021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

صدای غیرعادی کولرگازی

صدا دادن کولرگازی یکی از مشکلات نسبتا شایعی است که کاربران بسیاری تجربه آن را دارند. این صدای ناهنجار و آزار دهنده ممکن است از یونیت داخلی(پانل) کولر گازی یا از یونیت خارجی کولر گازی(کندانسور) باشد. این در حالی است که کولر های گازی به گونه ای طراحی شده اند که قسمت پر سر و صدای آنها (کمپرسور) در بیرون ساختمان تعبیه می شود. در هر صورت پیدایش صدا و مواجه شدن با صداهای اضافی در این دستگاه با بیشتر شدن عمر آن خیلی عجیب و دور از انتظار نیست. مسئله ای که تعمیر کولرگازی  و شاید تعویض آن را در الویت قرار می دهد.

صدای کولرگازی

بررسی علل اولیه صدا دادن کولرگازی

1. تراز نبودن دستگاه

تراز بودن کولر گازی در صدا دادن کولرگازی بسیار تاثیر گذار است. اگر هنگام نصب کولر گازی به تراز بودن آن توجه نشود، به مرور دستگاه به صدا می افتد.

2. شکسته شدن تیغه های فن

ممکن است وجود یک جسم خارجی در پنل خارجی کولر گازی باعث شکسته شدن تیغه های فن و تاب برداشتن آنها شود.

3. وجود جسم خارجی در کندانسور

ممکن است یک جسم خارجی به هر دلیلی در پنل خارجی کولر گازی گیر کرده باشد و باعث ایجاد صدای ناهنجار شده باشد.

4. عدم روغن کاری دستگاه

عدم روغن کاری دستگاه در پیدایش صدای غیرعادی کولرگازی موثر است. اگر دچار چنین مشکلی بودید، کولر را خاموش کنید تا خسارات بیشتری به دستگاه وارد نیاید.

5. لق شدن پایه های کندانسور

اگر مهره ها یا پایه های پنل خارجی کولر گازی شل شده باشند، صدا دادن کولرگازی طبیعی است. در چنین حالتی نیاز به آچار کشی است.

6. قاب جلوی کولر گازی

اگر قاب جلوی کولر گازی را درست نبندید، هنگامی که دستگاه را روشن می کنید، صدای تق تق از دستگاه خواهید شنید.

صدای غیرعادی کولرگازی

دلایل فنی صدای کولر گازی

1. خرابی پره فن

خرابی پره فن کولر گازی می تواند عامل صدا دادن کولرگازی باشد. این بخش را بررسی کنید. اگر یک فن خراب شده باشد یا به جایی می سابد، باید تعویض شود.

2. خرابی موتور فن دو شفتی

اگر روغن کاری یاتاقان های موتور یا موتور فن دو شفتی تمام شده باشند، صدای موتور کولر دور از انتظار نیست. در این شرایط تعویض موتور فن دو شفتی تنها را خلاصی از صدای کولرگازی است.

3. ایراد در کمپرسور کولرگازی

با بالا رفتن عمر کمپرسور، طبیعی است که صدایی در آن تولید شود. در چنین شرایط می توانید کمپرسور را تعویض کنید تا از شر صدای غیرعادی کولرگازی خلاص شوید، اما اگر از در سازگاری با این مشکل وارد شوید، همین کمپرسور پر سر و صدا برای شما چندین سال دیگر کار خواهد کرد.

خدمات تخصصی مرکز سخت افزار ایران: تعمیر کمپرسور کولرگازی

4. خرابی موتور دمنده

موتور دمنده نیز در پیدایش صدای کولرگازی موثر است. اگر پره فن به دیوار ساییده شود یا پروانه ها به جایی مالیده شوند یا یاتاقان ها خراب باشند، باید موتور دمنده را تعویض کرد.

5. ایراد در فن دمنده

اگر فن دمنده شل باشد، صدا دادن کولرگازی زیاد می شود. پیچ های آن را سفت یا عوض کنید. گاهی نیز مجبور خواهید بود فن دمنده را تعویض کنید.

6. خرابی موتور فن

ممکن است پروانه های فن به محفظه دمنده بسابد؛ در این شرایط کولر گازی به صدا می افتد. اگر این طور نبود، بلبرینگ های موتور فن را بررسی کنید، شاید صدا دادن کولرگازی از خرابی بلبرینگ ها باشد و موتور فن نیاز به تعویض داشته باشد.

صدای اسپیلت

سرویس کولرگازی در محل

برای نصب و راه اندازی و انجام سرویس های دوره ای کولر گازی خود از هر برندی می توانید از خدمات تعمیر کولر گازی در محل استفاده کنید. چنانچه به شارژ کولر گازی نیاز دارید یا با مشکلاتی نظیری عدم پرتاب مناسب باد، سرمایش کم کولر گازی، نیاز به تعویض فیلتر کولرگازی، خرابی فن بیرونی و داخلی، خرابی کنترل الکتریکی و… روبه رو هستید، نگران نباشید، با یک تماس و ثبت درخواست شما، تعمیرکار متخصص و مجرب در محل مورد نظر شما حضور می یابد و هر آنچه را که برای بهبودی دستگاه لازم باشد، انجام می دهد.

با استفاده از این سرویس در زمان و هزینه خود صرفه جویی قابل توجه ای خواهید کرد و در اسرع وقت کولر گازی سالم خود را دوباره ملاقات می کنید.

 نمایندگی تعمیرات کولرگازی

کولر های گازی در انواع و اقسام مختلفی و با اهداف گوناگون، طراحی و تولید می شوند. کمپانی های مختلفی ایرانی و خارجی همواره مدل های مختلفی از این دستگاه را برای شرایط جوی و آب و هوایی مختلفی تولید و عرضه می کنند. از جمله این کمپانی ها می توان به ال جی، سامسونگ، بوش، هاردستون، هیتاچی، هیوندای، حایر، هایسنس، جنرال، شارپ، پاکشوما، سینجر، دوو، بکوو، بلومبرگ، زیوورات، زانوسی، دلمونتی، پاکشوما، اسنوا و … اشاره کرد.

هر یک از این برند ها و سایر برند ها در نمایندگی تعمیرات کولرگازی عیب یابی، ترمیم و تعمیر می شوند. این دستگاه در کنار نیاز به خدمات تعمیراتی، به سرویس های دوره ای و شارژ گاز نیز نیاز دارد. کولر گازی شما از هر برندی باشد، مهم نیست؛ در واحد های تعمیرات کولر گازی می توانید دستگاه خود را با هر برند و با هر اختلالی تعمیر و ترمیم کنید. تماس بگیرید و جزئیات بیشتر را جویا شوید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *