1. خانه
  2. تعمیر لپ تاپ
  3. آپدیت بایوس لپ تاپ

آپدیت بایوس لپ تاپ

آپدیت بایوس لپ تاپ یکی از خدمات واحد تعمیرات لپ تاپ در مرکز سخت افزار ایران می باشد. در برخی مواقع  لازم است که به دلایلی از جمله عدم همخوانی بایوس با برنامه یا بازی نصب شده، بایوس به شکل مورد نظر کاربر تنظیم گردد. اگرچه این کار نیازمند مهارت و تجربه می باشد، با به کار گیری نکات ارائه شده در این مطلب، می توانید به این مهم دست پیداکنید.

مهندسان ارشد مرکز تعمیرات لپ تاپ ، با سال ها تجربه درزمینه آپدیت بایوس لپ تاپ به ارائه ی نکاتی مفید در زمینه ی بایوس لپ تاپ و آپدیت آن می پردازند. در صورتی که هر گونه ابهام یا پرسشی در این زمینه دارید مطالعه ی موارد ذیل راه گشای  شما در حل مشکلات خواهد بود. پیش از هرچیز لازم است به ارائه ی نکاتی در مورد بایوس لپ تاپ بپردازیم ،  سپس به آموزش آپدیت بایوس اقدام خواهیم نمود.

بایوس لپ تاپ چیست ؟

بایوس در واقع، یک برنامه کم حجم در مادربرد می باشد. این برنامه، بر روی حافظه ی اصلی لپ تاپ (حافظه ی فقط خواندنی) وجود دارد. شایان ذکراست که ، بایوس  توسط خود شرکت سازنده برنامه ریزی و روی مادربرد لپ تاپ، ریخته شده است. این برنامه را در هنگام روشن کردن لپ تاپ یا کامپیوتر خود می توانید مشاهده کنید.

 

بایوس در قالب صفحه ای ظاهر می شود که در آن، اطلاعات سخت افزاری سیستم، از جمله: کارت گرافیک، پردازنده، رم، هارد و سایر موارد، قابل مشاهده می باشد. بایوس لپ تاپ همچنین بعد از این مرحله، وظیفه ی تشخیص و فراخوانی سیستم عامل را برعهده دارد.

آپدیت بایوس لپ تاپ

آموزش آپدیت بایوس لپ تاپ

هر لپ تاپی برای راه اندازی نیاز به برنامه ای دارد تا بعد از فشردن کلید پاور(روشن/خاموش)، سیستم راه اندازی شود و سخت افزارهای موجود در رایانه را برای فعالیت اماده کند تا بتوان از لپ تاپ استفاده کرد. این عمل توسط سخت افزاری در رایانه به نام بایوس bios انجام میشود. گاهی مشکلاتی برای رایانه پیش می­آید که با اپدیت کردن این سخت افزار، مشکل برطرف میشود.

برای آپدیت بایوس لپ تاپ ابتدا باید به سایت تولید کننده ی لپ تاپ مراجعه نموده  مشخصات سیستمتان را وارد کنید تا درایورهای مربوط به رایانه را برای شما بیاورد. اخرین ورژن از نرم افزار بایوس را دانلود کنید . همیشه اخرین ورژن ها کامل تر هستن و مشکلات قبلی را ندارند. بعد از دانلود و اماده شدن برای اپگرید، باید لپ تاپ خود را آماده نمایید.

در این مرحله  انتی ویروس را غیرفعال کنید، چون اگر درحین اپگرید، انتی ویروس یکی از فایلها را بلوک کند، عمل اپگرید بایوس نا موفق میشود و لپ تاپ شما دیگر روشن نمیشود.

سپس باتری را درحال فول شارژ قرار دهید و برق شهر را هم وصل کنید .

تمام نرم افزارها و برنامه هایی را که درحال اجرا هستند، ببندید.

حالا فایلی را که دانلود کردید، اجرا کنید و اوکی را بزنید. سیستم به صورت خودکار اپگرید را انجام میدهد . بعد از آپدیت بایوس لپ تاپ به صورت موفق امیز ، ورژن جدید در ستاپ سیستم  ثبت میشود.

آموزش آپدیت بایوس لپ تاپ

چند نکته ی مهم در آپدیت بایوس لپ تاپ

اپگرید را تا زمانی که مجبور نیستید، انجام ندهید .

اگر هنگام این کار، سیستم قفل کرد، کمی صبر کنید و سریع اقدام به ریست سیستم نکنید.

اگر سیستم درهنگام اپگرید دچار مشکل شود ، دیگر روشن نخواهد شد  و برای تعمیر باید به نمایندگی یا تعمیرگاه معتبر ببرید. در آنجا آی سی مربوط به بایوس را تعویض میکنند. دربعضی از مدلها با استفاده از پروگرامر اقدام به فلش بایوس قبلی می کنند.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران ارائه دهنده ی خدماتی متنوع به کاربران گرامی در سراسر کشور می باشد. این مرکز امکانات لازم جهت پشتیبانی از کاربران دستگاه های دیجیتال و هوشمند امروزی فراهم کرده است. این شرکت با تکیه بر متخصصان و مهندسان کارآزموده خویش، آماده ی ارائه انواع خدمات به مشتریان و همکاران ارجمند می باشد.

در زمینه ی سرویس و تعمیر کلیه محصولات سخت افزاری هوشمند و الکترونیکی و هر گونه خدمات اعم از تعمیر، نگهداری و بازدیدهای دوره ای و متناوب می توانید به این مرکز مراجعه نمایید. در صورتی که مایل به  آشنایی هر چه بیشتر با کادر فنی این مجموعه و نیز خدمات ارائه شده توسط این مرکز هستید می توانید با کارشناسان مجموعه تماس گرفته و اطلاعات لازم را در خصوص ایرادات به وجود آمده در دستگاه خود کسب نمایید . پرسنل مرکز سخت افزار ایران  در صورت نیاز دستگاه به تعمیرات ، شما را به واحد مورد نظر راهنمایی خواهند نمود.

تعمیرات در محل مرکز سخت افزار
فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+