021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر مایکروفر

برای تعمیر مایکروفر، ابتدا باید مشکل دستگاه را به درستی گزارش دهید و از کارشناس تعمیرات ماکروفر بخواهید برای عیب یابی مایکروفر اقدام نماید. از جمله مشکلات رایج مایکروفر ، عدم گرم شدن صحیح غذا ، درب  ماکروفر که به درستی قفل نمی شود یا نمایشگر دستگاه که کار نمی کند، در صورت بروز این مشکلات ممکن است نیازمند تعویض قطعات خاصی باشد. همچنین، قبل از هر تعمیری، حتماً مطمئن شوید که مایکروفر از برق جدا شده است و ایمنی را رعایت کنید.

توصیه می شود تعمیرات ماکروفر را به تکنسین های مجرب نمایندگی های مجاز بسپارید. تعمیرات تخصصی انواع مایکروویو در مرکز سخت افزار ایران همراه با گارانتی انجام می شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با روند تعمیرات ماکروفر آشنا شویم.

تعمیر مایکروفر

تعمیر ماکروفر در تهران

اگر ساکن تهران هستید، در صورت بروز مشکلاتی در مایکروفر خود و نیاز به تعمیر دستگاه، می‌توانید به بخش خدمات تعمیر ماکروفر در تهران مراجعه کنید. تعمیرکاران ماهر و مجرب در زمینه تعمیر ماکروفر در این منطقه فعالیت می‌کنند. آن‌ها قادرند هرگونه خرابی را تشخیص داده و با استفاده از قطعات یدکی اورجینال و تکنولوژی‌های روز دستگاه شما را به حالت عالی برگردانند.

تعمیر مایکروفر در کرج

در صورت نیاز به تعمیر ماکروفر در شهر کرج، می‌توانید به خدمات تعمیر ماکروفر در این منطقه مراجعه کنید. تعمیرکاران ماهر مرکز سخت افزار ایران در این شهر با استفاده از تجهیزات و ابزارهای حرفه‌ای مشکلات دستگاه شما را شناسایی و تعمیر می کنند. لذا  می‌توانید از آن ها خدمات تعمیراتی با کیفیت و با گارانتی مناسب را دریافت کنید.

هزینه تعمیر ماکروفر

برآورد هزینه تعمیرات مایکروفر را باید بر اساس نوع خدماتی که برای رفع مشکلات این دستگاه ها انجام می شود انجام داد. گاهی اوقات مشکلات ماکروفر به نحوی است که با چند مرحله ساده می توان آن را برطرف کرد. اما همیشه هم این طور نیست و در مواردی هم ممکن است برای تعمیر ماکروفر به تعویض قطعات آن نیاز باشد.

تعویض قطعه قطعا هزینه های بیشتری را به دنبال دارد و بسته به این که چه قطعه ای در دستگاه دچار مشکل شده است، هزینه های تعمیر و تعویض قطعات ماکروفر چقدر است. علاوه بر این مدل و برند مایکروفر هم در برآورد هزینه ها موثر است و بسته به این که مدل ماکروفر چیست و از چه برندی است، قیمت تعمیرات متفاوت است.

تعمیرات ماکروفر در محل

در صورتی که تمایل دارید تعمیر ماکروفر خود را در محل سکونتتان انجام دهید، خدمات تعمیر ماکروفر در محل می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. تعمیرکاران حرفه‌ای ما با تجهیزات لازم به محل شما می‌آیند و خرابی را تشخیص داده و تعمیر می‌کنند. این روش به شما درصرفه جویی در زمان و هزینه خدمات کمک می کند.

خدمات تعمیر مایکروویو

خدماتی که برای تعمیرات مایکروفر انجام می شود بسته به نوع مشکل دستگاه متفاوت است. گاهی تنها تعمیر یک قطعه انجام می شود و گاهی هم تعویض چندین قطعه برای رفع مشکل ماکروفر و تعمیر آن ضرورت دارد. رایج ترین خدمات تعمیر مایکروویو شامل موارد زیر می شود:

 • تعمیر یا تعویض قفل درب یا میکروسوئیچ درب
 • تعمیر و تعویض برد الکترونیکی ماکروفر
 • تعمیر و تعویض لامپ مگنترون
 • تست اشعه مایکروفر
 • تعویض فنر، دسته متحرک، دکمه ها و کلیدهای مایکروفر
 • تعمیر کنترل پنل یا صفحه نمایش
 • تعمیر موتور چرخشی یا تعویض آن
 • تعمیر اتصالات و مدارهای الکترونیکی دستگاه مانند سیم کشی المنت یا سوکت های آن
 • تعمیر فن ماکروفر
 • تعمیر درب مایکروفر
 • تعمیر و تعویض ترموستات
 • تعمیر برد ایمنی ماکروفر و ….

نکته مهم این که در زمینه تعمیر مایکروفر باید بر اساس مشکلی که در دستگاه ایجاد شده پیش رفت. برای مثال ممکن است همزمان هم خرابی برد الکترونیکی و هم خرابی میکروسوئیچ دلیل بروز چند مشکل در ماکروفر مانند گرم نکردن یا بسته نشدن درب آن باشند. در نتیجه برای تعمیر کردن ماکروفر باید مشکلات رایج آنها را شناخت و بر اساس این موارد روند تعمیر و عیب یابی را تعیین کرد.

تعمیرات مایکروفر

تعمیر درب مایکروفر

یکی دیگر از خدمات مهم در خصوص تعمیرات مایکروفر، تعمیر درب این دستگاه هاست. گاهی اوقات درب مایکروفر باز نمی شود یا این که نمی توان آن را بست. در این شرایط یا قفل درب خراب است یا این که میکروسوئیچ درب ماکروفر دچار مشکل شده و به همین دلیل درب به درستی باز و بسته نمی شود.

البته اگر فنر درب مایکروفر هم خراب شده باشد درب به درستی باز و بسته نمی شود. دسته متحرک مایکروفر قطعه دیگری است که خرابی آن می تواند موجب بروز مشکل در باز یا بسته شدن درب مایکروفر شود. در تمام این شرایط برای تعمیر مایکروفر باید با تعویض قفل، میکروسوئیچ، فنر یا دسته متحرک مشکل باز یا بسته شدن درب ماکروفر را برطرف کرد.

تعمیر ترموستات ماکروفر

یکی از قطعات اصلی و مهم در مایکروفرها ترموستات آن است. ترموستات وظیفه دارد تا دمای دستگاه را در یک حد مشخص به صورت ثابت نگه دارد و این کار را با قطع و وصل کردن مگنترون انجام می دهد. در نتیجه در صورت خرابی آن تنظیم دمای مایکروفر به هم خورده و به این ترتیب اولین نشانه خرابی ترموستات می تواند گرم شدن بیش از حد بدنه مایکروفر باشد. در صورت کار نکردن ترموستات مشکلات دیگری نیز در دستگاه ایجاد می شود که از جمله آنها می توان به داغ نشدن المنت حرارتی، حرارت نداشتن المنت جوش، کار نکردن پخت تایمری و دقیق نبودن دمای مایکروفر اشاره کرد. 

در تمام این موارد عملکرد دستگاه دچار مشکل می شود. بنابراین باید ابتدا ترموستات بررسی و عیب یابی شود و بعد از آن اگر امکان تعمیر وجود نداشت، با یک ترموستات جدید برای تعمیر مایکروفر مورد نظر، مشکل دستگاه برطرف شود.

تعمیر فن ماکروفر

یکی دیگر از قطعات بسیار مهم در تعمیر مایکروفر، تعمیرات فن در این دستگاه هاست. فن هم از جمله قطعاتی است که اگر خراب شود و درست کار نکند بدنه مایکروفر بیش از اندازه معمول داغ می شود. فن موظف است با فعالیت خود دمای دستگاه را پایین آورده و آن را خنک کند. گاهی اوقات خرابی فن با داغ شدن بیش از حد دستگاه و گرمای بالای آن مشخص می شود و گاهی نیز سر و صدای زیاد فن نشان دهنده خراب شدن این قطعه است. 

اگر فن درست کار نکند و به موقع تعمیر نشود ممکن است سایر قطعات مایکروفر، خصوصا مدارهای داخلی آن نیز در اثر گرمای زیاد آسیب ببینند. بنابراین مهم است که در صورت احتمال خرابی فن در اسرع وقت برای عیب یابی و تعمیرات مایکروفر به یک مرکز تخصصی در زمینه تعمیر این دستگاه ها مراجعه کرد.

تعمیر میکروسوئیچ مایکروفر

میکروسوئیچ یک قطعه مهم دیگر در ماکروفرهاست که از باز شدن درب این دستگاه ها در زمان روشن بودن و کار کردن مایکروفر جلوگیری می کند. در نتیجه عمدتا نقش این قطعه در مایکروفرها در زمینه امنیت دستگاه ست. اگر میکروسوئیچ درست کار کند قاعدتا در صورت باز بودن درب دستگاه، نباید مایکروفر روشن شده و کار کند. 

در مایکروفرها سه نوع میکروسوئیچ وجود دارد که علاوه بر جلوگیری از کار کردن دستگاه در زمان باز بودن درب، ولتاژ را نیز به دیود و مگنترون می رسانند. کارکرد بیش از حد و قرار گرفتن بیش از حد در معرض گرما از اصلی ترین دلایل این قطعه است. بنابراین در صورت خرابی معمولا بعد از یک تست و بررسی تخصصی که با استفاده از اهم سنج و … انجام می شود، در صورت نیاز برای تعمیر مایکروفر این قطعات تعویض می شود تا امنیت استفاده از مایکروفر مجددا به دست بیاید و مشکل برطرف شود.

تعمیر لامپ مگنترون

یکی از گزینه های رایج تعمیر مایکروفر، تعمیر لامپ مگنترون است. این لامپ وظیفه گرم کردن غذا را به عهده دارد. این لامپ ترکیبی از مغناطیس و الکتریسیته است و به همین دلیل برای تعمیر آن به مهارت بالایی نیاز است. در صورتی که غذا گرم نشود یا مایکروفر جرقه بزند احتمال خرابی لامپ مگنترون وجود دارد.

شل شدن رادیاتورهای مگنترون یا ترک خوردن لامپ ها مشخص می کند که باید این لامپ تعویض شود. البته آسیب دیدگی آنتن مگنترون یا از حالت عادی خارج شدن سر مسی دستگاه هم به این معنی است که این قطعه خراب است و باید آن را تعویض کرد.

نمایندگی تعمیر مایکروویو

خدمات تعمیر ماکروفر با گارانتی

خدمات تعمیر ماکروفر با گارانتی مرکز سخت افزار ایران به شما این اطمینان را می‌دهد که در صورت بروز مشکلات بعد از تعمیر، می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید و مشکل را رفع کنید. همچنین، این نشان از کیفیت و اعتماد به خدمات تعمیر پیشنهادی است.

مشکلات رایج مایکروفرها

مایکروفرها دارای چندین قطعه بسیار مهم اند و در صورت بروز مشکل در آنها ممکن است اختلالاتی در عملکرد مایکروفرها ایجاد شود. رایج ترین مشکلات مایکروفر که به دنبال آن به تعمیر مایکروفر نیاز است شامل موارد زیر می شود:

 • گرم نشدن غذا در مایکروفر
 • روشن نشدن ماکروفر
 • جرقه زدن مایکروفر
 • نچرخیدن سینی در داخل ماکروفر
 • کار نکردن گریل در مایکروفر
 • بسته نشدن درب ماکروفر
 • کار نکردن فن مایکروفر
 • صدا دادن ماکروفر

مشکلات دیگری هم ممکن است در مایکروفرها دیده شود، اما این مشکلات رایج ترین ایراداتی است که در صورت بروز آنها سریعا به تعمیرات مایکروفر نیاز است. در ادامه بیشتر به بررسی برخی از این مشکلات و نحوه تعمیر کردن مایکروفر با این مشکلات می پردازیم.

رفع مشکل روشن نشدن ماکروفر

یکی از رایج ترین مشکلاتی که مایکروفرها دارند روشن نشدن آنهاست. روشن نشدن مایکروفر می تواند به دلایل مختلفی باشد که بسته به آن نحوه تعمیر مایکروفر هم متفاوت است. دلایلی مانند خرابی سوئیچ درب، فیوز سرامیکی، خرابی فیوز حرارتی، خرابی قفل و سوئیچ درب، خرابی و بروز مشکل در دیود ولتاژ بالا و خرابی لامپ مگنترون همگی می توانند دلیل روز نشدن مایکروفر باشند.

برای مثال سوئیچ درب وظیفه قطع برق در زمان باز بودن درب را دارد و در حالت بسته بودن درب هم قدرت عملکرد مایکروفر را فراهم می کند. در نتیجه خرابی آن می تواند موجب روشن نشدن مایکروفر شود و در این شرایط باید سوئیچ درب تعویض شود. مورد بعدی فیوز سرامیکی است که کار آن محافظت از اجزای داخلی مایکروفر خصوصا در برابر نوسانات برقی است. در نتیجه ممکن است خود این قطعه آسیب ببیند.

از فیوز سرامیکی آسیب ببیند به دلیل بروز یک نقص فنی و محافظتی در سیستم مایکروفر، دستگاه روشن نمی شود. فیوزهای حرارتی هم موظف به قطع کردن حرارت به دنبال افزایش بیش از حد دمای مایکروفر هستند. بنابراین اگر خراب شوند، به منظور محافظت از دستگاه و حفظ ایمنی، مایکروفر روشن نمی شود. در تمام این موارد برای رفع مشکل دستگاه باید این قطعات را تعویض کرد.

