021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

چطور آدرس ip پرینتر را پیدا کنیم؟

اگر به هر دلیلی نیاز به پیدا کردن آدرس ip پرینتر دارید، ادامه مطلب را دنبال کنید تا با روش های مختلف این کار آشنا شوید. پرینترهای تحت شبکه، یک آدرس IP دارند که اطلاع از آن ضروری است. اگر مشکلی در عملکرد چاپگر ایجاد شود، برای عیب یابی آن حتما باید از ip آدرس اطلاع داشت.

آدرس IP پرینتر، در تمامی برندها وجود دارد و یک عدد 12 رقمی است که از آن برای اتصال به اینترنت و یا دیگر دستگاه ها استفاده می شود. در ادامه روش ها و مراحل پیدا کردن آدرس ip پرینتر را به شما آموزش می دهیم. برای دریافت مشاوره رایگان و خدمات تخصصی تر در این زمینه با   نمایندگی تعمیر پرینتر  در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

پیدا کردن آدرس ip پرینتر

چند روش پیدا کردن آدرس ip پرینتر

برای پیدا کردن آدرس آی پی چاپگر، روش های مختلفی وجود دارد. شما می توانید این کار را به 4 روش مختلف انجام داده و از این طریق، ایرادات عملکردی  پرینتر خود را عیب یابی کنید. پیدا کردن آدرس ip پرینتر در ویندوز و مک، به شکل متفاوت انجام می شود و همچنین می توانید برای این منظور از مودم استفاده کنید. البته منوی پرینتر هم گزینه هایی دارد که نهایتا شما را به آدرس آی پی می رسانند. در بخش های بعدی هر 4 روش پیدا کردن آدرس ip چاپگر را به شما آموزش می دهیم.

یافتن آدرس IP پرینتر در ویندوز 10

برای پیدا کردن آدرس ip پرینتر در ویندوز 10، باید از طریق کنترل پنل اقدام کنید. این بخش را باز کرده و مسیر Hardware and Sound > Devices and Printers را طی کنید. سپس روی پرینتر مورد نظر کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید. در این مرحله، یک پنجره کوچک با تعدادی تب در بالای آن ظاهر می شود. به یاد داشته باشید اتصال درایور پرینتر با استفاده از یک WSD و یا یک پورت TCP/IP انجام می شود. اگر تنها سه تب ظاهر شد، به تب Web Services بروید تا آدرس ip را ببینید. در صورت نمایش 5 تب، به تب Ports بروید.

پیدا کردن آدرس IP چاپگر در مک

پیدا کردن آدرس ip پرینتر در سیستم عامل مک، کمی متفاوت است. بدین منظور باید وارد قسمت داک سیستم عامل شده و System Preferences  را باز کنید. جهت دسترسی به این بخش، می توانید از لوگوی Apple در گوشه سمت چپ بالای صفحه هم استفاده کنید. در ادامه روی Printers and Scanners کلیک کرده و از ستون سمت چپ، پرینتر موردنظرتان را انتخاب نمایید.

پیدا کردن آدرس IP چاپگر در مک

زیر Location یک عدد 12 رقمی درج شده که همان آدرس آی پی پرینتر است.

پیدا کردن آدرس IP چاپگر در مک

شناسایی آدرس IP پرینتر از طریق مودم

یکی دیگر از روش های پیدا کردن آدرس ip پرینتر، استفاده از مودم یا روتری است که اینترنت را تامین می کند. این کار مختص یک سیستم عامل نیست و می توانید مراحل آن را در مک و ویندوز و … اجرا کنید. کافی است مجوز دسترسی به تنظیمات روتر را داشته باشید تا با کمک این تنظیمات، آی پی چاپگر خود را پیدا کنید. وارد تنظیمات شده و آدرس 192.168.1.1 را در مرورگر باز کنید. سپس username  و password مربوط به مودم خود را وارد کنید.

شناسایی آدرس IP پرینتر از طریق مودم

در صورتی که username و password را فراموش کردید، از مدیر شبکه بخواهید آنها را در اختیارتان قرار دهد. در ادامه باید وارد بخش مدیریت مودم شده و در آن، جدول DHCP Client  و یا یک Client List را پیدا کنید. برای دسترسی به این بخش ها می توانید از قسمت Local Network کمک بگیرید. بعد از این که Client List را پیدا و باز کردید، روی اسم پرینتر خود کلیک کنید تا آدرس IP مربوط به آن برای شما نمایش داده شود.

پیدا کردن IP آدرس پرینتر از طریق منو

در نهایت می توانید برای پیدا کردن آدرس ip پرینتر، از منوی خود دستگاه کمک بگیرید. با مطالعه دفترچه راهنمای پرینتر، اطلاعات دقیق و کامل این کار را به دست می آورید. دقت کنید که مراحل اجرای این روش در پرینترهای مختلف، متفاوت است؛ اما روند و مسیر کلی آن یکسان است. برای مشاهده منوی پرینتر باید دکمه Home روی دستگاه را فشار دهید. سپس Preferences Options  و یا Wireless Settings  را انتخاب کنید.

در بالای صفحه جدیدی که باز می شود، آدرس IP قابل مشاهده است. اگر آی پی آدرس را ندیدید، قسمت Wireless Details را بررسی کنید. معمولا آی پی آدرس را می توانید در بخش هایی مثل Networking و یا Network Setup Options پیدا کنید. به این نکته هم توجه داشته باشید که این گزینه ها در بعضی از پرینترها، در منوهایی با عناوین TCP/IP، Network Status و یا Wi-Fi Status وجود دارند و با توجه به مدل و برند چاپگر، متفاوت هستند.

پیدا کردن IP آدرس پرینتر از طریق منو
3.5/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.