پمپ ظرفشویی یکی از قطعات ماشین ظرفشویی است که وظیفه تخلیه آب را بر عهده دارد. این قطعه به پمپ تخلیه نیز شهرت دارد. پمپ ظرفشویی به کمک  یک پروانه، آب را از طریق شیلنگ تخلیه خارج می کند. دو پروانه در بالا و پایین ماشین ظرفشویی قرار دارند، باله بالا به باله شست شو و باله پایین به باله تخلیه معروف است . پروانه در ظرفشویی ها، باد بزنی حرکت می کند؛ این حرکت باد بزنی باعث می شود آب به صورت بارانی پخش شود.

پمپ تخلیه آب آلوده حاصل از شستشوی ظروف را تخلیه و به این ترتیب به دستگاه کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشد. با خرابی پمپ ظرفشویی آب از دستگاه خارج نمی شود. در تعمیر ماشین ظرف شویی، تعمیر پمپ تخلیه در رفع بسیاری از اختلالات نقش مستقیم و کلیدی دارد.

تعویض یا تعمیر پمپ ظرفشویی

همان ظور که توضیح دادیم، پمپ ظرفشویی جز قطعات حیاتی و مهم این دستگاه است که خرابی آن می تواند مشکلات جانبی و اساسی را به دنبال داشته باشد. برای اینکه در مورد تعمیر یا تعویض پمپ ظرفشویی تشخیصی صحیح داده شود، باید از مولتی متر کمک بگیریم. واقعیت این است که پمپ های تخلیه در غالب موارد امکان تعمیر ندارند و تنها با تعویض این قطعه است که دستگاه می تواند سلامت خود را حفظ کند.

برای تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی باید عیب یابی صحیح و دقیقی از این دستگاه به عمل آوریم تا هزینه اضافی را به کاربر تحمیل نکنیم. توجه داشته باشید که تعویض پمپ ظرفشویی باید اصولی و مطابق استاندارد ها و فناوری های به کار رفته در این دستگاه انجام شود، در غیر این صورت صدمات جدی به دستگاه وارد می کند. پس لطفا این موضوع را سبک نشمارید و به یک مرکز معتبر و مجاز مراجعه کنید.

پمپ ظرفشویی

نشانه های خرابی پمپ تخلیه ظرفشویی

  • روشن نشدن ماشین ظرفشویی
  • توقف ناگهانی ماشین ظرفشویی
  • نشتی آب از ماشین ظرفشویی

دلایل دیگر خارج نشدن آب از ماشین ظرفشویی

هرچند پمپ ظرفشویی قطعه بسیار مهمی در این دستگاه است و در تخلیه آب نقش مستقیم دارد، با این حال مواردی نظیر مسدود شدن فیلتر، مسدود شدن شکاف هوا و مسدود شدن شلنگ تخلیه نیز در این مسئله می توانند دخیل باشند. به همین دلیل است که در بالا تاکید کردیم عیب یابی دقیق در سرنوشت تعمیر ماشین ظرفشویی با مشکل عدم تخلیه آب بسیار تاثیر گذار است.

در بخش فیلتر ماشین ظرفشویی باید همواره بررسی کنید که مسیر خروج آب مسدود نباشد و چیزی درون آن گیر نکرده باشد. گاهی قطعات کوچک غذا می‌توانند وارد شلنگ شوند و تخلیه آب را با ممشکل روبه رو سازند. گیر کردن قطعات کوچک مواد غذایی در شکاف هوا نیز می تواند عاملی برای عدم تخلیه آب از ماشین ظرفشویی باشد. پس می توانیم نتیجه بگیریم که برای این مشکل تنها و تنها پمپ ظرفشویی مقصر و مظنون اصلی نیست و باید بررسی های دقیق انجام شود.

نحوه تعویض پمپ ظرفشویی

دستگاه را از برق بکشید و مطمئن شوید که الکتریسیته ساکن در آن وجود نداشته باشد. با استفاده از یک پیچ گوشتی، قاب های ماشین را باز کنید تا بتوانید به قسمت موتور و پمپ ظرفشویی دسترسی پیدا کنید. وقتی پمپ را پیدا کردید، با استفاده از یک پیچ گوشتی آن را آزاد کنید. سپس پمپ جدید را جایگزین کرده و اتصالات آن را محکم کنید. در نهایت دستگاه را ببندید و آن را روشن کنید. بدیهی است که آنچه که باید در عمل انجام دهید، بسیار پیچیده تر این چند جمله است. پس تاکید و توصیه شدید داریم که هرگز شخصا برای تعویض پمپ ظرفشویی وارد عمل نشوید.

نمایندگی تعمیرات ظرفشویی

برای تعمیر ظرفشویی خود اصلا لازم نیست نگران باشید. به کمک نمایندگی تعمیرات ظرفشویی در مرکز سخت افزار ایران، به راحتی می توانید با تکیه بر دانش و تجربه تکنسین های این واحد اختصاصی، خدماتی نوین دریافت کنید. تنها نمایندگی تعمیرات ظرفشویی در ایران با استفاده از ابزار برتر و به کمک تعمیرکارانی خبره و ماهر، خدماتی نوین ارائه می دهد.

این واحد به کمک مرکز سخت افزار ایران، به آرشیوی اصل و اورجینال از قطعات جانبی مجهز است. این آرشیو تضمین کننده سلامت خدمات تعویض در تعمیرگاه اصلی ظرفشویی است. در نمایندگی رسمی تعمیرات ظرفشویی اینکه دستگاه شما از کدام برند و از کدام مدل است، مهم نیست. تعمیرکاران و تکنسین های این مرکز معتبر و استاندارد به خوبی با ساختار این دستگاه در تمامی برند ها و مدل ها آشنایی دارند و می توانند بهترین و با کیفیت ترین خدمات را ارائه دهند.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+