021-62948

اشتراک گذاری

خرابی جت پمپ ظرفشویی

خرابی جت پمپ ظرفشویی یکی از مشکلاتی است که ممکن است هر یک از کاربران ماشین ظرفشویی آن را تجربه کنند. جت پمپ یکی از قطعات ماشین ظرفشویی است که برای بهبود عملکرد این دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که خرابی جت پمپ ظرفشویی باید توسط تعمیرکاران و تکنسین های واحد تعمیرات ظرفشویی تایید شود و بعد اقدامات تعمیراتی در این خصوص اعمال شود. این تایید مستلزم عیب یابی و ریشه یابی دقیق از اختلالی است که در دستگاه ظاهر شده است.

3.7/5(16 امتیاز)
تعویض جت پمپ ظرفشویی

جت پمپ ظرفشویی چگونه کار می کند؟

جت پمپ ظرفشویی یا موتور اینورتر دایرکت درایو مرکز اصلی ماشین ظرفشویی است که چرخش و فشار آب را به شکل دقیقی کنترل می کند. بسته به مدل دستگاه و کمپانی سازنده ممکن است جت پمپ و هیتر آب با هم به صورت یکجا و یکپارچه باشند؛ مزیت این یکپارچگی این است که گرم کردن آب را با سرعت بالاتری انجام می دهد و باعث کاهش انرژی هم می شود؛ ایراد بزرگی که به این مدل از جت پمپ ها وارد است، این است که در زمان خرابی جت پمپ ظرفشویی تمام قطعات باید تعویض شود.

مشکلات ناشی از خرابی جت پمپ ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی متوقف شده یا شروع به کار نمی کند؛ یا اینکه ظروف با کیفیت سابق شسته نمی شوند، می تواند نشانه ای دال بر خرابی جت پمپ ظرفشویی باشد. معمولا هنگامی که نازل یا جت پمپ کثیف باشد، آب با شدت مناسبی وارد دستگاه نمی شود، بنابراین شستشو بی اثر می شود.

ازآنجا که تکنولوژی جت پمپ وظیفه کنترل آب ورودی را دارد، با کنترل و تنظیم فشار آب و همچنین چرخش آب در کاهش مصرف انرژی نقش به سزایی ایفا می کند؛ لذا خرابی جت پمپ ظرفشویی می تواند آغاز مشکلاتی جدی در دستگاه باشد. در حقیقت جت پمپ قطعه ای مخصوص شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی است که کیفیت شست و شو را بالا می برد، ضمن اینکه دستگاه انرژی کمتری هم استفاده می کند.

دلایل خرابی جت پمپ ماشین ظرفشویی

  1. شکستگی پروانه جت پمپ
  2. نیم سوز شدن یا سوختگی کامل سیم پیچ جت پمپ
  3. قفل شدگی جت پمپ
  4. عمل کردن محافظ گرمایی داخلی جت پمپ

تعمیر خرابی جت پمپ ظرفشویی

برای تعمیر جت پمپ ظرفشویی به اطلاعات فنی کافی نیاز است. هرگز توصیه نمی کنیم که این کار را شخصا انجام دهید. حتما از یک مرکز معتبر تعمیراتی کمک بخواهید. با این وجود توضیحی کوتاه از نحوه تعمیر خرابی جت پمپ ظرفشویی در ادامه می آوریم تا آشنایی مختصری با این مسیر تعمیرات پیدا کنید؛

تعمیرکاران و تکنسین ها در واحد تعمیر ماشین ظرفشویی ابتدا در موتور دایرکت پرچ موتور را توسط مته دریل از قسمت پرچ جدا می کنند و لاله پرچ جدا شده و پیم پرچ را از داخل هسته در آورده و دو پوسته موتور را جدا کرده و با بوش کش بلبرینگها را بیرون می آورند و اگر پوسته زنگ زده باشد محل را سمباده می زنند و با اسپری رنگ نقره ایی می زنند. بلبرینگ دور بالا را جایگزین بلبرینگ خراب می کنند. در موتور های دارای شافت بلند هنگام نصب موتور برای فاصله بین کاسه نمد و پره آبپاش از فنر استیل با طول 2 سانت استفاده می کنند تا به کاسه نمد فشاری وارد شود و در جای خود قرار گیرد.

در این مرحله از تعمیر خرابی جت پمپ ظرفشویی، موتور ظرفشویی قدیمی را از لبه پرس شده یا قسمت جوش یا درز حلزونی برش می دهند، به طوری که فقط لایه اولیه بریده شود. به این ترتیب قسمت بالایی جدا می شود. پره را با نگهداشتن شفت توسط پیچ گوشتی باز می کنند و بعد کاسه نمد را بیرون می آورند و قسمت موتور را هم جدا می کنند و بلبرینگها را به وسیله بوش کش بیرون می آورند و با بلبرینگ دور بالا جایگزین می کنند و به جای کاسه نمد فابریک، سیل به شماره 8 قرار می دهند و کمی گریس زیر قسمت نشیمن سیل می زنند و قسمت بالایی را قرار می دهند و بعد پره آبپاش حلزونی را محکم می کنند. دو پیچ حلزونی را می بندند و پوسته بالای حلزونی را سر جایش در قسمت زیرین پوسته مهار کرده و با پیچ گوشتی شفت را می چرخانند تا پره به جایی ساییده نشود و بعد دستگاه هیتر را آورده و با دمای 450 هیتر چهار گوشه را تنظیم می کنند و جوشکاری می کنند. همان طور که می بینید تعمیر خرابی جت پمپ ظرفشویی مسیر سختی دارد که حتما باید توسط یک واحد تعمیراتی معتبر و مجهز و توسط تعمیرکاران با تجربه و ماهر انجام شود.

نمایندگی ظرفشویی

نمایندگی تعمیر ظرفشویی یکی از نمایندگی های معتبری است که به طور اختصاصی در حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات انواع ماشین های ظرفشویی فعالیت می کند. در این نمایندگی امکانات و تسهیلات ویژه ای برای کاربران در نظر گرفته شده است. با بهره مندی از این امکانات و تسهیلات صفر تا صد نیاز های کاربران در سطوح مختلف تامین می شود. این نمایندگی تحت حمایت مرکز سخت افزار ایران است. تمام سرویس ها و خدمات نمایندگی ظرفشویی همراه با ضمانت نامه های معتبر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

3.7/5(16 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.