021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

ترفندهای شناسایی کولر گازی تقلبی

 شناسایی کولر گازی تقلبی به شما کمک می کند که از دردسرهای پس از خرید محصولات بی کیفیت رها شوید. زیرا دستگاه های تقلبی پس از مدت کوتاهی دچار مشکلاتی مثل خرابی کمپرسور و سایر قطعات می شوند و هزینه های بسیاری را به شما تحمیل می کنند. کولرهای گازی فیک اغلب بدون برچسب برند سازنده هستند و توسط افراد سودجو در بازار مصرف توزیع می شوند. به همین دلیل در ادامه ترفندهایی را برای تشخیص کولر گازی تقلبی بیان می کنیم تا مانع سوء استفاده افراد کلاهبردار شوید.

تشخیص کولر گازی تقلبی

آموزش روش های  شناسایی کولر گازی تقلبی

 کولرهای گازی تقلبی از نظر کیفیت هیچ گاه به پای دستگاه های اورجینال نمی رسند، اما افراد متقلب این محصولات را با قیمتی برابر کولرهای اصل می فروشند. مطمئنا کسی دوست ندارد که چنین هزینه بالایی را برای خرید یک کالای بی کیفیت و نامرغوب بپردازد. با توجه به این مطلب ۶ ترفند شناسایی کولر گازی تقلبی را بیان می کنیم تا با خیالی آسوده برای خرید کولر گازی  تصمیم بگیرید.

ترفند اول: شناسایی کولرهای تقلبی از روی نام

برندهای معتبر معمولا هر چند وقت یک بار مدل ‌های جدیدی از محصولات خود را روانه بازار مصرف می کنند. این در حالی است که متقلبان به این مسئله توجه چندانی ندارند و برای جعل نام و مدل دستگاه ها تغییرات خاصی را در نظر نمی گیرند. لذا کولرهای گازی‌ فیک پس از سال ها همچنان با همان نام و مدل قبلی در بازار پیدا می شوند.

مثال بارز در این مورد کولرهای برند اجنرال هستند که دارای مدل اینورتر دار نیستند، اما محصولات تقلبی اجنرال اغلب با نام‌ DC inverter در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرند. گاهی نیز کولرهای فیک برند اجنرال با نام هایی همچون OGENERAL KIT و OGENERAL ZH در بازار موجود هستند. بنابراین توجه به نام تکنیکی عالی است که در تشخیص محصولات اورجینال به شما کمک می کند.

ترفند دوم: شناسایی کولرهای تقلبی با توجه به مدل

یکی دیگر از راه‌ کارهای شناسایی کولر گازی تقلبی توجه به مدل دستگاه است. بسیار دیده شده که افراد سودجو با تغییر برچسب، برند کولر گازی فیک را به یکی از برندهای معتبر و خوش نام تغییر داده و از این طریق خریداران را فریب می دهند. به عنوان مثال یکی از تقلباتی که در سال های اخیر بسیار دیده شده، این است که بر روی کولر گازی 24000 برندهای ارزان، برچسب کولرهای برندهای معروفی مثل ال جی را با ظرفیت 30000 می چسبانند.

شناسایی کولر گازی تقلبی

ترفند سوم: شناسایی کولر گازی فیک از طریق سریال و کد

معمولا کارخانجات معتبر برای هر کدام از کالاهای خود یک شماره سریال اختصاصی تعیین می کنند تا خریداران بتوانند از طریق سایت اصلی شرکت سریال و مدل دستگاه را مشاهده نمایند. در کولرهای تقلبی سریال و مدل اغلب یک حرف اضافه یا کمتر دارند. از این رو می توانید با مراجعه با سایت سازنده اصلی و چک ‌کردن سریال بفهمید که کالا تقلبی است یا اورجینال؟

ترفند چهارم: شناسایی محصول تقلبی از روی کارکرد

کولرهای فیک نسبت به محصولات اصل عملکرد ضعیفتر، مصرف انرژی بالاتر و بازدهی کمتری دارند؛ علاوه بر آن پس از مدت کوتاهی خراب می شوند. در کنار این علائم، کارکرد نامطلوب و نیاز دائمی به تعویض قطعات نیز از جمله نشانه های یک دستگاه تقلبی هستند.

ترفند پنجم: تشخیص کولر گازی اینورتر از معمولی به کمک برچسب فنی

روش دیگر برای شناسایی کولر گازی تقلبی توجه به برچسب فنی محصول است. در کارخانجات سازنده معتبر برچسب هایی بر روی پنل کولر گازی و همچنین کارتن بسته بندی آن چسبانده می شود که دربردارنده اطلاعات مهمی از کالا هستند. خریدار می تواند با مطالعه این برچسب اطلاعاتی را درباره مدل کولر گازی، میزان مصرف انرژی و نوع کمپرسور آن به دست بیاورد. همچنین اطلاعات مربوط به کشور سازنده، سریال و ‌مدل دستگاه نیز روی این برچسب درج شده است.

نکته‌ مهم این است که برچسب نصب شده روی کولرهای گازی اینورتردار  با کولرهای معمولی فرق می کند، لذا توجه به این مورد به شما کمک می کند که بفهمید دستگاه اینورتردار است یا خیر؟ به طور مثال عدد مربوط به آمپر در کولرهای اینورتردار ۲/۳ و در انواع معمولی ۱۲ است.

ترفند ششم: تشخیص کولر گازی تقلبی از روی هولوگرام و اصالت گارانتی

یکی دیگر از روش های تشخیص کولر گازی تقلبی این است که از ترفند تشخیص گارانتی اصلی دستگاه استفاده کنید. برای بررسی اصالت گارانتی لازم است که شماره ثبت شرکت سازنده را در سایت شماره ملی ثبت شرکت ‌ها مورد بررسی قرار دهید. البته تولید کنندگان معتبر شماره تماس و آدرس سایت خود را روی برچسب دستگاه درج می کنند.

علاوه بر آن هولوگرام خاصی روی کارتن کولر گازی وجود دارد که امکان تشخیص محصولات اصل از تقلبی را برای کاربر فراهم می کند. برای درج هولوگرام اصل نیاز به تجهیزات پیشرفته است که اکثر افراد کلاهبردار این تجهیزات را در اختیار ندارند؛ بنابراین هولوگرام روی کالای فیک ظاهر دفرمه ای دارند. در اخر لازم است ذکر کنیم برای خرید کولر گازی از مراکز معتبر فروش کولرگازی اقدام نمایید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.