021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آموزش استفاده از قابلیت قفل شدن کنترل کولر گازی

در بسیاری از مدل های کولر گازی این امکان وجود دارد تا با استفاده از تنظیمات موجود در آن، ریموت را قفل کرد تا به این ترتیب در مواقعی که نیازی به کار کردن دکمه های روی آن نیست، ریموت کار نکند. قفل شدن کنترل گازی در مواقعی که می خواهیم این دستگاه را تمیز کنیم یا برای محدود کردن دسترسی و دستکاری آن توسط کودکان کاربردی است. با این حال برای استفاده از این گزینه و قابلیت، باید به نحوه تنظیمات دستگاه به منظور قفل کردن ریموت کولرگازی و همچنین نحوه باز کردن قفل آشنا بود. در این مطلب می خواهیم به نکاتی که در خصوص کار با این آپشن نیاز است اشاره کرده و نحوه استفاده از قابلیت قفل شدن کنترل کولر گازی را به شما آموزش دهیم.

قفل شدن کنترل کولر گازی

آیا دستگاه به قابلیت قفل شدن کنترل کولر گازی مجهز است؟

در قدم اول برای استفاده از این ویژگی باید دید کولر گازی مورد نظر به قابلیت قفل کردن ریموت مجهز است یا خیر. معمولا اکثر مدل ها به این ویژگی مجهزند و تنها باید آن را در ریموت کولر پیدا کرد. در برخی مدل ها این ویژگی با علامت خاصی روی ریموت مشخص نشده و تنها با مراجعه به دفترچه راهنمای کولر می توان متوجه شد که آیا امکان قفل کردن ریموت کولر گازی وجود دارد یا خیر. بسیاری از مدل ها هم اصلا قابلیت قفل شدن کنترل کولر گازی را ندارند. با این حال در برخی مدل ها این مشخصه تنها با یک علامت قفل ساده روی ریموت مشخص شده است. اگر روی ریموت دکمه ای با آیکون قفل باز یا بسته وجود داشت یا این که روی دکمه ای عبارت Lock نوشته شده بود، می توان گفت که این دستگاه به قابلیت قفل شدن مجهز است.

چطور کولر گازی را قفل کنیم؟

زمانی که مشخص شد دستگاه قابلیت قفل شدن دارد یا خیر، قفل شدن کنترل کولر گازی کار چندان پیچیده ای نیست. در مدل هایی که دکمه مربوط به قفل کردن روی ریموت مشخص است، برای قفل کردن ریموت کافی است این دکمه را به مدت 3 تا 5 ثانیه نگه دارید. به این ترتیب کولر گازی مورد نظر قفل می شود و دیگر هیچ کدام از دکمه های روی ریموت کار نمی کنند. این در مورد کولرهایی است که دکمه مربوط به قفل کردن ریموت کولر گازی روی ریموت مشخص است. اما در مورد برخی از مدل ها که مشخصا یک دکمه برای این منظور روی ریموت تعبیه نشده است، معمولا با فشار دادن دکمه های ترکیبی روی ریموت می توان کولر را قفل کرد. بسته به مدل کولر و دفترچه راهنمای دستگاه می توان دکمه هایی که باید برای قفل شدن ریموت با هم فشار داد را پیدا کرد. برای مثال در برخی مدل ها برای قفل کردن ریموت باید دکمه های مربوط به کم و زیاد کردن دما را با هم نگه داشت تا به این ترتیب ریموت کولر گازی قفل شود. در برخی مدل ها مانند اسپلیت های دیواری و ایستاده نیز برای قفل کردن ریموت باید کلید اینتر روی کنترل کولر را فشار داد تا به این ترتیب ریموت قفل شود.

باز کردن قفل ریموت کولر گازی

بعد از قفل شدن کنترل کولر گازی قطعا برای تنظیم دما یا خاموش کردن دستگاه باید قفل آن را باز کرد. باز کردن قفل ریموت کولر گازی نیز به همان راحتی قفل کردن ریموت است. برای باز کردن قفل ریموت کافی است همان دکمه هایی که برای قفل کردن ریموت کولر گازی ا فشار داده اید را مجددا فشار دهید تا به این ترتیب قفل ریموت دستگاه باز شود.

کار نکردن ریموت کولر گازی پس از قفل کردن آن

در مواردی کار نکردن ریموت کولر، تنها به دلیل قفل شدن کنترل کولر گازی است. اما گاهی کاربران متوجه می شوند بدون این که اقدامی برای قفل کردن ریموت کرده باشند، این کنترل کار نمی کند و نمی توان با آن دستگاه را روشن و خاموش کرد یا کار دیگری انجام داد. قفل بودن ریموت تنها یکی از دلایل کار نکردن آن است و در مواردی که از قفل نبودن ریموت مطمئن هستید، ممکن است مواردی مانند خرابی باتری های کنترل، خرابی خود ریموت، به هم ریختن سایر تنظیمات آن یا حتی خرابی برد، دلیل کار نکردن ریموت کولر گازی باشند. در نتیجه قطعا برای رفع مشکل به تعمیرات تخصصی کولر گازی و عیب یابی دقیق دستگاه توسط تعمیرکاران مجرب این دستگاه ها نیاز است. مرکز سخت افزار ایران به عنوان یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر و با سابقه می تواند در زمینه عیب یابی و تعمیر هریک از مدل های کولر گازی، خدمات مورد نیاز را به مشتریان ارائه دهد.

4/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *