021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

کاهش صدای کولر گازی

برای اکثر مصرف کنندگان؛ بهترین کولرگازی آن است که تا جای ممکن کم صدا باشد. به طور معمول شما می توانید در اتاقی به استراحت بپردازید که صدای کولرگازی تان فقط بتواند نویزهای ایجاد شده از ترافیک و سروصدای شهر را پوشش داده و اصوات اضافی به همراه نداشته باشد. در این متن ما برآنیم تا شما را با دستورالعمل هایی برای کاهش صدای کولرگازی آشنا سازیم که درصورت رعایت این نکات می توانید از آرامش بیشتری از سوی دستگاه خود بهره مند شوید.

کاهش صدای کولرگازی

دستورالعمل هایی برای کاهش صدای کولر گازی

1. توجه به سایز مناسب

به عنوان یکی از نکات مهمی که برای کاهش صدای کولر گازی می توان به آن توجه ویژه داشت، خرید یونیتی با سایز مناسب است. به عنوان مثال اگر شما یونیتی بزرگتر از آنچه مورد نیاز اتاق تان هست را خریداری کنید؛ از روشن و خاموش شدن متناوب آن صدایی مضاعف ایجاد شده و قطعأ پس از مدتی از این اصوات مکرر خسته و اذیت خواهید شد. از سویی دیگر، یونیتی که به اندازه کافی بزرگ نبوده و نسب به اندازه اتاق شما کوچکتر باشد؛ مدام در حال تلاش برای خنک کردن فضا بوده و برای ایجاد این هماهنگی منجر به ایجاد نویزهای زیادی خواهد بود.

2. قرار دادن یونیت بیرونی در سایه

از دیگر دستورالعمل هایی که برای کاهش صدای کولر گازی باید به آن اهتمام داشت، قرار دادن یونیت خارجی در قسمت سایه است. به یاد داشته باشید حتی اگر شما بهترین و با کیفیت ترین کولرگازی ها را تهیه کنید اما آن را در منطقه ای قرار دهید که در زیر نور مستقیم خورشید باشند؛ بدون شک نمی تواند بازدهی خوبی را ارائه نمائید. به جای آن، سعی کنید یونیت را در پنجره ای سایه دار نصب نمایید و اگر امکان این کار نبود سایه بانی را برای آن تعبیه کرده و با این کار از ظرفیت بیشتر یونیت خود بهره مند شوید.

3. بررسی کابل برق

ارزیابی و چک کردن کابل های برق نیز می تواند در کاهش صدای کولر گازی کمک کننده باشد. در حقیقت، کابل های پیچ خورده، ضعیف و پوسیده نمی تواند به خوبی قدرت را انتقال داده و این مشکل می تواند منجر به سروصدای ارتعاشی شود. اگر به اندازه کافی در تعویض کابل ها تبحر و تخصص ندارید بهتر است از یک فرد آگاه تر کمک بخواهید.

4. بررسی بخش های مختلف

به منظور اطمینان از کاهش صدای کولر گازی باید قبل از نصب و راه اندازی دستگاه، اجزاء و قطعات را بررسی کنید تا از عملکرد درست آنها خاطرجمع شوید. به عنوان مثال می توانید، اتصال درست فن و وضعیف پره های آن را چک کنید. چرا که اگر پره ها پیچ وتاب داشته باشند یا به گونه ای درست متصل نباشند؛ می توانند سروصدایی اضافه و آزاردهنده را تولید کنند.

5. عایق بندی صحیح

عایق بندی درست نیز از جمله مواردی است که در کاهش صدای کولر گازی تأثیر گذار می باشد. در اکثر موارد کولرگازی ها با عایق هایی همراه می شوند که می توانند به خوبی جلوی سروصدای اضافی را بگیرند. اگر این عایق ها از بین رفته یا پاره شوند می بایستی با متریالی مقاوم در برابر رطوبت جایگزین شوند. انجام این کار نیاز به کمی تبحر دارد بنابراین اگر وارد به انجام این کار نیستید بهتر است از دوستان یا افراد فنی کمک گرفته و از انجام دقیق آن مطمئن شوید.

6. تمیز نگه داشتن فیلتر

پاکیزه بودن فیلتر از آلاینده ها هم می تواند در کاهش صدای کولر گازی حائز اهمیت باشد. در اکثر مواقع فیلتر در بخش جلویی کولرگازی ها قرار گرفته و برهمین اساس دسترسی آسانی را بوجود آورده است. از این جهت، در فصول گرم سال که بیشترین زمان استفاده از این دستگاه ها می باشد، بهتر است حداقل هفته ای یک بار فیلتر را تمیز کرده و دوباره سرجای اش نصب نمایید. البته امروزه بسیاری از کولرگازی های مدرن و پیشرفته زمان تعویض فیلتر کولر گازی را نیز به کاربران اعلام خواهند کرد.

7. نصب صحیح

 نصب اصولی و درست نیز می تواند در کاهش صدای کولر گازی بسیار موثر باشد. اگر یونیت به گونه ای دقیق در قاب پنجره قرار نگرفته باشد یا آنکه بروی لبه یا قابی ناپایدار نصب شده باشد؛ بدون تردید می تواند صداهایی بلند و مزاحم را ایجاد نماید. از این جهت، قبل از نصب و راه اندازی دستگاه مطمئن شوید که قاب به اندازه کافی محکم و استوار بوده و می تواند به راحتی از نگهداری یونیت شما پشتیبانی کند. در صورت لزوم می توانید با بتونه لبه ای ضخیم تر و قابل اعتماد تری را ایجاد نموده و علاوه بر محکم کردن اتصالات از مهر و موم کامل به هنگام نصب اطیمنان خاطر داشته باشید.

نمایندگی تعمیر کولرگازی

نمایندگی تعمیر کولر گازی با برخورداری از پیشرفته ترین امکانات و ابزارهای تعمیراتی و همچنین به لحاظ همکاری برترین مهندسین و تکنسین های فنی و دلسوز خود، تمامی خدمات تعمیراتی مربوط به انواع برندهای مطرح کولرگازی را فراهم ساخته است. این نمایندگی مورد اطمینان سالیان زیادی است که در جهت آسایش و رفاه شما کاربران گرامی گام برداشته و فعالیت های شایسته و متنوعی را در امر تعمیر نواقص بوجود آمده در کولرگازی های متفاوت ارائه داده است.

شایان ذکر است، این مرکز خدمات سرویس در محل را نیز امکان پذیر ساخته و برهمین اساس شما می توانید از خدمات ریکاوری دستگاه های خود در محل مورد نظرتان برخوردار شوید. گفتنی است، ارائه مشاوره ها و راهنمایی های تعمیراتی، عیب یابی دقیق و رفع انواع ایرادات، ارائه خدمات فوری، ضمانت خدمات ترمیمی توسط کارشناسان و استفاده از قطعات اصل و اورجینال در صورت لزوم از جمله اصلی ترین خدمات و سرویس هایی است که توسط نمایندگی تعمیرات کولر گازی عرضه خواهد شد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *