021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

چرا پکیج انفجاری روشن می شود؟

تابحال انفجاری روشن شدن پکیج را تجربه کرده اید؟ این وضعیت در پکیج های بسیاری از برندها مشاهده می شود و گاهی تکرار آن نگران کننده است. آیا می دانید علت بروز این مشکل چیست؟ دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شوند پکیج به حالت انفجاری و با صدای بلند و مهیب روشن شود. باید این دلایل را بشناسید تا بتوانید برای برطرف کردن آنها اقدام کنید. بسیاری از تکنسین های تعمیر پکیج بر این باورند که جمع شدن گاز در پکیج، باعث جرقه زدن و انفجار آن هنگام روشن شدن است.

در ادامه توضیحات کامل تری را در مورد دلایل انفجاری روشن شدن پکیج به شما دوستان عزیز ارائه داده و راهکارهای عملی برای رفع این مشکل را نیز به شما آموزش می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشکلات پکیج دیواری و چگونگی عیب یابی و برطرف کردن آنها،  از کارشناسان ما در واحد  نمایندگی تعمیر پکیج مشاوره  بگیرید.

انفجاری روشن شدن پکیج

دلایل انفجاری روشن شدن پکیج

به طور کلی، عوامل بسیاری ممکن است منجر به روشن شدن پکیج دیواری به حالت انفجاری شود. این مشکل در بخاری و سماور و دیگر دستگاه های مشابه نیز بعضا اتفاق می افتد. خرابی پرشر، فاصله نامناسب الکترود جرقه زن، خرابی دودکش، جمع شدن گاز در پکیج، انسداد سوراخ های مشعل، تنظیم نبودن شیر گاز و مواردی از این دست، مهم ترین دلایل روشن شدن پکیج به حالت انفجاری هستند که در ادامه هریک از آنها را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم.

خرابی پرشر هوا

پرشور هوای با حساسیت بالا و پاسکال پایین موجب احتراق می شود. اگر این قطعه درست کار نکند، ممکن است پکیج به درستی روشن نشده و پس از گذشت چند دقیقه، صدایی انفجار مانند ایجاد کند. در این شرایط بهترین کار، تعمیر و یا تعویض پرشر هوای پکیج می باشد.

فاصله الکترد جرقه زن

اگر فاصله الکترد جرقه زن از سطح مشعل زیاد باشد فرآیند روشن شدن پکیج دیر اتفاق افتاده و پکیج به حالت انفجار روشن می شود. تکنسین تعمیرات پکیج در این شرایط، فاصله بین سطح مشعل و جرقه زن را به حد استاندارد یعنی 3.5 میلی متر می رساند.

خرابی دودکش پکیج

یکی از مهم ترین دلایل دلایل انفجاری روشن شدن پکیج، خرابی دودکش هاست. در این صورت دود به درستی از پکیج خارج نشده و موجب کاهش هوای لازم برای احتراق می شود. در نتیجه قدرت مکش و دهش فن تغییر کرده و سیستم با صدای بلند و ترسناک روشن می شود. حتما مطمئن شوید که مسیر دودکش باز است و هیچ انسدادی وجود ندارد. گاهی هم لازم است که دودکش را تعویض کنید تا عملکرد درست تری داشته باشد.

خرابی جرقه زن

خرابی جرقه زن هم می تواند باعث روشن شدن پکیج دیواری به حالت انفجاری شود. خرابی ترانس جرقه زن، اکسید شدن الکترود جرقه زن و ضعیف شدن برق، مانع از عملکرد درست این قطعه می شوند. برای تعمیر پکیج دیواری و رفع مشکل روشن شدن جرقه ای آن، باید جرقه زن تعویض شده و یا یون ها پاکسازی شوند.

تنظیم نبودن شیر گاز

تنظیم نبودن شعله شیر گاز هم از دیگر علت های شایع انفجاری روشن شدن پکیج است. شیر گاز را بررسی و تنظیم کرده و در صورت نیاز، آن را تعویض نمایید. برای کسب اطلاعات لازم در خصوص تنظیمات درست پکیج مطلب راهنمای کاربردی تنظیمات پکیج را مطالعه کنید.

مسدود بودن سوراخ های مشعل

گرد و خاک و آلودگی های محیطی، به مرور زمان سوراخ های مشعل پکیج را مسدود می کنند. در نتیجه ممکن است روشن شدن پکیج مختل شده و به حالت انفجاری درآید. با استفاده از یک برس نرم، سطح مشعل را هر چند ماه یک بار تمیز کنید تا چنین مشکلاتی ایجاد نشوند.

حل مشکل روشن انفجاری شدن پکیج

برای رفع مشکل انفجاری روشن شدن پکیج، بهتر است جرقه زن را در زمان مناسب، سرویس و یا تعویض کنید. همچنین با تعویض دودکش، می توان این مشکل را حل کرد. بهتر است همیشه به صورت منظم، مشعل را تمیز کرده و مطمئن شوید که سوراخ های آن مسدود نیستند. سرویس پکیج به صورت مداوم هم می توان از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری به عمل آورد.

نکته دیگر این که اگر ایراد از پرشر هوا باشد، ضروری است که تعمیر یا تعویض این بخش تنها توسط تکنسین های مجرب تعمیرات پکیج انجام شود. بهتر است در صورت مواجهه با مشکل روشن شدن پکیج به حالت انفجاری، با یک تعمیرکار مجرب و البته معتبر و با سابقه تماس بگیرید تا دستگاه را عیب یابی و ترمیم نماید. به این ترتیب، قطعات آسیب دیده به درستی شناسایی و تعمیر یا تعویض می گردند و شما می توانید مجددا بدون ایراد از پکیج خود استفاده کنید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *