021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آموزش تعویض پنل تلویزیون

آموزش تعویض پنل تلویزیون یکی از آموزش های تخصصی است که زیر مجموعه های مختلفی دارد. پنل یکی از مهمترین بخش های تلویزیون است. به طور کلی 70 درصد ارزش کلی یک دستگاه تلویزیون مربوط به پنل آن است. تعمیرات حوزه پنل یکی از سخت ترین بخش های تعمیراتی است. تعمیرکار باید با دقت و مهارت بالا، تشخیص صحیحی از ایراد داشته باشد.

همه چیز به این تشخیص درست بستگی دارد. گاهی یک تشخیص اشتباه و غیر کارشناسانه می تواند هزینه های سنگینی را به کاربر تحمیل کند. به همین دلیل است که می گوییم آموزش  تعویض پنل ال سی دی تلویزیون  و تشخیص نوع نیاز به تعویض یا تعمیر امری بسیار مهم و حیاتی است. موضوعی که در این بخش از آموزش تعویض پنل تلویزیون در نظر گرفته ایم درباره پنل های آب خورده و فلت های آسیب دیده پنل است. می خواهیم نحوه تعمیر و تعویض آنها را آموزش دهیم. همراه ما باشید.

آموزش تعویض پنل تلویزیون

نحوه آموزش تعویض پنل تلویزیون

مهمترین نکته در آموزش تعویض پنل تلویزیون آن هم پنل های آب خورده و فلت سوخته این است که بدانید در تلویزیون های ال سی دی برد آدرس معمولا در قسمت بالای تلویزیون قرار دارد. این برد کمتر دچار آبخوردگی پنل می شود. با این حال در درصد بسیار پایینی از ال سی دی ها برد آدرس در پایین قرار دارد. آموزش تعویض پنل تلویزیون با توجه به نوع تی وی شما و مشکلی که دارد، متفاوت خواهد بود.

باید بدانید که مثلا در برخی از تلویزیون های ال سی دی که برد آدرس در قسمت پایین است و دستگاه دچار آبخوردگی شده است، آب نشت می کند و سرازیر می شود و روی فلت ها می ریزد و ارتباط فلت ها را قطع می کند. در این شرایط در آموزش تعویض پنل تلویزیون اینگونه آمده است که برای تعمیر و تعویض پنل تلویزیون باید مقاومت ها و خازن های اسم ام دی(SMD) را بررسی و چک کنید تا از سوخته شدن یا نشدن آنها مطلع شوید. این کار را با یک مولتی متر آنالوگ یا دیجیتال انجام دهیدکه ما مدل آنالوگ ( عقربه ای) را توصیه می کنیم.

در تعویض پنل تلویزیون به چه نکاتی توجه کنیم؟

در برخی از مواقع آبی که وارد پنل و فلت شده، روی سوکتی می ریزد که در ایجاد ارتباط برد TFT موثر است. اگر این سوکت آب خورده باشد، باید آن را با تینر پاک کنید. گاهی شدت آسیب دیدگی این سوکت به حدی است که فقط باید تعویض شود. در این تعویض باید نهایت دقت را داشته باشید؛ به همین دلیل است که می گوییم آموزش تعویض پنل تلویزیون را باید تخصصی و جامع فرا بگیرید. برای تعویض پنل حتما باید از قطعات اورجینال استفاده کنیم. پس از اینکه خازن ها و مقاومت های SMD را چک کردید، باید ارتباطات را وصل کنید و دستگاه را روشن کنید. سوکت نام برده شده را با تینر حتما پاک کنید.

روی این فلت یک آی سی وجود دارد که ممکن است دچار آبخوردگی نشده باشد؛ کارشناسان واحد آموزش تعویض پنل تلویزیون می گویند گاهی ممکن است با شل شدن پنل تصویر بالا نیاید. برای بررسی این وضعیت دستگاه را روشن کنید و دستانتان را روی تک تک فلت ها بگذارید؛ اگر یکی از این فلت ها به حدی داغ می کند که اصلا قابل تحمل نیست و مجبور می شوید که سریعا دستانتان را بردارید، فلت مذکور کاملا خراب است و باید کاملا تعویض شود. فلت از روی شیشه و برد آدرس برداشته و یک فلت نو جایگرین می شود.

اینو بخون حتما به کارت میاد : خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

نصب فلت نو

در مسیر آموزش تعویض پنل تلویزیون نحوه نصب فلت نو باید به صورت تخصصی و عملی به کاربر آموزش داده شود. این تعویض به تخصص بسیار بالایی نیاز دارد. در کنار مهارت و تخصص، به مواد و ابزار درجه یک و اورجینال هم نیازمند است. پس قطعا یک کاربر معمولی با ابزار معمولی تر نمی تواند این کار را انجام دهد. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما از مراکز معتبر تعمیرات تلویزیون کمک بخواهید.

تعمیرات تلویزیون

واحد فوق تخصصی  تعمیرات تلویزیون  یک پایگاه جامع و کامل است که توسط مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است. در این واحد تخصصی و جامع مسئولیت تعمیر و ترمیم و عیب یابی و تعویض قطعات انواع تی وی ها در مدل ها و برند های مختلف بر عهده گرفته می شود. واحد تعمیرات تلویزیون مجهز به ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته است. به کمک این ابزار و با تکیه بر دانش و تجربه تعمیرکاران و تکنسین های ماهر خدمات و سرویس هایی کاربردی و مفید ارائه می دهد. تمام سرویس ها تضمین شده هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با واحد  آموزش تعمیرات تلویزیون  تماس بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.