021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

نحوه ی تمیز کردن مایکروفر

تمیز کردن مایکروفر یکی از مراقبت‌های لازم برای حفظ بهداشت و عملکرد مناسب این دستگاه است. کثیف شدن مایکروفر باعث می‌شود که بوی نامطبوعی از آن سرایت کند و ممکن است باعث تغییر طعم و رنگ غذاهایی شود که در آن گرم می‌شوند. همچنین، چربی و کثیفی‌های داخل مایکروفر می‌توانند باعث آسیب دیدن و خراب شدن قطعات داخلی و الکترونیکی آن شوند و نیاز به تعمیرات مایکروفر باشد.

برای تمیز کردن مایکروفر، شما می‌توانید از روش‌های ساده و سریع استفاده کنید . این روش‌ها با استفاده از مواد طبیعی و خانگی، مانند آب لیمو، سرکه، جوش شیرین و صابون، به شما کمک می‌کنند تا چربی و کثیفی‌های داخل مایکروفر را به راحتی حل و پاک کنید. همچنین، این روش‌ها به عنوان رفع کننده بو نیز عمل می‌کنند و باعث خوشبو شدن مایکروفر می‌شوند.

نحوه ی تمیز کردن مایکروفر

آموزش روش های تمیز کردن مایکروفر

در این مقاله ی آموزشی به آموزش ترفندهای تمیزکردن مایکروفر می پردازیم.

 • استفاده از سرکه
 • استفاده از ترکیب آبلیمو و سرکه
 • استفاده از آب و صابون
 • استفاده از جوش شیرین

آموزش تمیز کردن مایکروفر با استفاده از سرکه

سرکه نیز مانند جوش شیرین، می‌تواند به رفع بو و چربی کمک کند. برای تمیزکردن مایکروفر با سرکه، یک قاشق سوپ خوری سرکه سفید را با یک کاسه آب مخلوط کرده و به مدت ۳ الی ۶ دقیقه آن را داخل مایکروفر قرار دهید تا کثیفی‌ها و آلودگی‌های چسبیده به محیط داخلی مایکروفر را نرم کند.

بعد از گذشت ۶ دقیقه درب مایکروفر را باز کنید و با استفاده از اسفنج و محلول سرکه سفید داخل مایکروفر را نیز تمیز کنید.

استفاده از ترکیب آبلیمو و سرکه

آب لیمو نیز یک تمیز کننده طبیعی و قدرتمند است. برای تشکیل این محلول ابتدا کاسه‌ای بردارید و ترکیب آب، لیمو و سرکه را در این کاسه بریزید. برای این روش، شما باید 2 تا 3 قاشق سوپ خوری آب لیمو را با 2 تا 3 فنجان آب در یک کاسه نشکن مخلوط کرده و آن را به مدت 2 دقیقه در مایکروفر قرار دهید. 

آب لیمو باید در مایکروفر بجوشد و بخار آن باعث شود کثیفی‌های داخل مایکروفر ذوب شوند. سپس با استفاده از یک پارچه یا اسفنج مرطوب، داخل مایکروفر را پاک کنید پس از پایان کار دستگاه، بین ۳ الی ۵ دقیقه درب آن را باز نکنید و اجازه دهید که محلول بخار شده، تمام کثیفی‌های چسبیده به دستگاه را ذوب کند. در انتها نیز به‌وسیله یک دستمال آلودگی‌ها را از روی سطح آن پاک ‌کنید.

استفاده از آب و صابون

اگر تمایل به استفاده از محلول‌های ترش ندارید، می‌توانید از صابون و آب برای تمیز کردن مایکروفر استفاده کنید. برای این روش، شما باید صابون ظرفشویي را با آب گرم در یک کاسه مخلوط کرده دستگاه را از برق بکشید و تمامی متعلقات داخل آن را در صورت جداشدن خارج کرده و به‌صورت جداگانه بشویید. سپس یک اسفنج را بردارید و به کمک محلول آب و صابون تمامی چربی‌ها و آلودگی‌های داخل دستگاه را پاک‌کنید و با یک حوله خشک، داخل مایکروفر را خشک کنید.

استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین می‌تواند به عنوان یک رفع کننده بو و چربی عمل کند. تمیز کردن مایکروفر با جوش شیرین یکی از روش‌های ساده و ارزان است که می‌توانید در خانه انجام دهید. برای این کار، شما فقط به یک کاسه آب و یک قاشق سوپ خوری جوش شیرین نیاز دارید. 

بعد از تمیز کردن مایکروفر با جوش شیرین، شما می‌توانید از بوی خوشایند آن لذت ببرید. جوش شیرین نه تنها چربی وکثیفی‌های داخل مایکروفر را حل می‌کند، بلکه به عنوان یک رفع کننده بو نیز عمل می‌کند. روش های تمیزکردن مایکروویو با جوش شیرین در ادامه ذکر می شوند.

روش های تمیز کردن ماکروفر با جوش شیرین

 • مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کرده تا یک ترکیب خمیری تشکیل شود.سپس این ترکیب خمیری را روی قسمت‌هایی که دارای لکه‌های سخت و مقاوم هستند قرار دهید و صبر کنید تا خمیر رنگ زرد به خود بگیرد. در انتها نیز محل موردنظر را با استون یا همان لاک‌پاک‌کن تمیز کنید.
 • یک کاسه آب را با یک قاشق سوپ خوری جوش شیرین مخلوط کنید و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه در مایکروفر گرم شود. پس از اتمام کار دستگاه، تا ۵ دقیقه درب آن را باز نکنید تا بخار موجود از چربی و جوش شیرین تمامی آلودگی‌ها و چربی‌های موجود در مایکروفر را کاملا از بین ببرد.

نکات کلیدی در مورد تمیز کردن مایکروویو

قبل از تمیزکردن مایکروفر دانستن چند نکته کلیدی ضروری است که در ادامه ذکر می شود.

 • برای تمیز کردن داخل دستگاه ، آن را از برق بکشید.
 • برای تمیز کردن گرد و غبار داخل مایکروفر از جاروبرقی استفاده کنید.
 • از بازکردن داخل مایکروویو پرهیز نمایید، زیرا احتمال برق گرفتگی زیاد است.
 • هرگز تا زمانی که دستگاه خشک نشده است، آن را به برق نزنید.
 • در زمان کار مراقب باشید، کاغذ میکا در دستگاه شما خیس نشود.
 • از ورود هر گونه رطوبت به صفحه کلید مایکروفر جلوگیری کنید.
 • بعد از هر با استفاده از مایکروفر داخل دستگاه را تمیز کنید.
5/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.