021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

دلایل خاموش شدن تلفن بی سیم چیست؟

تلفن ‌های بی ‌سیم به عنوان یکی از دستگاه‌ های مهم در خانه ماشین ‌ها، ادارات، و محیط های کاری استفاده می ‌شوند؛ اما برخی اوقات ممکن است با مشکل خاموش شدن ناگهانی مواجه شوید. خاموش شدن تلفن بی سیم ناشی از دلایل متعددی است. از جمله این دلایل می توان به خرابی یا مشکل در باتری، خرابی بیس یا پایه مادر، مشکل در اتصال بی سیم، خرابی آداپتور برق، مشکلات نرم افزاری، مشکلات سخت افزاری و بسیاری دلایل دیگر اشاره کرد. در این مقاله، به بررسی دلایل بوجود آورنده مشکل خاموش شدن تلفن بی سیم می پردازیم و به صورت تخصصی راه ‌حل ‌ها و روش های مؤثر برای مقابله با مشکل خاموش شدن تلفن بی ‌سیم را مورد بررسی قرار می دهیم.

خاموش شدن تلفن بی سیم

1. خرابی یا مشکل در باتری

یکی از دلایل مشکل خاموش شدن تلفن بی سیم مربوط به خرابی یا مشکل در باتری می شود. باتری ضعیف یا خراب می‌ تواند باعث خاموش شدن تلفن بی ‌سیم شود. جهت بررسی این موضوع، اطمینان حاصل کنید که باتری‌ ها به درستی نصب شده ‌اند و در صورت نیاز، آن ‌ها را تعویض کنید.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

2. مشکلات در اتصال بی ‌سیم

اختلالات در اتصال بی ‌سیم نیز می ‌تواند باعث خاموش شدن تلفن شوند. در رابطه با این موضوع، اطمینان حاصل کنید که تلفن در محدوده مناسب بی ‌سیم راه ‌اندازی شده و اتصال بی ‌سیم به درستی کار می ‌کند. در صورتی که ایراد همچنان وجود دارد می توانید دستگاه تلفن خود را در بخش دیگری از محیط خود نصب و راه اندازی نمایید.

این مطلب را از دست ندهید: وصل کردن تلفن ثابت به موبایل

3. نقص در آداپتور برق

خرابی و نقص در آداپتور برق نیز یکی دیگر از دلایل خاموش شدن تلفن بی سیم به حساب می آید. آداپتور برق معیوب یا خراب می ‌تواند منجر به خاموش شدن تلفن شود. جهت رفع این مشکل، آداپتور برق را بررسی کنید و در صورت لزوم، از یک آداپتور جدید استفاده کنید.

4. مشکلات سخت افزاری

مشکلات فنی و سخت افزاری مانند نقص در مدار های داخلی یا قطعات خراب می‌ توانند باعث خاموش شدن تلفن شوند. در صورتی که مشکلات فنی قابل تعمیر نیستند، به تعمیرکار متخصص، نمایندگی تعمیرات مجاز مراجعه کنید. همچنین در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است، از طریق مرکز گارانتی کننده، خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

چرا تلفن بی سیم خاموش می شود

5. خرابی پایه مادر یا بیس

یکی دیگر از دلایل مشکل خاموش شدن تلفن بی سیم پاناسونیک، مربوط به خرابی پایه مادر یا بیس دستگاه می شود. به طور کلی در صورتی که پایه مادر توانایی شارژ کردن تلفن بی سیم را از دست دهد یا دچار خرابی گردد، دستگاه تلفن بی سیم شما دچار خاموشی خواهد شد. این مشکل بر اثر به پایه رسیدن عمر مفید قطعات، نوسانات برق، آب خوردگی و بسیاری موارد دیگر بوجود می آید. در این رابطه جهت رفع این مشکل، توصیه می شود به نمایندگی های تعمیرات مجاز مراجعه نمایید. در صورتی که پایه مادر دستگاه شما قابل تعمیر نباشد، با تعویض آن می توانید ایراد پیش آمده را رفع نمایید.

خدمات تخصصی مرکز سخت افزار ایران : تعمیر تلفن پاناسونیک

6. برق خوردگی دستگاه

در صورتی که دستگاه پایه تلفن بی سیم را به اشتباه به پریز برق وصل نمایید، به دلیل عبور ولتاژ بالا از مدار اصلی آن، تلفن بی سیم شما دچار برق خوردگی شده و از کار می ‌افتد. در این شرایط دستگاه پایه خاموش می ‌شود و طبیعتاً گوشی بی سیم نیز غیر قابل استفاده می ‌شود. البته در این رابطه این مشکل قابل حل است. زیرا مشکل برق خوردگی با تعویض برخی از قطعات موجود در مدار اصلی دستگاه، رفع می شود. برخی از کاربران تلفن های خانگی گمان می ‌کنند که اگر تلفن بی سیم آن‌ ها دچار برق خوردگی شوند، چاره ‌ای جز خرید یک تلفن جدید ندارند. در حالی که هرگز این چنین نیست، زیرا خرابی ‌های تلفن بیسیم در اکثر موارد قابل رفع است.

7. آب خوردگی دستگاه

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن تلفن بی سیم مربوط به آب خوردگی دستگاه است. در صورتی که گوشی بی سیم شما در مجاورت آب یا مایعات قرار بگیرد، ممکن است باعث خاموشی آن شود. در این مورد نیز همانند برق خوردگی، تلفن بی سیم شما قابل تعمیر است. به طور کلی در صورتی که با مشکل آب خوردگی در دستگاه خود مواجه شدید، به سرعت تلفن بی سیم خود را از برق کشیده و به نمایندگی تعمیرات جهت خشک کردن دستگاه مراجعه نمایید. آب خوردگی یکی از ایراداتی است که در صورت گذر زمان ممکن است مشکلات دستگاه با بیشتر کند به همین دلیل مراجعه سریع به نمایندگی تعمیرات یا مرکز گارانتی کننده بسیار ضروری است.

8. مشکلات مربوط به مدار اصلی

در برخی از مواقع ممکن است یکی از قطعات داخلی تلفن بر اثر به پایان رسیدن عمر مفید و یا دلایل دیگر دچار خرابی شده و از کار بیفتد. در صورتی که هیچکدام از عوامل بالا منجر به خاموش شدن تلفن بی سیم شما نشده باشند، به احتمال زیاد شما با سوختن یکی از قطعات داخلی تلفن مواجه هستید. در این مورد نیز تلفن شما باید باز شده و مورد تعمیر قرار بگیرد. در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است، می توانید با مراجعه به مرکز گارانتی کننده خدمات مورد نیاز خود را به صورت رایگان دریافت نمایید.

خاموشی تلفن بی سیم

آیا می دانید: سانترال چیست؟

9. سوختن قطعه ال سی دی

سوختن قطعه ال سی دی یا صفحه نمایش، سبب خاموشی تلفن شما نخواهد شد، بلکه تنها تصویر آن را بر روی صفحه نمایش مشاهده نخواهید کرد.در صورتی که شما هیچ تصویری بر روی صفحه نمایش تلفن بی سیم مشاهده نمی ‌کنید، یا LCD تلفن شما سوخته است و یا کابل رابط یا کانکتور بین ال سی دی و مدار اصلی خراب شده است. در این شرایط با تعویض LCD مشکل تلفن بی سیم شما رفع خواهد شد.

10. مشکلات نرم ‌افزاری

نرم ‌افزار داخلی تلفن ممکن است دچار باگ و اختلال شود و به ‌عنوان نتیجه، تلفن خاموش شود. اطمینان حاصل کنید که تلفن با آخرین نسخه نرم ‌افزار کار می ‌کند و در صورت نیاز، نرم ‌افزار را بروزرسانی کنید. همچنین در صورتی که ایراد از نسخه نرم افزاری دستگاه شما نیست، یک بار باتری های دستگاه را خارج و مجددا وارد دستگاه نمایید تا با این اقدام دستگاه تلفن بی سیم شما به تنظیمات کارخانه بازنشانی شود. اگر مشکل با روش ‌های نامبرده حل نشد، توصیه می‌ شود به پشتیبانی فنی شرکت تولید کننده مراجعه کنید. خاموش شدن ناگهانی تلفن بی ‌سیم می ‌تواند از علل مختلفی ناشی شود. با دقت به علل احتمالی و اعمال راه‌ حل‌ های مناسب، مشکل معمولاً حل خواهد شد و تلفن به حالت استاندارد خود باز خواهد گشت.

1/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.