اچ دی دی کدی HDD Caddy چیست؟

تعمیر لپ تاپ

اچ دی دی کدی HDD Caddy از لحاظ شکل و ابعاد بسیار شبیه به درایور نوری لپ تاپ است. با این تفاوت که این کیس دارای رابط یا مبدل هارد است. آنچه که اچ دی دی را محبوب ساخته است چندبرابر شدن ظرفیت هارد لپ تاپ در صورت استفاده از آن است. ضمن آنکه اچ دی دی کدی HDD Caddy کمک می‌کند تا هارد پرسرعت SSD به راحتی به لپ تاپ اضافه شود. اگر چه در سال‌های گذشته وجود چنین قطعه‌ای چندان ضروری به نظر نمی‌رسید لیکن در دنیای امروز، به ویژه در پی توسعه اینترنت و به اشتراک‌گذاری فایل‌ها، نیاز به چنین قطعه‌ای بسیار احساس می‌شود. ضمن آنکه ورود نرم افزارهای پیچیده و قدرتمند بخصوص در حوزه برنامه نویسی و گرافیک نیاز به استفاده از چنین هاردهایی را صد چندان ساخته است.  این در حالی است که میزان استفاده از درایورهای نوری رو به کاهش است؛ تا بدان‌جا که درایو نوری در حال بدل شدن به قطعه‌ای اضافی و زاید در لپ تاپ‌هاست. در تصویر زیر می‌توانید محل قرارگیری اچ دی دی کدی را مشاهده نمایید.

اچ دی دی کدی HDD Caddy

مزایای اچ دی دی کدی HDD Caddy

اچ دی دی کدی HDD Caddy برای آندسته از کاربرانی که در پی افزایش ظرفیت لپ تاپ خود هستند و یا قصد دارند تا از هاردهای پر سرعت در کنار هارد اولیه لپ تاپ استفاده کنند، گزینه مناسبی به شمار می‌آید. اچ دی دی کدی HDD Caddy در واقع هارد دومی است که به جای درایو نوری، در درون لپ تاپ قرار می‌گیرد و در سیستم عامل به عنوان دیسک ذخیره دوم، شناخته می‌شود. از این هارد می‌توان برای ذخیره اطلاعات، فایلهای گوناگون، فیلم، موسیقی و … استفاده کرد. وجود این هارد تناقضی با هارد اول لپ تاپ ندارد و کاربر می‌تواند هارد اول لپ تاپ را هم (SSD  یا HDD) همراه با سیستم عامل در اختیار داشته باشید. نصب HDD Caddy، هارد دوم کار ساده‌ای است و غالباً با صرف مدت زمانی اندک، مثلا در حدود ده دقیقه قابل انجام است. (نکته: اگر درایو نوری شما از نوع کشویی است توصیه می‌شود با استفاده از کابل یا مبدل SATA-to-USB از درایو نوری در مواقع ضروری بصورت اکسترنال استفاده نمایید).

برتری‌های HDD Caddy به SSD

استفاده از اچ دی دی کدی HDD Caddy هنوز در میان کاربران لپ تاپ چندان جا نیفتاده است؛ از همین رو کاربرانی که قصد افزایش ظرفیت لپ تاپ خود را دارند ترجیح می‌دهند تا برای این کار از هارد پرسرعت SSD استفاده کنند. البته هارد SSD درایو نیز به دلیل سرعت بالا گزینه بسیار مناسبی برای افزایش ظرفیت هارد لپ تاپ است. از این رو یک SSD نیز می تواند جایگزین هارد قدیمی شده و عملکرد لپ تاپ را پنج تا ده برابر افزایش دهد. ضمن آنکه تهیه و خرید یک SSD بسیار مقرون‌بصرفه‌تر از تهیه یک لپ تاپ جدید است. با این وجود SSD ها نسبت به هاردهای HDD گران بوده و فضای ذخیره محدودی را در اختیار شما قرار می دهند. بنابراین اچ دی دی کدی HDD Caddy راهکار مناسبی برای افزایش ظرفیت لپ تاپ است. کاربر می‌تواند هارد SSD را به جای هارد اولیه لپ تاپ قرار دهد، سیستم عامل را روی آن نصب کند، آن‌گاه هارد HDD را درون کدی قرار دهد و به جای درایو نوری درون لپ‌تاپ بگذارد. این روش نصب سرعت بالا و حجم مناسبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد چرا که لپ تاپ بوسیله SSD ارتقا یافته و قابلیت ذخیره سازی توسط کدی و هارد HDD انعطاف بالایی می‌یابد.

نمایندگی تعمیر و فروش لپ تاپ

نمایندگی لپ تاپ ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این دستگاه اعم از تعمیر، بهسازی، فروش، ترمیم، بازیابی اطلاعات، تعویض قطعات و … است. متقاضیان هر یک از سرویس های مذکور می توانند پس از حضور در این مرکز و مراجعه به پارت مربوطه، خدمات تخصصی مورد نظر خود را دریافت نمایند. جهت ارتقاء سطح کیفی خدمات و پیاده‌سازی استانداردهای جهانی، تمامی تعمیرات انجام شده در نمایندگی لپ تاپ می‌بایست پس از اتمام کار، به تأیید کارشناسان فنی این مرکز برسد. کارشناسان فنی نمایندگی لپ تاپ ، پس از انجام تست‌های اولیه و اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه، آن را برای تحویل به مشتری آماده و بسته‌بندی می‌کنند. در غیر اینصورت، -یعنی در صورت بروز اشکال مجدد در دستگاه،- کالا مجدداً به بخش فنی ارجاع داده خواهد شد.

 ویژگی قابل توجه نمایندگی تعمیر و فروش لپ تاپ ضمانت و گارانتی تمامی خدماتی است که توسط کارشناسان این مجموعه ارائه می‌گردد؛ مدیریت این مرکز به دلیل اطمینان از مهارت و دانش تخصصی کادر فنی خویش، تمامی خدمات ارائه شده در نمایندگی لپ تاپ را – چه در بخش فروش و چه در بخش تعمیر- گارانتی و ضمانت نموده است.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+