021-62948

اشتراک گذاری

حالت های مختلف کولر گازی و کاربرد آنها

بدون شک هنگام کار کردن با ریموت کنترل کولر یا اسپلیت، متوجه حالت های مختلف کولر گازی شده اید. حالت خودکار، حالت خواب یا sleep، حلت خشک یا dry ، حالت بهینه و … که هرکدام با علامت خاصی مشخص شده اند. اما این حالت ها دقیقا چه معنا و کاربردی دارند؟ چه موقع باید از هریک از حالت های مختلف کولر گازی استفاده کرد؟

در این مقاله ضمن معرفی وضعیت های مختلف کولر گازی، کاربرد هریک از این حالت را نیز به شما آموزش می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد یا رفع مشکلات مربوط به هر وضعیت، می توانید با نمایندگی تعمیر کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

حالت های مختلف کولر گازی

آشنایی با حالت های مختلف کولر گازی

حالت خودکار

این وضعیت در کولرهای دوفاز دیده می شود. یعنی کولر گازی هایی که از هردو حالت سرمایشی و گرمایشی پشتیبانی می کنند. وقتی حالت خودکار را انتخاب کنید، کولر گازی به صورت اتوماتیک و خودکار یکی از حالت های سرد و یا گرم را انتخاب می کند و طبق دمای کولر گازی و اتاق راه اندازی می شود. حالت خودکار یا اتوماتیک، دمای اتاق را طوری تنظیم می کند که از هوای ایجاد شد راضی باشید.

حالت خواب

یکی دیگر از حالت های مختلف کولر گازی، حالت خواب است. در این وضعیت، اگر کولر در حالت سرمایشی یا اتومات باشد، کولر گازی به صورت خودکار در حالت سرمایشی دما را طی دو ساعت اول در هر ساعت به میزان یک درجه سانتی گراد افزایش می دهد. در وضعیت گرمایشی هم این اتفاق برعکس است؛ یعنی دما یک درجه کاهش پیدا می کند. بعد از این اتفاق، کولر حدود 5 ساعت دما را ثابت نگه داشته و سپس خاموش می شود. جالب است بدانید که این وضعیت موجب کاهش مصرف انرژی و به دنبال آن صرفه جویی در هزینه می شود. همچنین با فعال کردن حالت خواب، دمای اتاق طوری تنظیم می شود که در طول شب، احساس خوشایند تری داشته باشید.

حالت خشک یا dry

وضعیت درای، یکی از معروف ترین حالت های مختلف کولر گازی است که بسیاری از کاربران با نحوه عملکرد آن آشنایی ندارند. در حالت خشک یا dry ، سرعت فن به صورت اتوماتیک تنظیم می شود. اگر کولر گازی در حالت خشک قرار داشته باشد، چنانچه دمای اتاق از ده درجه سانتی گراد کمتر باشد، کمپرسور به صورت خودکار خاموش می شود. تنها زمانی موتور مجددا راه اندازی می شود که دمای اتاق به عددی بالاتر از 12 درجه سانتیگراد برسد. تنها همین مسئله، یعنی خاموش و روشن نشدن مکرر دستگاه، عمر کولر گازی را افزایش داده و تاثیر قابل توجهی در کاهش هزینه های مصرفی آن خواهد داشت.

کدام یک از حالت های کولر گازی بهتر هستند؟

به طور کلی استفاده از حالت های مختلف کولر گازی، عملکرد و کیفیت کار این دستگاه را بهبود می بخشند. با این حال برای این که بدانید کدام یک از حالت های کولر گازی، مصرف و کیفیت کار این دستگاه را ارتقا می بخشند، کافی است به چند نکته توجه داشته باشید:

  • حالت خشک یا dry جریان هوا را به گونه ای تنظیم کنید که به صورت مستقیم به شما برخورد نکند.
  • بهتر است دما را به گونه ای که می پسندید تنظیم کنید و دیگر در دماهای بالا قرار ندهید.
  • وقتی کولر گازی روشن و در حال کار است، به هیچ عنوان درب و پنجره ها را باز نکنید. به این ترتیب بازدهی کولر افزایش پیدا می کند.
  • بهتر است در نزدیکی دریچه های خروجی و ورودی هوای کولر گازی، هیچ شیئی قرار ندهید. علت این است که این کار، راندمان کاری کولر را کاهش می دهد و حتی با انتخاب حالت های مختلف کولر گازی هم مسئله حل نمی شود.
  • برای اینکه بازدهی کولر چه در حالت سرمایشی و چه در حالت گرمایشی پایین نیاید، باید به صورت دوره ای فیلتر هوای کولر گازی را تمیز یا در صورت نیاز، تعویض نمایید.
  • پیش از روشن کردن کولر گازی یا اسپلیت، مطمئن شوید که بادگیر افقی در حالت بسته قرار نداشته باشد. با زدن دکمه timer on از روی کنترل کولر گازی، زمان دلخواه برای روشن شدن کولر گازی را تنظیم کنید.
3.6/5(22 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.