رفع مشکل گرم نشدن غذا در مایکروفر

یکی دیگر از مشکلات رایج ماکروفرها گرم نشدن غذا در آن است. کار اصلی مایکروفر گرم کردن غذاست و اگر چنین کارکردی نداشته باشد عملا بی استفاده است. گاهی اوقات تنها دلیل این که ماکروفر مانند همیشه نمی تواند در یک مدت زمان سریع غذاها را گرم کند، استفاده از دستگاه در اوج ساعات مصرف برق است. گاهی نیز کثیف بودن درون مایکروفر دلیل بروز این مشکل است. حجم بیشتر غذا و غذاهایی که چربی یا آب بیشتری دارند هم باید بیشتر در مایکروفر بمانند.

در صورتی که هیچ یک از این موارد نباشد و اصلا غذا درون مایکروفر گرم نشود، برای تعمیر مایکروفر و رفع مشکل آن باید قطعاتی مانند درب دستگاه، دیودها خازن های مایکروفر، برد الکترونیکی، ترانش های ولتاژ مایکروفر، فیوز حرارتی و محافظ حرارتی و مگنترون را بررسی و عیب یابی کرد. این قطعات در صورت خرابی به تعمیر و تعویض سریع نیاز دارند تا مشکلات جدی تری برای ماکروفر به وجود نیاید.

رفع مشکل نچرخیدن سینی در ماکروفر

یکی دیگر از ویژگی های مایکروفر که در صورت کار نکردن آن به تعمیر مایکروفر نیاز است، چرخش سینی درون این دستگاه هاست. این چرخش برای این است که گرما به صورت یکنواخت به تمام قسمت های غذا برسد و پروسه حرارت دهی بهتر انجام شود. باز هم قطعات و بخش های مختلفی می توانند عامل این نچرخیدن باشند که در صورت بروز این مشکل باید آنها را بررسی و برطرف کرد. یکی از آنها خرابی موتور چرخشی مایکروفر است.

اگر موتور سالم بود و باز هم چرخش انجام نشد احتمال دارد که کنترل پنل و نمایشگر مایکروفر دچار مشکل شده باشد. نکته دیگر این که برای چرخش سینی درون ماکروفر یک اتصال بین موتور چرخشی و صفحه نمایش وجود دارد که اگر در آن مشکلی ایجاد شود، سینی درون دستگاه نمی چرخد.

در نهایت ساییدگی در قسمت اتصال صفحه گردان به موتور، خرابی کوپلینگ موتور، خرابی شفت موتور و خرابی دکمه ها و کلیدهای روی مایکروفر می تواند عامل این نچرخیدن باشد. برای تعمیرات مایکروفر باید این قطعات و بخش ها را به صورت تخصصی توسط تکنسین های تعمیر لوازم خانگی  عیب یابی کرد و در صورتی که مشکل از آنها بود با تعمیر یا تعویض شان مشکل دستگاه را برطرف کرد.

رفع مشکل کار نکردن گریل مایکروفر

از دیگر مشکلات رایجی که در مایکروفرها ممکن است ایجاد شود، کار نکردن گریل در این دستگاه هاست. باز هم موارد مختلفی می تواند عامل از کار افتادن گریل مایکروفر باشد. برای مثال اگر ترموستات یا برد ایمنی مایکروفر از کار افتاده باشد، گریل نیز کار نمی کند. بنابراین باید آنها را تعمیر یا تعویض کرد. گاهی اوقات برد ایمنی و ترموستات را می توان تعمیر کرد و گاهی نیز تنها باید تعویض شوند. بنابراین برای تعمیر مایکروفر در صورت کار نکردن گریل باید ترموستات یا برد ایمنی تعمیر و تعویض شود.

چرا مایکروفر بعد از چند ثانیه خاموش می شود؟

گاهی اوقات دلیل مراجعه کاربران برای تعمیر مایکروفر، خاموش شدن این دستگاه ها چند ثانیه بعد از روشن کردن شان است. این حالت هم به عیب یابی دقیقی نیاز دارد. گاهی تنها نوسانات برقی و کم و زیاد شدن ولتاژ دلیل بروز این مشکل است. اما ممکن است مشکل به وجود آمده به خرابی قطعات داخلی مایکروفر هم ربط داشته باشد. برای مثال اگر خازن ها معیوب باشند، به دلیل پرش فیوز ماکروفر خاموش می شود.

خرابی و از کار افتادن فن هم می تواند دلیل بروز این مشکل باشد که در این شرایط باید برای تعمیرات مایکروفر، فن آن بررسی و تعمیر شود. خرابی سوئیچ ها، کلیدهای اتصال درب مایکروفر، برد اصلی، صفحه کلید، پنل مایکروفر و … نیز هر کدام به نوبه خود می توانند دلیل خاموش شدن مایکروفر چند ثانیه بعد از روشن کردن آن باشند. در هر یک از این حالت ها بعد از بررسی و عیب یابی دقیق دستگاه و تک تک این قطعات باید با تعمیر یا تعویض شان مشکل به وجود آمده را برطرف کرد.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.