اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیر تبلت اچ پی

شما دوست عزیزی که در سرچ گوگل برای تعمیرتبلت اچ پی به این صفحه وارد شده اید، باید بدانید که تنها نیستید. تقریبا تمام کاربران تبلت، بعضا با مشکلات و ایراداتی در نحوه کار این دستگاه مواجه می شوند. مشکلاتی که یا ناشی از خرابی های سخت افزاری هستند و یا ریشه در معایب نرم افزاری دارند. قطع شدن صدای تبلت، کرش کردن، باز نشدن برنامه ها، هنگ کردن، از کار افتادن تاچ، شارژ نشدن، کاهش سرعت اجرای برنامه ها، دیر شارژ شدن، خالی شدن باتری تبلت، عدم نمایش تصویر، شکستن قاب، دانلود نکردن، عدم آنتن دهی و … تنها بخشی از مشکلات تبلت هستند. اما این ایرادات چگونه برطرف می شوند؟ چطور می توان تبلت را عیب یابی کرد؟ در ادامه، هرآنچه را که لازم است در مورد فرایند تعمیر تبلت اچ پی بدانید، به شما عزیزان ارائه می دهیم.

خدمات تعمیر تبلت اچ پی

اقداماتی مثل ویروس کشی، بازیابی اطلاعات، رفع مشکل کاهش سرعت اجرای برنامه ها، نصب و بروز رسانی برنامه ها، بروز رسانی سیستم عامل، تعمیر هنگ کردن، رفع مشکل کرش کردن، ترمیم فرمت شدن، رفع مشکلات مربوط به اتصال به اینترنت و آنتن دهی، فلش نرم افزاری و … خدمات نرم افزاری تعمیرات تبلت hp هستند. تعمیر و تعویض ال سی دی، تعویض گلس، تعمیر و تعویض باتری، تعمیر قاب، تعمیر آبخوردگی، تعمیر و تعویض تاچ، تعمیر اسپیکر و میکروفن، تعمیرات تخصصی شارژر، تعمیر و تعویض فلت نمایشگر و اقداماتی از این دست نیز بخشی از خدمات تعمیر تبلت اچ پی در فاز سخت افزاری محسوب می شوند. همراه با این خدمات، ضمانت نامه معتبر مرکز سخت افزار ایران به شما ارائه می شود تا در صورت نیاز، بتوانید مشکلات و انتقادات مورد نظرتان را پیگیری کنید.

پاسخ به سوالات رایج در تعمیرات تبلت اچ پی

شارژ نشدن هم مشکل دیگری است که کاربران زیادی دلیل آن را از تکنسین های تعمیر تبلت hp جویا می شوند. معمولا در این شرایط، اول باتری بررسی می شود. البته خرابی آداپتور شارژ هم می تواند روند شارژ را مختل کند. خرابی سوکت یا فلت شارژ و فرسودگی یا پارگی شارژر نیز جزء دلایل شارژ نشدن تبلت ها و گوشی های هوشمند به شمار می روند. برای رفع این مشکل، باید اول از سالم بودن شارژر مطمئن شوید. کافی است تبلت را با یک کابل دیگر شارژ کنید تا متوجه شوید که ایراد از شارژر شماست یا خود تبلت. اگر مطمئن شدید که کابل و آداپتور سالم هستند، احتمالا ایراد از باتری است و باید به فکر تعمیر این قطعه یا تعویض آن باشید.

اگر دیدید تبلت شما روشن نمی شود، اول آن را به شارژ بزنید تا مطمئن شوید که شارژ دارد یا نه. خرابی باتری، از کار افتادن یا سوختن برد، خرابی دکمه پاور، خرابی ال سی دی و ویروسی شدن، مهم ترین دلایل روشن نشدن تبلت و موبایل هستند. پس از عیب یابی و تشخیص علت اصلی روشن نشدن دستگاه، تعمیرات تبلت اچ پی با اقداماتی همچون تعمیر برد، تعمیر و تعویض باتری، تعمیر پاور یا تعویض این قطعه و ویروسی کشی و اصلاحات نرم افزاری، آغاز می گردد.

دلیل اصلی هنگ کردن تبلت ها و گوشی ها، ناهنماهنگی عملکردی بین نرم افزار و سخت افزار این دستگاه هاست. مواردی مثل به هم ریختن تنظیمات، مشکلات سیستم عامل، معیوب بودن فایل برنامه ها و نرم افزارها، پر بودن حافظه دستگاه، نصب ناقص برنامه ها، خرابی تاچ و ویروسی شدن و … هماهنگی بین قطعات با بخش های نرم افزاری را مختل کرده و باعث هنگ کردن سیستم می شوند. برای تعمیر تبلت اچ پی و یا هر برند دیگری در این شرایط، باید اول دستگاه به خوبی عیب یابی شود تا به درستی مشخص گردد که علت هنگ کردن چیست. سپس می توان اقدامات لازم را برای رفع مشکل انجام داد. خوشبختانه معمولا با یک یا چند اقدام نرم افزاری، مشکل حل می شود و نیازی به تعمیر یا تعویض قطعات تبلت نیست.

پاسخ این سوال، بستگی به این دارد که آب تا چه اندازه به داخل تبلت نفوذ کرده باشد و قطعات به چه میزانی آسیب دیده باشند. واضح است که مایعات به سرعت به بخش های مختلف دیوایس های هوشمند رسیده و آنها را از کار می اندازند. اگر قطعاتی مثل برد یا باتری یا مدارهای ال سی دی آسیب دیده باشند، باید آنها را تعویض کرد. پس از تعویض این قطعات، تبلت روشن شده و تست می گردد. معمولا در این شرایط امکان تعمیر تبلت اچ پی وجود دارد. مگر این که چند قطعه باهم سوخته باشند که در این صورت هزینه تعویض آنها بسیار بالاست و البته نمی توان با اطمینان گفت که پس از تعویض این قطعات، حتما می توان از تبلت استفاده کرد! در هر صورت تیم تعمیرات تبلت مرکز سخت افزار ایران تمام تلاش خود را برای ترمیم تبلت آبخورده به کار می بندند.

عیب یابی تبلت اچ پی

برای عیب یابی تبلت اچ پی یا هر برند دیگری، باید دستگاه و بخش های مختلف آن مورد بررسی قرار بگیرند. این کار با این هدف انجام می شود که تکنسین بداند دقیقا کدام بخش آسیب دیده و برای رفع مشکل باید چه اقداماتی انجام داد. پس از پایان عیب یابی و شناسایی بخش های معیوب، اقدامات ترمیمی مورد نیاز انجام می شوند. گاهی این اقدامات نرم افزاری هستند و شامل آپدیت سیستم عامل، ریست فکتوری، ویروس کشی، اصلاح تنظیمات و … می شوند.

گاهی هم قطعاتی مثل برد، باتری، ال سی دی، گلس، اسپیکر و … آسیب دیده اند و نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. نحوه تعمیر تبلت اچ پی، بستگی به مشکل و منشأ آن دارد. مثلا هنگ کردن تبلت معمولا ناشی از مشکلات نرم افزاری است و به ندرت پیش می آید که ایراد از قطعات باشد. در حالی که شارژ نشدن تبلت، در بیشتر موارد به دلیل خرابی باتری، شارژر و یا آی سی شارژ اتفاق می افتد.

امتیاز شما به این نوشته