تعریف چند اثر انگشت در آیفون

در این مقاله پاسخ به سوال تعریف چند اثر انگشت در آیفون مورد بررسی قرار می گیرد.  کارشناسان نمایندگی اپل برآن شدند تا راه های ثبت چند اثر انگشت در آیفون را در قالب یک پرسش و پاسخ با کاربران این دستگاه به اشتراک بگذارند. همانگونه که می دانید در زمان راه اندازی اولیه آیفون، تنظیمات این دستگاه تنها یک اثر انگشت از کاربر و صاحب خود را دریافت و ثبت می کند و کاربر در صورت تمایل به ثبت اثر سایر انگشت های خود می بایست تنظیمات دیگری را اعمال نماید.

در بخش های آتی شیوه های موجود جهت ثبت چند اثر انگشت در آیفون را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. همانگونه که پیش از این نیز ذکر شد دستگاه آیفون در زمان راه اندازی اولیه تنها اقدام به ثبت اثر یکی انگشت های کاربر می کند. بنابراین در صورت تمایل کاربر به ثبت اثر انگشت های دیگر، می بایست خود، تنظیمات دیگری را اعمال کند. اما فایده ثبت چند اثر انگشت در آیفون چیست؟

تعریف چند اثر انگشت در آیفون

مزایای تعریف چند اثر انگشت در آیفون

همانگونه که پیش از این نیز ذکر شد دستگاه آیفون در زمان راه اندازی اولیه تنها اقدام به ثبت اثر یکی از انگشت های کاربر می کند. بنابراین در صورت تمایل کاربر به ثبت اثر انگشت های دیگر، می بایست خود، تنظیمات دیگری را اعمال کند. تعریف چند اثر انگشت در آیفون سبب می گردد تا کاربر در موقعیت های متفاوت، با هریک از انگشت های خود بتواند نسبت به کار با دستگاه اقدام کند. برای مثال در صورتی که کاربر در حال رانندگی ناچار به کار با دستگاه خود است، نیاز نیست که حتما از یک اثر انگشت خاص استفاده کند.

موقعیت های دیگری نیز وجود دارد که تعریف چند اثر انگشت در آیفون را ضروری می سازد؛ کار با چندین دستگاه بصورت همزمان و عدم امکان استفاده از یک انگشت برای گشودن آیفون، نیاز والدین به گشودن دستگاهی که برای کودک خود تهیه کرده اند، موقعیت های ناگهانی و ضرورت در گشودن سریع گوشی و برقراری تماس و … مواردی هستند که تعریف چندین اثر انگشت در آیفون را ضروری می سازند.

چگونگی تعریف چند اثر انگشت در آیفون

پیش از آموزش روش ثبت اثر چند انگشت ذکر این نکته ضروری است که این قابلیت تنها مختص Touch ID های آیفون ۵ S، آیفون ۶، آیفون ۶ پلاس، آیپد ایر۲ و آیپد مینی ۳ است. برای تعریف چند اثر انگشت در آیفون و سایر محصولات اپل طبق مراحل زیر عمل کنید:

مزایا تعریف چند اثر انگشت در آیفون

  • وارد بخش Settings دستگاه شوید.
  • گزینه‌ Touch ID & Passcode را فشار دهید. (پین‌کد چهار رقمی را برای ورود به این بخش وارد کنید)
  • بخش Fingerprints را جستجو کرده و Add a Fingerprint را انتخاب نمایید.
  • با توجه به راهنمایی های موجود، انگشت دلخواه خود را روی کلید Home قرار دهید. چندین مرتبه این عمل را تکرار کنید تا عملیات اسکن اثر انگشت به پایان برسد.
  • با اتمام اسکن اثر انگشت، به صفحه‌ قبل بازخواهید گشت و اثر انگشت اسکن شده به‌طور خودکار نامگذاری شده و در بخش Fingerprints به‌نمایش درمی‌آید. برای تغییر نام اثر انگشت می‌توانید پس از فشار روی آن، نام دلخواه خود را وارد کرده یا با استفاده از گزینه ‌ delete the fingerprint آن را حذف کنید.
  • با تکرار مراحل ۳ و ۴ می‌توانید پنج اثر انگشت مختلف را اسکن کرده و برای بازگشایی قفل دستگاه از آنها کمک بگیرید.
  • با پایان محدودیت پنج اسکن می‌توانید با حذف هر یک از آثار انگشت اسکن شده، اسکن جدیدی را به انجام برسانید.‌

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران با تشکیل تیمی از مهندسین و کارشناسان متخصص ، اقدام به فروش و تعمیر کلیه دستگاه های الکترونیکی تولید شده توسط کمپانی های معتبرمی نماید . از جمله این محصولات می توان به : موبایل ، لپ تاپ ، دستگاه های الکترونیکی اداری و … اشاره کرد .

قابل ذکر است این مرکز ، فروش دستگاه ها  را به همراه کلیه خدمات پس از فروش انجام می دهد .مرکز سخت افزار ایران با به کارگیری پیشرفته ترین تجهیزات و استفاده از آخرین متد روز ، توانسته به مرکزی بی رقیب  در حوزه ی فعالیتی خود تبدیل شود .

به گونه ای که سرمایه گذاران زیادی تمایل خود را برای همکاری با این شرکت اعلام کرده اند . از فعالیت های دیگر مرکز سخت افزار ایران می توان به ، طراحی و اجرای انواع سیستم های فناوری اشاره کرد .

بهره گیری این مرکز از کادر حرفه ای و مجرب باعث شده ، مرکز سخت افزار ایران به عنوان مرکزی بی رقیب با پشتوانه محکم شناخته شود . موفقیت های این مجموعه باعث شده ، مرکز سخت افزار ایران به گسترش فعالیت های خود در حوزه ِ فرامنطقه ای بیندیشد .

به طور کلی می توان گفت فعالیت گسترده در حیطه ی فروش و تعمیر دستگاه های معتبر ، به کارگیری تجربه و علم کارشناسان مجموعه و استفاده از تجهیزات مدرن ، دلیل پیشرفت مرکز سخت افزار ایران می باشد .

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+