021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیرات برد چاپگر

تعمیرات برد چاپگر ، یکی از خدمات تخصصی است که مرکز  تعمیر چاپگر  در قالب سرویس های مربوط به ماشین های اداری به کاربران خود ارائه می دهد.

لازم است بدانید که کلیه ی مراحل این کار، با توجه به حساسیت و ظرافت بالایش، در محیطی تخصصی و توسط مهندسین ارشد حوزه ی تعمیرات انواع چاپگر و پرینتر انجام می گردد.

استفاده از تجهیزات مدرن و ابزار پیشرفته، تعمیر این قطعه را با کیفیت و صحت بیشتری میسر می سازد. اگر یکی از کاربران این دستگاه هستید، این مطلب می تواند به شما در کسب اطلاعاتی جاموع پیرامون تعمیرات برد چاپگر کمک کند؛ با ما همراه باشید.

تعمیرات برد چاپگر

انواع برد در چاپگر

به طور کلی انواع دستگاه های کپی، اسکنر، پرینتر و چاپگر، دارای بردهایی هستند که عهده دار وظایف بسیار مهمی در این دستگاه ها می باشند. مهم ترین بردهای چاپگر شامل مین برد و برد پاور می گردند.

برد پاور، با انتقال دستور از سیستم به دستگاه، نقش بسزایی در حصول فرآیند چاپ ایفا می کند. مین برد نیز به عنوان یکی از اصلی ترین اجزای چاپگر، وظیفه ی پردازش اطلاعات را بر عهده دارد. در واقع مین برد است که شکل خروجی دستگاه را مشخص می نماید. نکته اینجاست که در تعمیرات برد چاپگر، این دو قطعه به دقت بررسی شده و مورد ترمیم قرار می گیرند.

تعمیرات برد پاور چاپگر

پیش از این در مورد برد پاور و وظیفه ی آن در چاپگر اطلاعاتی را ارائه دادیم. جالب است بدانید که این قطعه، اصلی ترین تامین کننده ی انرژی مورد نیاز برای عملکرد صحیح چاپگر می باشد. ممکن است در اثر کار بیش از حد دستگاه و یا بروز اختلال در ولتاژهای ورودی، برد پاور دچار مشکلاتی شود.

از آنجا که بروز هرگونه مشکل در این قطعه، نوع عملکرد دستگاه را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، لذا باید در اسرع وقت تعمیر شود. توجه داشته باشید که تعمیر این قطعه به عنوان یکی از موارد تعمیرات برد چاپگر، نیازمند مهارت و تخصص خاصی است و از عهده ی هرکسی خارج نیست.

تعمیرات مین برد چاپگر

تعمیرات مین برد یا برد اصلی چاپگر نیز یکی دیگر از موارد قابل توجه در روند ترمیم این دستگاه به شمار می رود. پیش تر نیز اشاره کردیم که مین برد، پردازش دستورات کاربر و اطلاعات ورودی را در چاپگر انجام می دهد.

اطلاعاتی همچون دستورات مربوط به اندازه کاغذ (A5،  A4، A3، …)، نحوه ی برخورد با فونتها، نوع عملیات، نوع کاغذ و… ، توسط برد اصلی پردازش شده و سپس دستگاه کار اصلی خود را انجام می دهد. گفتنی است که در صورت خرابی مین برد، در اغلب موارد امکان تعمیر این قطعه وجود ندارد.

لذا این بخش از تعمیرات برد چاپگر در اکثر اوقات ، نیاز به تعویض قطعه ی معیوب دارد. ذکر این نکته لازم است که چاپگر نسبت به نصب قطعات بی کیفیت واکنش نشان داده و به شدت دچار افت عملکرد خواهد شد. لذا بهتر است برای تعمیرات برد چاپگر خود، تنها به مراکز مجاز و معتبر اعتماد نمایید.

مرکز تعمیرات چاپگر

مرکز تعمیرات چاپگر، یکی از پیشرفته ترین مراکز در حوزه ی تعمیرات این دستگاه محسوب می شود. در این مرکز، انواع مدل های چاپگر بدون توجه به شرکت سازنده، بررسی شده و اقدامات لازم برای رفع مشکلات آنها انجام می شوند .

قطعات مختلف چاپگر از جمله: انواع برد، کاغذکش، داکتر بلید، یونیت تغذیه، یونیت لیزر، پیکاپ رولر، یونیت فیوزینگ و … تحت نظارت مستقیم متخصصین مجرب مرکز تعمیرات چاپگر، وارسی و تعمیر می شوند.

همچنین انواع دستگاه ها و ابزارآلات مورد نیاز در این مرکز فراهم شده تا فرآیند تعمیر، با کیفیت بالا و بدون کمترین خطا به کاربران انواع چاپگر عرضه شود.

لازم به ذکر است که در صورت نیاز به تعویض قطعه ای در چاپگر، تعمیرکاران مرکز مورد بحث، از نمونه های اصل و اورجینال استفاده می کنند؛ بدین ترتیب، دستگاه دچار مشکلات ناشی از وجود قطعات نامرغوب نخواهد شد.

تعمیرات ماشین های اداری

تعمیرات ماشین های اداری ، بخش وسیعی از خدمات تعمیری مرکز سخت افزار ایران را تشکیل می دهد. تعمیرات پرینتر، تعمیرات دستگاه کپی ، اسکنر ، فکس ، چاپگر و …  از جمله محصولاتی هستند که در حیطه ی خدمات ترمیمی ماشین های اداری قرار می گیرند.

از آنجایی که این گروه از محصولات الکترونیک، دارای قطعات و بخش های متعددی بوده و تعمیرات آنها نیازمند تمهیدات ویژه ای است، مرکز سخت افزار ایران از زبده ترین تعمیرکاران در این حوزه دعوت به همکاری نموده است.

تعمیرات ماشین های اداری در این مرکز، با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تحت استانداردها و قوانین روز دنیا انجام می شود. همچنین به دلیل حجم و وزن بالای این محصولات، خدمات سرویس در محل نیز برای تعمیرات آنها راه اندازی شده است.

بدین ترتیب شما می توانید انواع ماشین های اداری شارپ، توشیبا، اچ پی، کانن، کونیکا مینولتا و … خود را در محل خود و بدون مراجعه به تعمیرگاه ترمیم نمایید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.