021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

نصب سانترال

سانترال یک سیستم مخابراتی کاربردی است که به کاربران اجاز می دهد از یک خط تلفن شهری، چندین داخلی فرعی بگیرند. به این ترتیب، فرایند برقراری ارتباط در شرکت ها و سازمان های بزرگ نیز با راحتی بیشتر و البته هزینه ی بسیار کمتری انجام می گردد. تلفن های سانترال، امکان بهره مندی از این سرویس را راحت تر کرده اند و کاربران می توانند با استفاده از آنها، ارتباطات مورد نظرشان را برقرار نمایند.

جالب است بدانید که سانترال، در انواع مختلف پر ظرفیت و کم ظرفیت تولید شده و بر حسب نیاز سازمان، می توان از یکی از این مدل ها استفاده کرد. مساله ای که بیشترین تاثیر را در کیفیت عملکرد این محصول دارد، نصب سانترال است. اگر فرایند نصب و راه اندازی سانترال به اشتباه و یا به صورت ناقص انجام شود، بدون شک بهره ی لازم را از آن نخواهید برد و در کار با آن دچار مشکلات جدی خواهید شد.

در ادامه ی این مطلب، شما همراهان عزیز را با نکات کاربردی و مهمی در مورد راه اندازی سانترال آشنا می کنیم که کمک می کند بتوانید فرایند مورد بحث را به درست ترین شکل ممکن انجام دهید. همچنین شما عزیزان می توانید کمک های تخصصی تر برای نصب سانترال را از تکسین های کارکشته و مجرب نمایندگی تعمیرات سانترال در مرکز سخت افزار ایران دریافت نمایید.

مراحل نصب سانترال

صرف نظر از این که سانترال مورد نظر شما از نوع کم ظرفیت است یا پر ظرفیت، برای نصب آن باید مراحل کلی را پشت سر بگذارید. تفاوت نصب این دو محصول در برخی جزئیات است که متخصصین حوزه ی مربوطه از آنها مطلع بوده و قادر به اجرای آنها می باشند. مراحل اصلی نصب سانترال عبارتند از:

1- انتخاب مکان مناسب جهت نصب سانترال

2- تهیه نقشه مخابراتی مناسب

3- سیم بندی داخلی ها و آرایش پست

4- نصب سانترال

5- نصب و راه اندازی تجهیزات جانبی

6- انجام تنظیمات سانترال و وارد کردن کدهای مربوطه

7- کابل کشی سانترال

نصب سانترال کم ظرفیت

همانطور که اشاره شد، سانترال انواع مختلفی دارد که می توانید با توجه به ظرفیت خط و نیاز سیستم، از یکی از آنها استفاده کنید. برای نصب و راه اندازی سانترال کم ظرفیت، باید از ابزار و تجهیزاتی همچون: مولتی متر، سیم چین و انبردست، دریل، فازمتر و پیچ گوشتی استفاده کنید. پس از طی کردن مراحل کلی و یکسان نصب سانترال ، دستگاه سانترال کم ظرفیت را روشن کنید. سپس تلفن سانترال کم ظرفیت را به JACK 01 متصل نمایید.

با فشار دادن دکمه های program و * و # ، پسورد مورد نظرتان را وارد کرده و سپس، کدهای مربوطه را به دستگاه بدهید. توجه کنید که فرایند کددهی به درستی انجام شود تا در آینده عملکرد دستگاه با مشکل همراه نگردد. پس از طی این مراحل، برای تکمیل فرایند نصب، دکمه Sp phone را فشار دهید. حالا برای save آن، از دکمه store استفاده کنید.

لازم است بدانید که سانترال کم ظرفیت، برای استفاده در مجموعه های کوچک مناسب است و ظرفیت تغییر پذیری چندان بالایی ندارد. پس از نصب کامل دستگاه مرکزی، چنانچه در هریک از مراحل نصب سانترال کم ظرفیت با مشکل مواجه شده یا نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید، می توانید از کارشناسان نمایندگی تعمیر سانترال مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

نصب سانترال پر ظرفیت

نوع دیگر سانترال که قابلیت های متعددی را برای کاربران فراهم می کند، سانترال پر ظرفیت است. این دستگاه، انعطاف پذیری بسیار بالایی داشته و در مقایسه با نوع کم ظرفیت، می توان استفاده بیشتری از آن برد. اگر قصد استفاده از این مدل را در سازمان یا شرکت خود دارید، برای راه اندازی آن نیاز به کامپیوتر دارید. جهت نصب سانترال پر ظرفیت، باید اول عدد دلخواه خود را با کامپیوتر ثبت کرده و به این ترتیب، نحوه برقراری تماس داخلی و خارجی در سیستم سانترال را برنامه ریزی نمایید.

باید به این نکته هم توجه داشته باشید که شماره های تنظیم شده در مدل پر ظرفیت سانترال، اختصاصی بوده و فقط یک تلفن می تواند آن شماره را در اختیار داشته باشد. نکته ی دیگر این که هر سیم تلفن متصل به این دستگاه، نام مشخصی داشته و در صورت جابجایی تلفن، شماره داخلی تغییر پیدا می کند. سازگاری با محیط ip یکی از مهم ترین ویژگی های سانترال پر ظرفیت است که استفاده از آن را مقرون به صرفه تر کرده است.

نمایندگی تعمیرات سانترال

نمایندگی تعمیرات سانترال مرکزی است که بررسی و ترمیم انواع مدل های این محصول در آن انجام می گردد. فرایند ترمیم در این مرکز توسط جمعی از متخصصین و تکنسین های این حوزه انجام می شود. اجرای انواع کد های دستوری در تلفن های سانترال، بررسی مشکلات ریز و درشت سیستم سانترال، بررسی صدای نویز در تلفن سانترال و بسیاری مشکلات دیگر، در حوزه کاری متخصصان این مرکز قرار دارد.

در این مرکز از تجهیزات و ابزارآلات پیشرفته و مدرن برای عیب یابی، ترمیم و تعمیر سانترال استفاده می شود. کاربر می تواند مطمئن باشد که خدماتی بی عیب و نقص را از متخصصین نمایندگی تعمیرات سانترال دریافت خواهد کرد. تعمیرکاران و تکنسین های ما با گذراندن دوره ای پیشرفته نصب و تعمیرات سانترال، این اطمینان را به کاربران می دهند که مشکلات سیستم و دستگاه مورد نظرشان به شکلی حرفه ای برطرف خواهد شد.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.