021-62948

اشتراک گذاری

عملکرد پرینتر لیزری

با پیشرفت تکنولوژی های موجود در پرینترها ، استفاده از انواع مدل های مختلف پرینتر در بین کاربران با گسترش چشمگیری همراه بوده است. هریک از کاربران می توانند با توجه به نیاز خود دست به انتخاب یکی از مدل های پرینتر بزنند. در این میان، پرینترهای لیزری به دلیل  ویژگی ها و نوع عملکردشان، طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده اند.

 احتمالا شما نیز تا به حال قصد خرید یک پرینتر برای محل کار و یا منزل خود داشته اید. حتما این پرسش برای شما مطرح شده است که ؛ عملکرد پرینتر لیزری چگونه است ؟  و چه تفاوتی با پرینترهای جوهرافشان دارد. در این مقاله قصد داریم ضمن پاسخ به این پرسش به بررسی قیمت و عملکرد پرینتر لیزری بپردازیم.

عملکرد پرینتر لیزری

عملکرد پرینتر لیزری و مزایای آن

پرینترهای  لیزری ، مزایای بسیاری نسبت به سایر انواع پرینتر دارند. به همین دلیل استفاده از آن را برای کاربران، ساده تر کرده است. از جمله ی این مزایا، سرعت بالای این دستگاه در عملیات پرینت گرفتن است. همچنین کیفیت بالای پرینت این نوع پرینتر را می توان یکی از مهم ترین مزایای آن دانست که کاربران به آن توجه می کنند. نکته ی قابل ذکر  این است که ، عملکرد پرینتر لیزری، با انواع دیگر پرینتر متفاوت است. فناوری لیزر، مهم ترین تفاوت کاربردی و مزیت این دستگاه نسبت به سایر پرینترها می باشد .

پرینتر لیزری چگونه کار می کند؟

در مورد نحوه ی عملکرد پرینتر لیزری باید بگوییم ، عملکرد این دستگاه تقریبا مثل دستگاه کپی است. به این ترتیب  که لیزر به کاغذ انرژی می دهد ، سپس تونر روی کاغذ قرار می گیرد. در  مرحله ی آخر، تصویر مورد نظر روی کاغذ چاپ می شود. پرینتر لیزری ، با استفاده از لیزر و یا اشعه ی متمرکز نور، حروف و تصاویر را روی کاغذ چاپ می کند.

عملکرد لیزر در پرینتر لیزری  شبیه به  الکترسیته ساکن است . الکتریسیته ی ساکن، شارژ الکتریکی است که روی اشیای عایق بندی شده مانند بدن انسان تشکیل می شود. این فرایند، موجب چسبیدن اجسام دارای بار الکتریکی متفاوت به یکدیگر می شود. جالب است بدانید که کیفیت بالای چاپ در پرینتر لیزری اچ پی، به دلیل استفاده ی این دستگاه از لیزر می باشد.

برای آشنایی با بهترین پرینترهای چندکاره لیزری این مطلب را بخوانید. 

گیرنده ی نوری در پرینتر لیزری

از جمله  اصلی ترین اجزای پرینتر لیزری اچ پی، (photoreceptor) یا گیرنده نوری است. این قسمت، غالبا به شکل استوانه ی چرخان بوده و اسمبلی آن از ماده ای به نام فتوالکتریک تشکیل شده است. استوانه ی چرخان، قطعه ای است که الکتریسیته را در پرینتر لیزری  ایجاد می کند. پس از این فرایند، اشعه ی لیزری نازکی به این استوانه تابیده می شود و یک صفحه ی دارای نواحی حامل بارهای مثبت و منفی تشکیل می دهد.

این صفحه، می تواند به شکل تصاویر و یا به شکل حروف باشد. لازم به ذکر است که نواحی حامل بار منفی، به وسیله محفظه ی تونر جذب می شوند؛ این در حالی است که خود تونر، بار مثبت دارد. مرحله ی بعدی از عملکرد پرینتر لیزری اچ پی، عبور کاغذ است.

در مرحله ی اخر شاهد عبور کاغذ از غلطک های داغ خواهیم بود. به این ترتیب پودرهای تونر روی آن سوخته و اصطلاحا دائمی می شوند. البته در مورد پرینتر های رنگی کمی تفاوت وجود دارد؛ در این مدل، مخلوط شدن و دائمی شدن رنگ ها طی چند مرحله انجام می شود. نکته ی دیگری که در مورد نحوه ی کار پرینتر لیزری اچ پی باید یادآور شویم این است که این دستگاه، زبان فرمان مخصوص خود را دارد. به این ترتیب که اطلاعات دیجیتالی دریافت شده، در قالب فایل تصویری از نوع Bitmap پرینت گرفته می شود.

تعمیرات پرینتر

واحد تعمیرات پرینتر  ، در مرکز سخت افزار ایران  ارائه دهنده ی کلیه ی خدمات مربوط به فروش، تعمیر و خدمات پس از فروش انواع پرینترها می باشد. یکی از ویژگی های واحد تعمیرات پرینتر ، تجهیز آن به پیشرفته ترین ابزار و لوازم تعمیر است که تاثیر بسیاری در ارتقاء کیفیت خدمات این مراکز دارد. تمامی عملیات تعمیر و ترمیم در این مرکز مطالبق با استاندارد های روز دنیا می باشد . همچنین گارانتی خدمات با توجه به مورد تعمیراتی دستگاه اعلام می گردد. هزینه های اخذ شده  در این مرکز، با توجه به کیفیت خدمات و تجهیزات مورد استفاده در این مرکز بسیار مقرون به صرفه می باشد.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.