کولر گازی اینورتر و معمولی فقط در نوع کنترل ظرفیت و راه اندازی کمپرسور می باشد، به همین دلیل از نظر اقتصادی توجیه اختلاف قیمت زیاد در زمان خرید اولیه کولر گازی کم مصرف کار ساده ای نیست و نباید به تبلیغات غیر کاربردی برندهای وارد کننده این کولرها در خصوص کاهش مصرف برق تا میزان ۶۰ درصد اهمیتی داد.

آیا امکان تبدیل کولر گازی معمولی به اینورتر وجود دارد؟

با توجه به این که قیمت کولر گازی اینورتر بالاتر از مدلهای معمولی است، شاید خرید این محصول برای بسیاری از کاربران چندان به صرفه نباشد. از این رو بسیاری به دنبال آن هستند که کولر گازی معمولی خود را به اینورتر تبدیل کنند. اما آیا چنین امکانی وجود دارد؟ اینورتر یک قطعه نیست که بتوان آن را به صورت مجزا در کولر نصب کرد. این تکنولوژی شامل چند قطعه بوده و توسط سازندگان به کولر اضافه می شود.

برای اینورتر کردن کولرهای معمولی، باید قطعاتی مثل کمپرسور، درایو اینورتر جدید برای هریک از کنترل موتورها، برد کنترل اصلی، شیرهای سلونوئیدی، شیرهای الکترونیکی، فن ها و سایر قطعات مرتبط را در دستگاه تغییر داد. در واقع همه این قطعات باید متناسب با عملکرد اینورتر طراحی و نصب شوند و هیچ تضمینی هم بر عملکرد بی نقص کولر وجود ندارد. بنابراین می توان گفت که عملا امکان تبدیل کولر گازی معمولی به اینورتر

تفاوت کولر گازی اینورتر و ساده

کولر گازی هایی که به اینورتر مجهز هستند کنترل دمای بسیار مطلوب تری دارند زیرا کمپرسور این کولر ها عملا با رسیدن دما به میزان تنظیم شده دیگر خاموش نمی شوند بلکه سرعت چرخش کم و بار برودتی کولر را کاهش می دهند. کمپرسور کولر های گازی اینورتر در دو مدل AC  و DC تولید میشوند. کمپرسور های DC گرانتر اما با سیستم اینورتر بسیار سازگارترند. زیرا اینورتر ها برای تغییر فرکانس و ولتاژ برق AC ( برق شهر) یک بار آن را به جریان مستقیم (DC) تبدیل کرده سپس با اعمال تغییرات مجددا آن را به جریان متناوب تبدیل میکنند. اما در کمپرسورهای DC دیگر نیازی به قسمت دوم تبدیل جریان نخواهد بود. راندمان و بازده موتور های DC نیز بیشتر از الکترموتور های AC می باشد.

این دو کولر در سیکل مکانیکی و برودتی کاملاً شبیه به هم و فقط در مدار الکتریکی با هم تفاوت دارند، به عبارتی دیگر کولرهای گازی مجهز به اینورتر (کولرهای گازی کم مصرف یا همان کولر گازی اینوتر) همان کولر گازی معمولی با سیستم الکتریکی متفاوت هستند. اینورتر با کاهش ولتاژ و فرکانس برق ورودی به کمپرسور، سرعت لحظه راه اندازی کمپرسور یا موتور کولر را کاهش و پس از به حرکت درآمدن کمپرسور، این دو پارامتر را تا حد مطلوب بالا می برد.

وارد شدن فشار و آسیب کم به سیم کشی و شبکه برق داخلی ساختمان توسط این سیستم از آن روست که در کولر گازی های اینورتر افت ولتاژ در لحظه شروع به کار کمپرسور وجود ندارد. از همین رو کارشناسان این کولر گازی را مناسب ساختمان هایی با سیم کشی ضعیف می دانند.

تشخیص اینورتر بودن و قیمت کولر گازی اینورتر

در این بخش برآنیم تا برخی راهکارهای موجود جهت تشخیص اینورتر بودن دستگاه را با شما به اشتراک بگذاریم. با مطالعه موارد ذیل شما قادر خواهید بود تا حد زیادی از اینورتر بودن دستگاه مطمئن گردید.

  • خرید از نمایندگی های فروش کولر گازی جهت کسب اطمینان از صحت دستگاه و قیمت کولر گازی
  • دریافت ضمانت نامه دستگاه
  • شکیل بودن کولر گازی اینورتر اصلی و برخورداری از بسته‌بندی قابل‌ قبول (چک کردن برچسب فنی کولر گازی). برچسب فنی حاوی اطلاعاتی درباره دستگاه و نوع کارکرد آن است. (مشابه با تصویر زیر) تصویر برچسب فنی ۲ عدد کولر گازی کم‌مصرف و کولر گازی معمولی است که برچسب شماره یک برچسب یک کولر گازی اینورتر بوده و برچسب شماره ۲ برچسب یک کولر معمولی است.
  • چک کردن نوع مصرف آمپر کولر گازی
  • چک کردن وجود برد فرمان در کندانسور یا یونیت خارجی
  • نوع گاز کولر گازی کم‌مصرف در ۹۵ % مواقع گاز R410a است که در کولرهای معمولی این گاز R22 می‌باشد و فرق این دو را می توان در برچسب فنی فوق تشخیص داد.
  • کولر های کم مصرف در قیاس با کولرهای معمولی نیاز به آمپر کمتری دارند که تشخیص این دو را می توان با مقایسه برچسب‌های فوق مشاهده کرد. (کولر معمولی = ۱۲آمپر کولر اینورتر = ۲/۳ آمپر)

مرکز سخت افزار ایران

کارشناسان مرکز سخت افزار ایران برآنند تا شما کاربران گرامی را با ویژگی های انواع کولر گازی آشنا سازند. کارشناسان ما در مرکز تخصصی کولر گازی با واکاوی انواع دستگاه های این مجموعه ویژگی های کلی و اختصاصی هر یک از آنها را استخراج نموده و از طریق فضای ذیل با شما به اشتراک می گذارند.

مرکز سخت افزار ایران خدمات متنوعی را در زمینه پشتیبانی از کاربران دستگاه های دیجیتال و هوشمند امروزی فراهم کرده است. این شرکت با تکیه بر متخصصان و مهندسان کارآزموده خویش، آماده ارائه انواع خدمات به مشتریان و همکاران ارجمند می باشد.

مرکز سخت افزار ایران در زمینه سرویس و تعمیر کلیه محصولات سخت افزاری هوشمند و الکترونیکی فعال است و آمادگی ارائه هر گونه خدمات اعم از تعمیر، نگهداری و بازدیدهای دوره ای و متناوب را داراست.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری