021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

راهنمای نصب و راه اندازی سینمای خانگی

در این مقاله، نحوه نصب و راه اندازی سینمای خانگی را به شما آموزش می دهیم. همانطور که می دانید، شرکت های مختلفی در حوزه تولید و عرضه این دستگاه فعالیت می کنند. اگرچه ممکن است برخی از مراحل و گزینه ها در برندهای مختلف، متفاوت باشند، با این حال روند کلی راه اندازی سینما خانگی یکسان است.

برای نصب و راه اندازی سینمای خانگی، باید به یک سری قوانین و نکات توجه داشته باشید. در ادامه، نکات و موارد مهم برای نصب سینمای خانگی را به شما ارائه می دهیم. اگر برای این منظور با مشکل مواجه شده و نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر داشتید، تیم تعمیر تلویزیون مرکز سخت افزار ایران، در کنار شما هستند.

راهنمای نصب و راه اندازی سینمای خانگی

نکات مهم نصب و راه اندازی سینمای خانگی

نصب سینما خانگی و اجزای آن، کار چندان دشواری نیست و معمولا خود کاربران قادر به انجام دادن آن هستند. با این حال، در نظر داشتن یک سری نکات و رعایت کردن آنها، کیفیت کار را افزایش می دهد. به عنوان مثال، بهتر است پس از پایان مراحل نصب و راه اندازی سینمای خانگی، بلندگوها را چک کرده و از عملکرد درست آنها مطمئن شوید. کابل های اتصال باند و دیگر کابل ها و اتصالات را چک کنید تا در حین نصب دستگاه، با مشکل مواجه نشوید. پیش از نصب تجهیزات، حتما برای مکان قرارگیری آنها برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

بیشتر بدانید :  با بهترین سیستم  صوتی خانگی آشنا شوید.

مراحل راه اندازی سینمای خانگی

برای نصب سینمای خانگی، از هر برندی، باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت، اجرا کنید:

انتخاب محل مناسب برای نصب تلویزیون

اولین کاری که باید برای نصب و راه اندازی سینمای خانگی انجام دهید، انتخاب محل مناسب برای نصب تلویزیون است. تلویزیون نباید در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار داشته باشد و بهتر است که در زاویه 90 درجه نسبت به پنجره نصب شود. به این ترتیب، تابش نور، اختلالی در نمایش تصاویر ایجاد نمی کند.

نصب قلاب های تلویزیون

در مرحله دوم راه اندازی سینمای خانگی، باید قلاب های تلویزیون را نصب کنید. بهتر است برای این کار، از دفترچه راهنمای تلویزیون کمک بگیرید. بسیار مهم است که در حین نصب قلاب ها، فشار بیش از حد به پیچ ها وارد نشود؛ در غیر این صورت امکان شکستن پیچ ها وجود دارد. با نصب تلویزیون روی دیوار، فضای بهتری برای تماشای برنامه ها و فیلم ها در اختیار دارید. نکته مهم تر این که اگر می خواهید تلویزیون را روی دیوار نصب کنید، حتما از پایه ها و قلاب های اصلی استفاده کرده و از کیفیت آنها مطمئن شوید.

تنظیم بخش Setup تلویزیون

در سومین مرحله نصب و راه اندازی سینمای خانگی، باید تنظیمات دستگاه را انجام دهید. مراحل تنظیمات و کالیبره کردن، در دفترچه راهنمای دستگاه آمده و بسته به برند تلویزیون، متفاوت است. اگر در این مرحله نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید، می توانید از کارشناسان نمایندگی تعمیرات تلویزیون کمک بگیرید.

جایگذاری اسپیکرهای سینما خانگی

پس از نصب تلویزیون و انجام تنظیمات مربوطه، باید اسپیکرها را جاگذاری کنید. دقت داشته باشید که بر اساس طراحی سیستم های صوتی، نقطه ای طلایی در محیط ایجاد می کنند تا صدا، با نهایت وضوح و کیفیت پخش شود. بهتر است این نقطه، روبروی تلویزیون باشد تا هم بعد زیبایی شناختی داشته باشد و هم کیفیت صدا را بهتر کند.

توصیه کارشناسان تعمیر سینمای خانگی این است که ۲ اسپیکر جلویی که در دو طرف تلویزیون قرار می گیرند، حداقل فاصله ی یک متری از هر طرف داشته باشند. اسپیکر مرکزی، مهم ترین بلندگو است و باید زیر تلویزیون قرار بگیرد تا صدا و تصویر، بیشترین هماهنگی را داشته باشند.

نصب ساب ووفر

اگر از ساب ووفر استفاده می کنید، باید آن را جایی نصب کنید که محیط اطرافش کاملا آزاد باشد. بهتر است ساب ووفرها بین اسپیکر مرکزی و اسپیکرهای کناری تعبیه شوند. البته می توانید در حین نصب و راه اندازی سینمای خانگی، چندبار ساب ووفرها را جابجا کنید تا بدانید که در کدام موقعیت، صدای بهتری را ارائه می دهند.

جاسازی اسپیکرهای کناری و پشتی سینمای خانگی

آخرین مرحله راه اندازی و نصب سینمای خانگی هم مربوط به جادهی اسپیکرهایی است که در بخش کناری و پشتی دستگاه جا می گیرند. دقت کنید که ارتفاع این اسپیکرها باید حدودا 40 سانتی متر بالاتر از اسپیکرهای مرکزی و جلویی باشد. فضای بین این بلندگوها هم باید زیاد باشد تا عملکرد بهتری داشته باشند.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *