021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

دلیل یکسره کار کردن کولر گازی چیست؟

یکی از تفاوت های موجود میان کولرهای گازی و کولرهای آبی، مدت زمان کارکردن آنهاست. اگر از کاربرن کولرهای گازی باشید حتما می‌دانید که این دستگاه‌ها، برخلاف کولرهای آبی، برای سرد کردن فضای خانه، نیازی به یکسره کار کردن ندارند. بنابراین اگر کولر گازی مورد استفاده به اصطلاح آف نمی‌کند و یکسره مشغول کار کردن است، باید این موضوع را نشانه‌ای دال بر وجود یک اشکال در کولر قلمداد کنید. کولرهای گازی امروزی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تنها در صورت بالا بودن دمای هوا و گرم بودن فضا کار کنند.

بنابراین در صورتی که دمای محیط پایین باشد اما کولر یکسره در حال کار کردن است، بهتر است دلیل یکسره کار کردن کولر گازی را با کمک تعمیرکار شناسایی کرده و درصدد رفع آن برآیید. در بخش‌های آتی چند مورد از شایع‌ترین و اصلی‌ترین علل یکسره کار کردن کولرگازی ذکر شده و شرح داده خواهند شد. شایان ذکر است سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال از طریق تماس با کارشناسان نمایندگی تعمیرات کولر گازی مرکز سخت افزار ایران قابل دریافت است.

یکسره کار کردن کولر گازی

علت یکسره کار کردن کولر گازی و راهکار رفع آن

1. کثیفی کویل‌های کندانسور کولر گازی

کاری که کویل‌های کنداسور انجام می‌دهند جذب گرمای مبرد وارد شده به آنهاست. بنابراین در صورتی که کویل های کندانسور کثیف باشند، جذب گرما به درستی انجام نشده و بازدهی کولر افت می‌یابد. آشغال‌هایی که روی کویل‌ها تشکیل می‌شود، بازده کولر گازی را پایین می‌آورد و باعث می‌شود که کولر گازی برای سرد کردن بیشتر کار کند.

در صورتی که میزان انباشت گردوغبار بر روی کویل‌ها بسیار باشد، کولر توان رسیدن به دمای مناسب را نداشته و ناچار به کارکردن های مداوم خواهد بود. بنابراین در صورت یکسره کار کردن کولر گازی توصیه می‌شود بررسی کویل های کولر یکی از اقدامات شما باشد.

2. اتصال کوتاه ترموستات کنترل دما

مورد دیگری که در صورت مواجهه با مشکل یکسره کردن کولر گازی می‌بایست چک گردد، ترموستات کنترل دما است. در صورتی که  ترموستات اتصال کوتاه شده باشد، این احتمال وجود دارد که ولتاژ را به صورت دائمی به کمپرسور بفرستد و کار کردن یکسره کولر را موجب شود. برای اطمینان از این موضوع می‌توانید از یک مولتی‌متر استفاده کنید و میزان رسانندگی را تست کنید. در صورتی که ترموستات کلاً دارای رسانندگی بود بهتر است جهت تعویض اقدام نمایید.

بد نیست بدانید که برخی از ترموستات‌ها دارای یک کنترل هیتر و سه ترمینال هستند. برای اطلاع از دیاگرام سیم‌کشی کولر گازی خود، بهتر است به دفترچه راهنمای کولر گازی مراجعه نمایید. شایان ذکر است سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال از طریق تماس با کارشناسان نمایندگی تعمیرات کولرگازی مرکز سخت افزار ایران قابل دریافت است.

3. برد کنترل اصلی

قطعه‌ی دیگری که در صورت مشاهده‌ی این اشکال می‌بایست بررسی گردد، برد کنترل اصلی است. چرا که این برد تأمین‌کننده‌ی  ولتاژ همه‌ی قطعات و بخش‌های کولر گازی است. اگر برد کنترل اصلی معیوب باشد ممکن است کمپرسور بدون توقف کار کند.

در این صورت بررسی کنید که سایر بخش‌های کولر گازی مشکلی نداشته باشند. در صورت سالم بودن سایر قطعات می‌توانید جهت تعویض برد کولر گازی  اقدام نمایید.

4. خرابی ترموستات کولر گازی

خرابی ترموستات مورد دیگری است که می‌تواند سبب یکسره کار کردن کولر گازی گردد. همانگونه که می‌دانید ترموستات چک‌کننده‌ی دمای هوا است و با این کار دستور کار کردن یا نکردن را به کمپرسور می‌دهد. بنابراین در صورتی که ترموستات دچار خرابی شده باشد، سبب یکسره کار کردن اسپلیت می‌گردد. برای تست ترموستات و اطمینان از خرابی آن، کولر را روشن کنید و منظر سرد شدن باد آن گردید.

پس از این کار با استفاده از یک مولتی‌متر رسانندگی ترموستات را تست کنید. در صورت عدم رسانندگی ترموستات با وجود کار کردن کولر، بهتر است ترموستات کولر گازی تعویض گردد. شایان ذکر است سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال از طریق تماس با کارشناسان نمایندگی تعمیر کولرگازی دریافت است.

رفع مشکل یکسره کار کردن کولرگازی

5. خرابی ترمیستور کولر گازی

کاری که ترمیستور انجام می‌دهد اندازه‌گیری دمای هوای اتاق است. بنابراین در صورتی که به دلیل خرابی ترمیستور، گزارش دمای هوا که به کولر داده می‌شود دارای اشکال باشد، این موضوع سبب یکسره کار کردن کولر گازی می‌گردد. در صورتی که کولر گازی مورد استفاده‌ بدون وقفه و آف کردن در حال کار کردن است باید ترمیستورکولر نیز بررسی شده و درست کار کردن آن تست گردد.

6. خرابی برد رله کولر گازی

مورد دیگری که در صورت یکسره کار کردن کولر گازی می‌بایست بررسی شود، خرابی برد رله است. برد رله همانگونه که می‌دانید ولتاژ بیشتر بخش‌های کولر گازی نظیر موتور فن و کمپرسور را تأمین می‌کند. در صورت وجود اشکال در برد رله این امکان وجود دارد که ولتاژ به صورت دائمی به کمپرسور اعمال شود. در ارتباط با برد رله توصیه می‌شود پیش از اقدام به تعویض، از عدم خرابی سایر قطعات مرتبط مطمئن گردید.

در  صورت اطمینان از عدم خرابی سایر قطعات و تداوم مشکل یکسره کار کردن کولر گازی می‌توانید جهت تعویض برد رله کولر اقدام کنید. شایان ذکر است سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال از طریق تماس با کارشناسان تعمیرات اسپلیت قابل دریافت است.

7. برد کنترل دما

برد کنترل دما نیز در صورت کار کردن های بی‌وقفه‌ی کولر می‌بایست تست و بررسی گردد. اگر مشکلی در برد کنترل وجود داشته باشد ممکن است برق اعمالی به کمپرسور قطع نشود. در صورتی که قصد تعویض این بخش را دارید، بهتر است پیش از این کار از درست کار کردن سایر قطعات مطمئن گردید. در صورت سالم بودن سایر قطعات می‌توانید مشکل کار کردن یکسره کولر را از این بخش دانسته و جهت تعویض آن اقدام نمایید.

یکسره کار کردن کولر گازی

نمایندگی تعمیرات کولر گازی

خدمات ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات کولر گازی شامل نصب و جابجایی کولر گازی، راه‌اندازی، لوله‌کشی و تعویض قطعات کولر گازی، سرویس‌های دوره‌ای، عیب‌یابی و در نهایت تعمیر قطعات کولر گازی است. متقاضیان سرویس‌های مذکور می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی موجود با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات کولر گازی مرکز سخت افزار ایران تماس گرفته و درخواست خود مبنی بر نیاز به دریافت سرویس‌های تخصصی کولر گازی را ثبت نمایند.

خدمات ارائه شده توسط کارشناسان این مجموعه منحصر به مدلی خاص از کولر گازی نیست و شامل کلیه مدلهای این دستگاه نظیر کولر گازی پنجره ای، کولر گازی پرتابل، کولر گازی اسپلیت (شامل اسپلیت دیواری (Wall Mounted)، داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی (Duct)، اسپلیت ایستاده (Standing)، اسپلیت سقفی زمینی (Floor Ceiling)، اسپلیت کاستی (Cassette)، سقفی دیواری (Wall Mounted Ceiling) و در نهایت کولر گازی مولتی پنل یا چند تکه است.

3.8/5(13 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

25 پاسخ

 1. سلام. کولر گازی اسپیلت دیواری اجنرال داریم یکسره کار می کند. راهنمایی فرمایید.

  1. روز به خیر دوست عزیز،
   این مورد باید از نزدیک بررسی بشه. لطفا با شماره 1662 تماس بگیرید.

 2. سلام خسته نباشیدمن فوجی ۳۰۰۰۰نصب کردم روی ۲۳ندیدم آف کنه چندروزه خریدم ..کولر نو هستش چکار کنم

  1. روز به خیر،
   شاید تنظیماتی که انتخاب کردید اشتباه هست. اول دفترچه راهنمای کولرگازیتون و چک کنید. اگر مشکل حل نشد، با ارائه دهنده گارانتی تماس بگیرید.

   1. سلام علت اف نکردن موتور بیرونی کولر گازی چی هست
    روی دمای 28یا 30هم میزاریم موتور بیرون اف نمیکنه
    یک ساله که داریم ایولی 24000

 3. سلام ، وقت بخیر، کولر36هزار وستپوینت دارم، پنج دقیقه کار میکنه پنج دقیقه آف میکنه، لطفا راهنمایی فرمایید دمای کولر رو چه درجه بذارم که کمتر آف کنه، ممنون

  1. سلام دوست عزیز ، ایراد پیش امده برای دستگاه سخت افزاری بوده و مربوط به قطعات دستگاه میباشد در این رابطه میتوانید با شماره های ثبت شده در وب سایت جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *