انواع تستر

استفاده از تستر کابل یا Network testers  در را ه اندازی شبکه اهمیت بسیاری دارد . با توجه به این که کار در شبکه ، بسیار پیچیده و گسترده است نیاز به دستگاهی داریم که با  تست عملکرد کابل های شبکه ، عیب های موجود را بررسی و شناسایی کند . پس از انجام مراحل سوکت زنی دو طرف کابل شبکه ، می توان از این دستگاه استفاده کرد . گاهی اوقات شبکه ها آنقدر پیچیده هستند که رفع ایراد های آن ها بدون استفاده از دستگاه های تستر ناممکن می باشد به خصوص زمانی که به  طراح و مجری شبکه دسترسی نداشته باشید .

به عنوان مثال ؛ زمانی که در یک ساختمان از تنظیمات شبکه استفاده شده است . پس از اتصال رایانه ها به شبکه برخی از آنها به شبکه داخل Login نمی شوند. در این جا این مسئله مطرح است که چگونه این شبکه را مورد بررسی قرار داده و اشکالات آن را رفع کنیم . مسلما در این حالت نیاز به تسترشبکه یا دستگاه های عیب یاب داریم و بدین ترتیب اهمیت فوق العاده ی تسترهای شبکه نمایان می شود .

در توضیح تسترهای شبکه باید گفت : که در حقیقت دو دستگاه در قالب یک دستگاه هستند . انواع تسترها این امکان را به شما میدهند تا با قرار دادن دو سر کابل در دو سر دستگاه از درست بودن لینک و سالم متصل بودن سوکت ها به کابل اطمینان حاصل کنید.

انواع تستر

در این قسمت به ذکر نام و ویژگی های برخی تسترها می پردازیم :

تستر کابل و شبکه غیرتماسی UNI-T UT12 A / UT12 B

UNI-T NON-CONTACT AC VOLTAGE DETECTORS UT12 SERIES

حساسیت ولتاژ این تستر ۹۰ ~ ۱۰۰۰ VAC می باشد و پهنای باند آن ۵۰/۶۰ HZ است . مجهز به بوق و چراغ چشمک زن LED می باشد که دلالت بروجود ولتاژ  دارد . وضعیت باطری تستر به این صورت است که  اگر باطری کمتر از ۲V باشد LED چشمک نمی زند و صدا ضعیف می شود. در حالت صامت  فقط LED  برای حفظ باتری چشمک می زند . دستگاه بعد از ۳۰ دقیقه به صورت خودکار خاموش می شود .

تستر کابل و شبکه EXTECH CT100

EXTECH Network Cable Tester CT100

تستر کابل شبکه EXTECH CT100 قابلیت اتصال کوتاه و باز را داشته و تستر کابل تا طول ۱۸۳ متر می باشد . به تست کابل سیم کشی می پردازد . در آن از کابل های زوج و کابل های کواکسیال استفاده شده است و از کانکتور f جهت عیب یابی کواکسیال CAT5 بهره می برد

تستر فیبر نوری PE6820  مدلی مناسب برای تست فیبرهای نوری و …  می باشد که با دقت و کارایی خود مورد خرید تکنسین ها می باشد.

مشخصات فنی تستر فیبر نوری PE6820

تستر فیبر نوری جهت تست فیبرهای نوری در هنگام نصب کابل فیبر با سرعت بالا مورد استفاده قرار می گیرد . فیبر نوری که از رشته های بلند و باریک تشکیل شده و ضخامت آن تقریبا به اندازه ی  قطر موی انسان  است ، در بسته هایی به نام کابل نوری در کنار هم قرار می گیرند . تستر فیبر نوری برای انتقال سیگنال های نوری در فواصل دور کاربرد دارد و همین طور از این فیبر در عکس برداری و معاینه های فنی استفاده می گردد .  طول موج نور دراین تستر ۱۳۰۰nm و هسته فیبر : ۶۲٫۵/۱۲۵μm است . محدوده ی توان آن ۲۰  dBm ~ – 40dBm    می باشد و  – محدوده فرکانس دریافت : ۱۰۰ ~  KHz300 است . قابلیت   شناسایی حالت کار در خط تلفن (روشن ، زنگ ، مشغول).

تستر کابل شبکه هیوکی HIOKI 3665-20

 LAN CABLE HiTESTER 3665-20

تستر کابل شبکه هیوکی HIOKI 3665-20  به تست کابل های شبکه  با راحتی و دقت بیشترمی پردازد .  این کابل مجهز به حالت صرفه جویی در انرژی  می باشد و  قابلیت  اندازه گیری طول : ۲ تا ۳۰۰ متر، ۶،۶ تا ۹۸۴ فوت را دارد . دقت اندازه گیری آن    ۴ ±٪ rdg. 1 ± متر، ۴ ±٪ rdg ± ۳٫۳ فوت می باشد . در این تستر از رزولوشن تصویر : ۰٫۱ متر، ۰٫۳ft استفاده شده است .

همان گونه که می دانید یکی از مهمترین و پیچیده ترین شاخه های دانش کامپیوتر، بخش شبکه های کامپیوتری می باشد.دراین بخش دستگاه های بسیار گوناگونی به کار می رود.

تستر کابل و شبکه UNI-T UTN 821

کارشناسی ، عیب یابی و بررسی شبکه ها گاه مستلزم صرف هزینه و زمان زیادی می باشد و در این حالت استفاده از تسترها ضروری است . تستر کابل و شبکه UNI-T UTN 821 فرآیند تست کابل شبکه را برای شما به راحتی ممکن می سازد.

تستر کابل شبکه پروسکیت PROSKIT MT-7051N

PROSKIT MT-7051N  Multi-Modular Cable Tester

تستر کابل شبکه پروسکیت PROSKIT MT-7051N به کمک ورودی کابل کواکسیال شرایط کابل از جمله کوتاه بودن اتصال ، باز شدن شیلد و قطع سیم مرکزی کابل را تشخیص می دهد .

عیب یاب یا تستر کابل شبکه فلوک flukeDTX-1800 INTL

fluke DTX-1800 INTL

تستر یا عیب یاب کابل شبکه فلوک flukeDTX-1800 INTL دستگاهی است که از آن جهت  محاسبه ی توان ، انرژی ، توان اکتیو و راکتیو ، فاکتور توان و اندازه ‏گیری ولتاژ و… استفاده می گردد.

تستر کابل شبکه TES- 45

دستگاه های گوناگونی برای تست کابل شبکه وجود دارد .  یکی از اصلی ترین آنها انواع آزمون کننده های شبکه یا Network testers می باشند. تستر کابل شبکه TES-45  پیشنهاد خوبی برای خریداران خواهد بود. این تستر توانایی شناسایی ۸ کابل متفاوت را دارد . این کابل به تست کوتاهی ، بلندی ، ضربدری  و … برای پیدا کردن اشکالات سیمی می پردازد . تستر کابل شبکه TES- 45  دارای صفحه نمایش دیجیتالی دوبل LED  بوده و مجهز به  متصل کننده : RJ45,BNC می باشد .

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+