021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

رفع ارور های موبایل

ارور های موبایل یکی از موضوعاتی است که کاربران بسیاری به دنبال یافتن روش هایی برای برطرف کردن آنها هستند. رویارویی با ارور های مختلف در گوشی های موبایل کاملا طبیعی است. منظور ما گوشی هایی است که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند. البته بسته به اینکه مدل گوشی شما و قابلیت ها و کیفیت آن چگونه است، نوع ارور می تواند متفاوت باشد.

موضوع مهم این است که رفع ارور های موبایل تنها زمانی ممکن است که بتوانید این ارور ها را به خوبی شناسایی کنید و به موقع برای برطرف کردن آنها اقدام کنید. هرچند اندروید توانایی جلوگیری از نصب و عمل کردن بدافزارها و جاسوس افزارها را دارد؛ اما با این حال باز هم امکان آلوده شدن تلفن همراه اندرویدی به بدافزارها وجود دارد. در ادامه راه هایی برای رفع ارور ها و تعمیر موبایل به شما پیشنهاد می دهیم.

رفع ارور های موبایل

چند روش برای رفع ارور های موبایل اندرویدی

ارور از کار افتادن پلی استور گوگل:

از کار افتادن Play Store  یکی از ارور هایی است که در دستگاه های اندرویدی اتفاق می افتد. اگر پس از باز کردن برنامه گوگل پلی روی گوشی خود، به صورت ناگهانی برنامه بسته یا اصطلاحا برنامه “کِرَش” شد، احتمالا حافظه موقت (Cache) این برنامه مشکل پیدا کرده است. در این حالت باید حافظه موقت برنامه گوگل پلی را پاک کنید. مسیر زیر را برای این کار دنبال کنید:

1.وارد منوی تنظیمات شوید.

2.وارد منوی برنامه ها شوید.

3.به شاخه “تمامی برنامه ها” بروید.

4.در لیست اپلیکیشن های موجود برنامه گوگل پلی استور( یا هر برنامه ای که به شکل مشابه با خطا و ارور مواجه شده است) را پیدا کنید.

5.پاک کردن حافظه موقت (Cache) را انتخاب کنید.

6.گوشی خود را یکبار خاموش و روشن کنید.

ارور از کار افتادن پلی استور گوگل
خطای از کار افتادن پلی استور گوگل

اگر انجام این مراحل برای رفع ارور های موبایل اندرویدی موثر نبود، حافظه موقت یا کَش (Cache) برنامه Google Services Framework را نیز به همین ترتیب پاک کرده و گوشی خود را ری استارت کنید.

ارور کمبود حافظه (Disk Space):

کمبود حافظه یکی دیگر از ارور های موبایل اندرویدی است که معمولا هم شایع است. اگر می خواهید یک نمای گرافیکی از میزان استفاده حافظه گوشی خود در یک صفحه به صورت خلاصه شده مشاهده کنید، می توانید برنامه DiskUsage را نصب کنید.

این برنامه فضای اشغال شده توسط هر بخش را به صورت دسته بندی شده و رنگی نشان می دهد. برای رفع ارور های موبایل باید به فکر آزادسازی فضای بیشتری از حافظه داخلی و پاک کردن برنامه های بدون استفاده، غیر ضروری یا غیرکاربردی باشید.

برای افزیش سرعت گوشی شیائومی این مطلب را بخوانید

عدم دانلود و بروزرسانی برنامه ها توسط پلی استور گوگل:

این ارور اجازه دانلود کردن از پلی استور را نمی دهد و از جمله ارور های موبایل اندرویدی است که در میان کاربران بسیار شایع است. برای رفع آن هم می توانید حافظه جانبی (Cache) پلی استور را پاک کنید و هم اینکه سابقه جستجو (History) این برنامه را پاک کنید. برای پاک کردن سابقه (History) پلی استور گوگل به شکل زیر عمل کنید

1.وارد پلی استور گوگل شوید.

2.به منوی تنظیمات بروید.

3.گزینه پاک کردن سابقه (Clear History) را انتخاب کنید.

عدم دانلود و بروزرسانی برنامه ها توسط پلی استور گوگل

از کار افتادن رابط کاربری:

از کار افتادن رابط کاربری نمونه ای دیگر از ارور های موبایل اندرویدی است. در این ارور گوشی نمی تواند تصاویر و فیلم ها را نمایش دهد و در کل صفحه ای بارگذاری نمی شود. اگر با خاموش و روشن کردن گوشی این مشکل برطرف نشود، باید کَش یا حافظه پنهان آن را از داخل تنظیمات برنامه پاک کنید. برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید؛

1.وارد منوی تنظیمات شوید.

2.به منوی تمامی برنامه ها بروید3.گزینه UI (رابط کاربری) را انتخاب کرده و حافظه نهان آن را پاک کنید.

4.گوشی خود را ری استارت کنید.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران در خدمت تمام کاربران تهرانی و شهرستانی است. این مرکز همواره در تلاش است که در بخش فروش و تعمیرات محصولات الکترونیکی و مکانیکی تمام نیاز های کاربران را تامین کند. مرکز سخت افزار ایران امکانات و تسهیلات بسیار فراوانی را برای کاربران خود در نظر گرفته است.

این امکانات در سطوح مختلف تامین کننده نیاز های مختلف کاربران است. تمام سرویس ها و خدمات مرکز سخت افزار ایران همراه با ضمانت نامه های معتبر است. آدرس شعب، ساعات کاری و شماره های تماس این مرکز را از لینک تماس با ما بیابید.

3.3/5(3 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.