021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر

بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر، یکی دیگر از خدماتی است که واحد تعمیرات کامپیوتر در مرکز سخت افزار ایران  به کاربران خود ارائه می دهد. در راستای جلب رضایت مشتری و ارائه خدمت صادقانه، فرآیند مذکور بر عهده کارشناسانی قرار داده شده که نهایت امانت داری را در حفظ اطلاعات کاربران دارند. همچنین این افراد، به دلیل گذراندن دوره های تخصصی بازیابی اطلاعات، اشراف کاملی بر جزئیات و ظرائف این کار دارند. از این رو، قادر به بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر در بیشتر موارد و به صورت حداکثری می باشند. از آنجا که مبحث بازیابی اطلاعات برای کاربران دارای اهمیت ویژه ای است، مقاله امروز را به بررسی این موضوع اختصاص داده ایم.

ساختار هارد کامپیوتر

محل ذخیره اطلاعاتی همچون عکس، فیلم، موزیک، اسناد و فایل های مختلف در کامپیوتر، هارد این دستگاه می باشد. هارد قطعه ای است که در کیس نصب شده و از ظرفیت های مختلفی برای ذخیره سازی اطلاعات برخوردار است. این قطعه، خود به قطعات و قسمت های ریزتری تقسیم می شود که صحبت درمورد آنها را به زمان دیگری موکول می کنیم. بروز آسیب در هریک از این بخش ها، می تواند خرابی هارد و در پی آن، پاک شدن اطلاعات را به دنبال داشته باشد. لذا توصیه می کنیم در نگهداری از این قطعه بسیار حساس باشید.

دلایل مورد بررسی در بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر

به طور کلی، محتویات هارد یا در اثر مشکلات نرم افزاری از بین می روند و یا به دلیل خرابی های سخت افزاری از حافظه سیستم پاک می شوند. برای توضیح دلایل مورد بررسی در بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر، باید این دو قسمت را وارسی کنیم. با ما همراه باشید:

بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر

خرابی های سخت افزار

خرابی و بروز نقایصی در سخت افزار هارد، معمولا در اثر عوامل خارجی اتفاق می افتد. به عنوان مثال، حرکت شدید هارد یکی از عواملی است که می تواند به قطعات داخلی آسیب زده و به تبع آن، موجب از بین رفتن اطلاعات این قطعه شود. همچنین ضربه خوردن هارد هم می تواند دلیل دیگری برای پاک شدن محتویات آن باشد. نفوذ رطوبت و گرد خاک به این قطعه نیز ضمن بروز آسیب های جدی در هارد، اطلاعات آن را در معرض خطر قرار می دهد. توجه داشته باشید که در بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر، نواسانات الکتریکی پیش آمده برای دستگاه نیز دارای اهمیت بسیاری است.

تمامی این موارد، قطعات داخلی هارد را با مشکل روبرو ساخته و در نتیجه، اطلاعات شما را از بین خواهند برد. همکاران ما در مشاوره هایی که به کاربران ارائه می دهند، به آنها توصیه می کنند که تا مشخص شدن دلیل اصلی حذف اطلاعاتشان، از کامپیوتر خود استفاده نکنند؛ هرچه هارد در این شرایط کمتر کار کند، شانس بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر و البته میزان موارد قابل بازیابی افزایش می یابد.

اختلالات نرم افزاری

در مورد اختلالات نرم افزاری باید گفت در اغلب موارد، اشتباهات خود کاربر در هنگام کار با رایانه موجب پاک شدن موارد ذخیره شده در هارد می شود. ممکن است به دلیل حواس پرتی و یا عدم آشنایی کامل با نحوه کار با برنامه های مختلف سیستم، گزینه ای به اشتباه فعال یا غیر فعال شده و پاک شدن اطلاعات را در پی داشته باشد. ناگفته نماند که برخی ویروس ها نیز دقیقا با همین هدف طراحی شده اند. حمله بدافزارها به سیستم، هارد را درگیر کرده و محتویات آن را حذف می کند .

به هر ترتیب، اکیدا توصیه می کنیم که برای بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر خود در این شرایط، از برنامه ها و نرم افزارهای ریکاوری موجود در فضای مجازی استفاده نکنید. گاهی ممکن است این برنامه ها، مشکل را بیشتر کرده و حتی امکان ریکاوری هارد را به صفر برسانند. همچنین فراموش نکنید که در فرآیند بازیابی اطلاعات هارد، معمولا همه اطلاعات پاک شده قابل بازیابی نبوده و تلاش ها با هدف بازگشت بخش عمده ای از آنها صورت می گیرد.

علائم مهم در بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر

یکی از مواردی که کارشناسان بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر توجه بسیاری روی آن دارند، علائمی است که کامپیوتر از خود نشان داده و بیانگر بروز مشکلاتی در هارد این دستگاه هستند. نمایش اشتباه ظرفیت هارد، هنگ کردن دستگاه در هنگام باز کردن یک فولدر، کم شدن سرعت هارد در تبادل اطلاعات، صدور پیغام فرمت هنگام باز کردن فایل ها و عدم تکمیل فرآیند تغییر سایز پارتیشن توسط برنامه های پارتیشن بندی را می توان اصلی ترین علائم مهم در بازیابی اطلاعات کامپیوتر عنوان کرد. اگر هریک از این نشانه ها را در کامپیوتر خود مشاهده کردید، آن را علامتی بر بروز مشکل در هارد و پیش زمینه ای برای حذف شدن اطلاعاتتان تلقی کرده و در اولین فرصت، به واحدهای تعمیراتی معتبر مراجعه نمایید.

پیشگیری از بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر

برای اینکه نیاز به بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر خود نداشته باشید و از این امر پیشگیری نمایید، بهتر است در درجه اول از هارد دستگاهتان محافظت نمایید. به این ترتیب که از ورود هرگونه ضربه و یا آسیب فیزیکی به آن جلوگیری کنید. همچنین با نصب یک آنتی ویروس با کیفیت، سیستم خود را از حمله ویروس ها در امان نگه دارید. و نکته نهایی و البته پیشگیرانه اینکه پیش از بروز مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری برای هارد، از اطلاعات خود بک آپ تهیه کرده و آن را در فضایی به جز هارد کامپیوترتان ذخیره نمایید. در این صورت، حتی با وجود حذف اطلاعات، نیازی به بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر نداشته و می توانید از نسخه پشتیبان آنها استفاده نمایید.

مرکز تعمیرات کامپیوتر

کارشناسان تعمیر کامپیوتر حاضر در مرکز سخت افزار ایران، به واسطه برخورداری از دانش تخصصی و نیز تجربه بالا در حوزه تعمیرات، خدمات سطح بالایی را به کاربران ارائه می کنند. لازم به ذکر است که برای تعمیر هر محصول در این واحدها، از تجهیزات بسیار پیشرفته و قطعات درجه یک استفاده می شود.

همکاران ما عمل به اصول مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار داده و تلاش می کنند تا خدمات درخوری را به شما کاربران عزیز ارائه کنند. در صورت بروز مشکل در عملکرد محصول خود، فارغ از برند آن، می توانید ضمن مراجعه به مرکز تعمیر رایانه ، تعمیر تخصصی دستگاه خود را در این مرکز شاهد باشید.

در صورت تمایل، می توانید از طریق این بخش، مقالات تخصصی و عمومی کامپیوتر  را مطالعه نمایید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.