حافظه های SSD با پردازنده ARM

اخبار

حافظه های SSD با پردازنده ARM با نام رسمی Catalina 2 توسط شرکت NGD Systems معرفی شدند. این حافظه ها برای استفاده در هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی مناسب هستند و فشار بر روی RAM را در سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را کاهش می دهند. شرکت NGD Systems مدعی است که با استفاده از پردازنده‌های چند هسته‌ای ARM توانسته است سطح بسیار بالایی از حافظه‌های SSD را تولید کند.  

حافظه های SSD با پردازنده ARM

اهمیت تولید حافظه های SSD با پردازنده ARM

تولید حافظه های SSD با پردازنده ARM مهم است، زیرا حافظه‌های مکانیکی قدیمی و حافظه‌های SSD امروزی، هر دو از پردازنده‌های داخلی استفاده می کنند. این واحد پردازشی در حافظه‌های مکانیکی، وظیفه کنترل چرخش هد دستگاه و در حافظه‌های SSD وظیفه رمزنگاری و دسته‌بندی اطلاعات در واحدهای ذخیره‌سازی را بر عهده دارد. از آنجا که برخی از فرایندها مانند کاربردهای گوناگون هوش مصنوعی از جمله یادگیری ماشینی به سخت‌افزار بسیار قدرتمندی نیاز دارد، باید حجم عظیم داده‌ها به سرعت پردازش شود، لذا به حافظه‌ پرسرعتی نیاز است.

حافظه‌های RAM سرعت بسیار بالایی برای چنین پردازش‌های در اختیار دارند، اما حجم بسیار بالای داده‌ها که به چندین ترابایت می‌رسد، در استفاده از حافظه‌های RAM محدودیت ایجاد می کند. به ادعای کمپانی NGD حافظه های SSD با پردازنده ARM جایگزین مناسبی برای حافظه‌های RAM در زمینه مذکور هستند.

ویژگی های حافظه های SSD با پردازنده ARM

حافظه های SSD با پردازنده ARM با نام رسمی Catalina 2 تولید شرکت NGD Systems در اندازه ۲.۵ اینچی رایج ساخته شده اند و مبتنی بر پلتفرم U.2 هستند. این محصول با ظرفیت‌های ۴، ۸ و ۱۶ ترابایت عرضه می شود. نسخه PCIe 3.0 این حافظه ظرفیت ۳۲ ترابایتی دارد. به گفته شرکت سازنده می توان از پردازنده به کار رفته در این حافظه در حافظه‌های سه‌بعدی TLC NAND استفاده کرد.

شرکت NGD Systems معتقد است محصولاتش می‌تواند راه حلی برای مشکل افزایش روز افزون حجم داده‌های مورد نیاز برای پردازش باشند. در سوی دیگر اینتل نیز به دنبال هدفی مشابه است و سعی دارد دسترسی سریع به حجم عظیم داده‌ها را توسط حافظه‌های Optane DC Persistent امکان پذیر کند. این درحالی است که حتی حافظه‌های نوع NVDIMM نیز نمی‌توانند بیش از ۵ ترابایت داده را بر روی هر واحد ذخیره‌سازی کنند. اینگونه به نظر می رسد که ظرفیت بسیار بالای این محصولات و کاربرد بسیار تخصصی و پیشرفته آنها منجر به برچسب قیمتی بالایی شود.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یک شرکت مجاز و موثق در حوزه فروش و تعمیرات انواع کالاهای دیجیتالی و الکترونیکی است. این مرکز دارای یک شعبه مرکزی در منطقه ستارخان تهران و چهار شعبه همراه در مناطق دیگر پایتخت است تا به این ترتیب دسترسی کاربران به این مرکز ساده و آسان امکان پذیر باشد. مرکز سخت افزار ایران همچنین یک شعبه فعال و مجاز در استان البرز نیز دایر کرده است. این مرکز برای ارائه خدمات متنوع در حوزه فروش و تعمیرات در مورد محصولات مختلف به کاربران شهرستانی نیز برنامه ریزی های دقیقی انجام داده و هرگز همراه هان سایر استان های کشور را تنها نمی گذارد. تمام سرویس ها و خدمات این مرکز همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. آدرس شعب، ساعات کاری و شماره های تماس را از صفحه “تماس با ما” بیابید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+