021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

راهنمای کاربردی تنظیمات پکیج

استفاده از پکیج، پروسه ای است که شامل موارد مختلفی می شود. یکی از مهم ترین اقداماتی که در چهارچوب این فرایند قرار دارد، تنظیمات پکیج است. پکیج یا همان شوفاژ، دستگاهی است که با گرم کردن آب تا دمای پایین تر از نقطه جوش، نیازهای دمایی ساختمان ها را تامین می کند. 

به عنوان مثال، آب گرم مصرفی را تامین کرده و یا محیط ساختمان را گرم می نماید. برای اینکه این سیستم بتواند موارد مذکور را به بهترین شکل انجام داده و نیازهای ساختمان را به خوبی برطرف نماید، باید آن را به درستی تنظیم کرد. تنظیمات پکیج دیواری می تواند شامل نصب، راه اندازی یا تنظیمات عملکردی سیستم باشد که در این مطلب در مورد جزئیات آن اطلاعات کاملی را به شما عزیزان ارائه خواهیم نمود. 

برای انجام هرچه صحیح تر تنظیمات پکیج ، می توانید از تکنسین های مجرب نمایندگی تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید؛ برای آشنایی بیشتر با مراحل و جزئیات این پروسه، ادامه ی مطلب را دنبال کنید.

راهنمای کاربردی تنظیمات پکیج

پیش زمینه ی تنظیمات پکیج

پیش از انجام تنظیمات پکیج ، باید چند نکته را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، حتما باید از مطابقت دستگاه با گاز مصرفی اطمینان حاصل کنید. همچنین شما باید پیش از تنظیم کردن سیستم پکیج خود، وضعیت دودکش را بررسی کرده و از سالم بودن آن مطمئن شوید. حتما بین دیوار و پکیج، فاصله ی مناسب و ایمن را اعمال کنید. به هیچ عنوان برای تمیز کردن بدنه ی دستگاه، از مواد شوینده و خورنده استفاده نکنید. 

مدار آب گرم را بررسی کرده و در صورت سختی آب منطقه، حتما از سیستم تصفیه ی آب استفاده کنید. پارامترهای ورودی پکیج را با تنظیمات سیستم های تامین کننده (برق و گاز و آب) تطبیق داده و مطمئن شوید که سازگاری لازم را دارند. سیستم را مطابق را مقررات و استانداردهای موجود در این حوزه، نصب و راه اندازی کنید. با رعایت کردن این نکات، می توانید تنظیمات پکیج را به بهترین شکل انجام داده و حداکثر استفاده را از این سیستم داشته باشید.

این مقاله نکات جالب و جدیدی را شرح می دهد : نصب پکیج

تنظیمات تابستانه و زمستانه پکیج دیواری

تنظیمات پکیچ در بخش های مختلفی اعمال می شود که یکی از آنها، تنظیمات تابستانه و زمستانه است. خب همانطور که اطلاع دارید، عملکرد این سیستم در تابستان، تنها محدود به گرم کردن آب مصرفی کاربران است و قابلیت گرمایش محیط آن غیر فعال می باشد. به همین دلیل نیز در این فصل، مشعل اصلی و پمپ فقط در زمان نیاز به تامین آب گرم روشن می شوند.

 این در حالی است که با فرا رسیدن زمستان، نیاز به تنظیم وضعیت گرمایشی دستگاه است. برای این کار، باید ولوم دستگاه را در وضعیت گرمایش روشن قرار دهید. اگر ولوم را روی صفر قرار دهید، حالت تابستانه فعال می شود و با افزایش ولوم، گرمایش زمستانه تنظیم می گردد.

تنظیمات دمای گرمایش پکیج دیواری

دمای گرمایش محیط در پکیج های دیواری می تواند در رنج خاصی تنظیم شود. برای مثال در بازه حدود ۳۵ الی ۸۵ درجه سانتی گراد می توان آن را کنترل کرد که این بازه در پکیج های مختلف متفاوت است. برای افزایش دمای آب داخل مدار گرمایش (آﺑ ﮕﺮم داﺧﻞ رادﯾﺎﺗﻮرﻫﺎ ﯾﺎ ﺳﯿﺴـــﺘﻢ ﮔﺮﻣﺎﯾﺶ از ﮐﻒ و فن کوئل) کافی است ولوم مربوطه را تا دمای مورد نیاز و دلخواه خود بچرخانید. در صورتی که پکیج مجهز یه نمایشگر دیجیتال باشد، می توانید دمای تنظیم شده را به سانتی گراد مشاهده کنید.

تنظیمات دمای گرمایش پکیج دیواری

تنظیمات دمای آب گرم مصرفی

یکی دیگر از موارد قابل توجه در تنظیمات پکیج ، تنظیم دمای آب گرم است. برای این منظور، شما باید ساعتگرد ولوم تنظیم دمای آب گرم را بچرخانید و به این ترتیب، دمای سیستم را در رنج مورد نظرتان (مثلا بین ۳۵ تا ۶۰ درجه سانتی گراد) تنظیم کنید. 

البته شما می توانید برای افزایش درجه حرارت های آب گرم مدار گرمایش یا آب گرم مصرفی، به جای ولوم، از کلیدهای افزایش (Up) و کاهش  (Down) در سیستم کنترلی پکیج استفاده کنید.

تنظیمات ساعت پکیج

نکته ی جالبی که در مورد تنظیمات پکیج وجود دارد، این است که در برخی از مدل ها، قابلیت برنامه ریزی برای حالت های زمستانه تعبیه شده است. برای تنظیم این حالت، می توانید به کاتالوگ یا برنامه راهنمای دستگاه مراجعه کرده و با استفاده از کلید تایمر، ساعات روشن و خاموشی پکیج را به دلخواه خمود تنظیم نمایید.

تنظیمات فشار پکیج

اما یکی از مهم ترین موارد تنظیمات پکیج ، تنظیم فشار این دستگاه است. شما به عنوان یک کاربر، باید همواره نوسانات فشار و افت فشار پکیج دیواری را بررسی نمایید. در صورت افزایش فشار، باید با استفاده از شیر تخلیه، مدار گرمایش را تخلیه نموده و فشار را نرمال سازی کنید. تامین افت فشار نیز از طریق باز کردن شیر پر کن پکیج امکان پذیر است. 

اما اگر نوسانات و افت فشار پکیج تان زیاد است، بهتر است آن را به یک سرویس کار نشان دهید. لازم است بدانید که گستره ی نرمال فشار پکیج، چیزی بین ۰٫۷ الی ۱٫۵ بار می باشد. برای این منظور شما می توانید از همکاران ما در نمایندگی تعمیرات پکیج مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

این مقاله را از قلم نیندازید : آموزش تنظیم فشار پکیج بوتان

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی  تعمیرات پکیج  در مرکز سخت افزار ایران، انواع خدمات مربوط به ترمیم و رفع مشکلات این محصول را به کاربران ارائه می نماید. این مرکز برای ارتقا سطح کیفی خدماتش، از پیشرفته ترین تجهیزات و ابزار تعمیراتی روز دنیا استفاده می کند. همکاران ما با تکیه بر مهارت فنی و تجربه ی چندین ساله خود، انواع مدل های پکیج را بررسی کرده و به شکل حرفه ای ترمیم می نمایند. دقت و وسواس عملیاتی آنها باعث شده که سطح کیفی خدمات به میزان چشمگیری ارتقا یافته و با استانداردهای روز دنیا هم رده گردد. 

تعمیر پکیج در محل، یکی از کاربردی ترین سرویس هایی است که این مرکز به کاربران ارائه داده و به این ترتیب، فرایند ترمیم محصول مورد بحث را سرعت می بخشد. نمایندگی تعمیرات پکیج تحت نظارت مستقیم مرکز سخت افزار ایران فعالیت می کند و از کلیه مجوزهای لازم برخوردار می باشد؛ از این رو شما عزیزان می توانید از اصلات خدمات دریافتی در این مرکز، اطمینان کامل داشته باشید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.