021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

چرا کامپیوتر صدا ندارد؟

قطع شدن صدای کامپیوتر، دلایل مختلفی دارد و در عین حال، راهکارهای متعددی که در ادامه مطلب آنها را معرفی و بررسی می کنیم. وقتی کامپیوتر صدا ندارد، باید عوامل مختلف نرم افزاری و سخت افزاری را بررسی و برطرف کرد. معمولا مسئله نرم افزاری است و با اصلاح تنظیمات و اقداماتی از این دست حل می شود.

اما اگر ایراد از قطعات سخت افزاری باشد، باید با تعمیر و یا تعویض قطعات آسیب دیده، مشکل را برطرف کرد. ما دلایل قطع شدن صدای کامپیوتر و راهکارهای حل این مشکل در ویندوز را به شما آموزش می دهیم. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر و مشاوره رایگان با نمایندگی تعمیر کامپیوتر  در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

چرا کامپیوتر صدا ندارد؟

دلایل قطع شدن صدای کامپیوتر

عوامل متعددی ممکن است موجب صدا نداشتن کامپیوتر شوند. به عنوان مثال اگر تنظیمات ایراد داشته باشد، صدا قطع شده و یا مشکلاتی خواهد داشت. اگر صدای سیستم در مواقع وصل کردن هدفون یا هدست یا اسپیکر قطع می شود، احتمالا ایراد از تجهیزات جانبی است. همچنین ممکن است پورت های اتصال مشکل داشته و یا کابل ها دارای قطعی و وصلی باشند.

همچنین ممکن است تنظیمات مربوطه را به درستی انجام نداده باشید. حتی این احتمال وجود دارد که پورت یا جک صدا درست کار نکند. بجز این موارد، خرابی مادربرد را نیز می توان به عنوان یکی از دلایل قطع شدن صدای کامپیوتر در نظر گرفت. گاهی حتی بروز رسانی ویندوز 10  مشکلاتی را در صدای سیستم ایجاد می کند.

میخوای بدونی چرا کامپیوتر هنگ می کند ؟ پس مقالشو بخون !

راهکارهای حل مشکل صدا نداشتن کامپیوتر

اصلاح تنظیمات صدا

در صورت قطع شدن صدای کامپیوتر، قبل از هر کاری تنظیمات صدا را چک کرده و در صورت نیاز، این بخش را اصلاح نمایید. بدین منظور روی آیکون اسپیکر راست کلیک کرده و playback device را انتخاب کنید. اگر از تجهیزات صوتی (اسپیکر، هدفون و …) استفاده می کنید، مطمئن شوید که خروجی به درستی انتخاب شده است.

گزینه playback device   را انتخاب کرده و اسپیکر مورد نظرتان را در لیستی که نمایش داده می شود، برگزینید. فراموش نکنید که باید دستگاه های متصل شده را Ready کنید و پورت هایی که هیچ چیزی به آنها وصل نیست را “Not plugged in”  نمایید. بهتر است این مراحل را برای تمام دستگاه ها و تجهیزات صوتی متصل به رایانه انجام دهید.

حل مشکل صدا نداشتن کامپیوتر

بررسی اتصالات

راه حل دیگر مشکل قطع شدن صدای کامپیوتر، بررسی اتصالات مربوط به صداست. به عنوان مثال باید اسپیکر و تمامی سیم های آن را چک کرده و مطمئن شوید که ایرادی ندارند. بهتر است پیش از مراجعه به نمایندگی و مراکز تعمیرات کامپیوتر، چندبار سیم ها را جابجا کنید تا از عملکرد درست و بی نقص آنها مطمئن شوید.

بروز رسانی سیستم عامل

گاهی تنها با آپدیت کردن ویندوز، مشکل قطع شدن صدای کامپیوتر برطرف می شود. با این کار، باگ های احتمالی نسخه قبلی از بین می روند و برخی از ایرادات سیستمی، همچون قطع شدن صدا و … هم حل می شوند. در ویندوز، منوی start را باز کرده و در کادر جستجو، عبارت windows update را تایپ کنید.

در فهرستی که نمایش داده می شود، چک کرده و مطمئن شوید که نسخه جدید ویندوز ارائه شده است. اگر هیچ لیستی وجود نداشت، روی دکمه check for update کلیک کنید تا بروزرسانی های ارائه شده پیدا شوند. سپس روی لینک  view available updates کلیک کرده و سیستم را بروز رسانی نمایید.

بروز رسانی سیستم عامل

پیشنهاد سایت : چگونه مشکل خوانده نشدن فلش توسط کامپیوتر را برطرف کنیم ؟

نصب مجدد درایورهای صدا

راهکار دیگر نرم افزاری برای حل مشکل قطع شدن صدای کامپیوتر، بروز رسانی و یا نصب  مجدد درایورهای صداست. اگر درایورها قدیمی بوده و یا مشکلی داشته باشند، صدا هم ایراد خواهد داشت. برای حل مشکل، پوشه Device manager   را باز کرده و وارد تب sound ,video and game controllers   شوید. سپس روی دستگاهی که مد نظر دارید دابل کرده و ببینید که آیکن ! یا ? کنار آن وجود دارد یا نه.

چرا کامپیوتر صدا ندارد

اگر این آیکون ها را دیدید، یعنی درایور صدا مشکل دارد و باید آن را مجددا نصب کنید. روی سربرگ Driver  کلیک کرده و update driver  را انتخاب کنید. در صورت انتخاب گزینه search automatically for update driver software    ، ویندوز به صورت آنلاین، برای درایورهای سالم جستجو می کند. درایورهای پیدا شده به صورت اتوماتیک دانلود و نصب می شوند و با ری استارت شدن سیستم، مشکل صدا نداشتن رایانه هم حل می شود.

3.3/5(15 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.