021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آموزش تعویض ال سی دی لپ‌تاپ

آموزش تعویض ال سی دی لپ‌تاپ، یکی از خدمات مرکز  تعمیرات لپ‌تاپ  در راستای افزایش آگاهی کاربران می باشد. ظرافت بالای ال سی دی، این قطعه را بسیار آسیب پذیر کرده و لزوم آشنایی با نحوه تعویض آن را مسجل ساخته است. 

از این رو تصمیم گرفتیم با استفاده از تجربه همکارانمان در واحدهای تعمیرات این محصول، نکاتی را در مورد تعویض ال سی دی در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم. با ما همراه باشید تا آموزش تعویض ال سی دی لپ‌تاپ را در قالب این مقاله به شما ارائه دهیم.

آموزش تعویض ال سی دی لپ‌تاپ

امکانات لازم برای تعویض ال سی دی لپ‌تاپ

در آموزش تعویض ال سی دی لپ‌تاپ، اولین مرحله مربوط به وسایل مورد نیاز برای انجام این کار است. برای تعویض این قطعه، پیش از هرچیز به یک ال سی دی متناسب با مدل دستگاه خود احتیاج دارید. توصیه می کنیم این قطعه را از مراکز معتبر تهیه کرده و از اورجینال بودن آن اطمینان حاصل نمایید. 

شما به یک پک پیچ گوشتی که دارای چندین سایز پیچ گوشتی باشد نیز احتیاج دارید. تعدادی تیغه یا صفحه فلزی و پلاستیکی نازک برای برداشتن  قاب دور ال سی دی نیز دیگر لوازمی هستند که برای آموزش تعویض ال سی دی لپ‌تاپ لازم می باشند.

مراحل آموزش تعویض ال سی دی لپ‌تاپ

پس از اطلاع از لوازم و ابزار مورد نیاز، مراحل اصلی در آموزش تعویض ال سی دی لپ‌تاپ را به ترتیب عنوان می کنیم:

قاب ال سی دی را جدا کنید

برای تعویض ال سی دی لپ‌تاپ خود، پیش از هرکاری باید آداپتور را از برق کشیده و باتری را از دستگاه جدا نمایید. سپس باید قاب را از دستگاه جدا سازید. توجه کنید که این مرحله بسته به مدل لپ‌تاپ می تواند طرز اجرای متفاوتی داشته باشد و نیازمند دقت بالایی است. 

همچنین باید پیش از اقدام برای بازکردن قاب، از طریق وب سایت شرکت سازنده، از تعداد و نحوه قرارگیری پیچ و مهره های مدل مورد نظر مطلع شوید. در هر صورت برداشتن قاب دستگاه در مراحل آموزش تعویض ال سی دی لپ‌تاپ بسیار مهم بوده و باید حتما انجام شود.

پنل LCD شکسته را بردارید

آموزش تعویض ال سی دی لپ‌تاپ در مرحله دوم، معطوف به برداشتن پنل ال سی دی شکسته است. برای اجرای این مرحله، ابتدا باید تمامی پیچ های نگهدارنده ال سی دی از روی لپ‌تاپ باز شود. سپس تمامی کابل هایی که از ال سی دی دستگاه به مادربرد وصل شده اند را قطع کنید. از آنجا که لپ‌تاپ های تولید شده قبل از سال ۲۰۱۰ دارای ال سی دی بک لایت هستند، دارای دو کابل بر روی برد خود می باشند.

این در حالی است که ال سی دی لپ تاپ های تولیدی پس از سال ۲۰۱۰، از یک کابل در این قسمت برخوردار هستند. در این مرحله از آموزش تعویض ال سی دی لپ‌تاپ، نیاز به یک ال سی دی مطابق با مدل دستگاه خود دارید. برای اطلاع از مدل مورد نیاز، باید برچسب های موجود بر روی ال سی دی دستگاهتان را بررسی کرده و نمونه مطابق آن را خریداری نمایید.

 ال سی دی جدید را نصب نمایید

پس از باز کردن قاب و سپس جدا کردن ال سی دی آسیب دیده، نوبت به نصب قطعه جدید است. در ابتدا ال سی دی خریداری شده را باز کرده و از یکسان بودن مدل آن با نمونه موجود در لپ‌تاپ خود مطمئن شوید.  

در صورت وجود تطابق، به عنوان سومین مرحله از آموزش تعویض ال سی دی لپ‌تاپ، کابل تصویر را به ال سی دی جدید متصل کنید. توجه داشته باشید که در این مرحله باید ال سی دی جدید به صورت کامل و بدون نقص در محل خود قرار گیرد.

 ال سی دی جدید را تست کنید

برای تکمیل فرآیند تعویض ال سی دی لپ‌تاپ خود، نیاز به امتحان کردن این قطعه دارید. این مرحله در آموزش تعویض ال سی دی لپ‌تاپ از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای تست ال سی دی جدید، کابل برق و باتری را وصل کرده و بررسی کنید که LCD جدید به صورت صحیح وصل شده و تصویر لپ‌تاپ بدون مشکل به نمایش درآید. 

پس از اطمینان از صحت عملکرد ال سی دی جدید، قاب دور ال سی دی را مجددا جا انداخته و پیچ ها را با دقت محکم نمایید. حالا لپ‌تاپ شما قابل استفاده است.

مرکز تعمیرات لپ‌تاپ

تعمیرات تخصصی  لپ‌تاپ ، در  مرکز سخت افزار ایران  به کمک متد نوین و پیشرفته ترین تجهیزات این مرکز انجام می گردد.  این مرکز، همه برندهای لپ‌‌تاپ از جمله: acer، apple، asus، hp، Lenovo و … پشتیبانی می نماید. نکته مهم درمورد مرکز مورد بحث، حضور متخصصین فعال در زمینه تعمیرات لپ‌تاپ است.

این متخصصین، با بهره گیری از روش های نوین تعمیرات و نیز با استفاده از پیشرفته ترین ابزارآلات روز دنیا، اقدام به ترمیم انواع مشکلات این دستگاه به صورت تخصصی می نمایند. شما کاربران گرامی، در صورت بروز مشکل در لپ‌تاپ خود می توانید به مرکز تعمیرات لپ‌تاپ مراجعه کرده و خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.